- •11 Клас. Академ. Урок № 27
- •11 Клас. Академ. Урок №28
- •IV. Підбиття підсумків уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Тема 3. Бази даних. Системи керування базами даних (12 год)
- •11 Клас. Академ. Урок № 38
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Актуалізація опорних знань
- •IV. Мотивація навчальної діяльності
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Закріплення набутих знань
- •VIII. Домашнє завдання
- •11 Клас. Академ. Урок № 39
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Актуалізація опорних знань
- •VII. Підбиття підсумків уроку
- •VIII. Домашнє завдання
11 Клас. Академ. Урок №28
Тема. Комбінований залік
Мета:
з'ясувати вміння:
• працювати в середовищі програмування;
• сортувати елементи масиву в заданому порядку;
• здійснювати вибір та пошук елементів у масиві;
• обчислювати суму, добуток та кількість елементів, що відповідають заданим критеріям;
• створювати проекти та налагоджувати їх;
• змінювати значення властивостей елементів керування;
• редагувати код обробників подій;
• чітко й лаконічно висловлювати думки; виховувати:
• уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК;
• вміння робити висновки.
Тип уроку: контроль рівня засвоєння знань, умінь та навичок.
Базові поняття й терміни: масиви, елементи масиву, сортування, пошук.
Структура уроку
І. Організаційний етап...........................1-2 хв
II. Перевірка домашнього завдання.................2-3 хв
III. Контроль знань................................35-40
IV. Підбиття підсумків уроку.......................2-3 хв
V. Домашнє завдання............................1-2 хв
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання. Підготовка класу до занять. Оголошення теми, мети і завдань уроку.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
►► Комп'ютерне тестування
1. Базову структуру розгалуження можна реалізувати за допомогою службових слів:
A) While;
Б) For;
B) If;
Г) Math.
2. Базову структуру повторення можна реалізувати за допомогою службових слів:
A) While;
Б) For;
B) If;
Г) Math.
3. Установіть відповідність.
4. Установіть результат виконання виразу:! ((6<14) & (14>8).
A) True;
Б) 14;
B) False;
Г)8.
5. Установіть результат виконання виразу: ((6+14) - (14-8)).
A) True;
Б) 14;
B) False;
Г)8.
6. Обчисліть значення змінної X після виконання фрагмента коду:
for (х = 0; х <= 20; х = х + 1)
{ у=2 0-х;}
А) 0;
Б) 10;
В)20;
Г)40.
7. Обчисліть значення змінної У після виконання фрагмента коду:
for (х = 0; х <= 20; х = х + 1)
{ у=2 0-х; }
А) 0;
Б) 10;
В)20;
Г)40.
8. Обчисліть значення змінної X після виконання фрагмента коду:
suma=-15; k = 1;
х = true;
while (k <=suma)
{
suma = suma - k;
k=k+1;
if (suma<k) x=true;
else x=false;
}
A) true;
Б)3;
B) 2;
Г) false.
12. Обчисліть значення змінної suma після виконання фрагмента коду: suma=-15; k = 1; х = 10;
while (k <= x)
{
If (suma<x)
suma = suma + k;
k=k+1;
}
A)0;
Б)10;
В) 20;
Г)40.
►► Практичне завдання
Інструктаж із техніки безпеки.
Створіть проект розв'язання задачі Project-Zalik3.
1. Створіть словесний алгоритм (Word).
2. Розробіть блок-схему (Зошит).
3. Розробіть інтерфейс.
4. Запрограмуйте.
5. Перевірте працездатність.
Початковий та середній рівні навчальних досягнень
1. У заданому масиві обчисліть суму додатних та добуток від'ємних чисел.
2. У заданому масиві замініть від'ємні елементи заданим числом а. Відсортуйте отриманий масив у порядку зростання. Виведіть утворений масив.
Достатній та високий рівні навчальних досягнень
1. Розробіть «Кредитний калькулятор», тобто обчислювати мінімальний платіж та суму переплати відповідно до вказаних параметрів: сума кредиту, термін кредиту, річна відсоткова ставка — 28 %. Відсотки нараховуються щомісяця. Утворіть масиви Suma — реальний помісячний залишок по кредиту, Vids — щомісячні відсотки. Виведіть утворені масиви.
2. Для двох заданих масивів відсортуйте перший — у порядку зростання, другий — у порядку спадання. Утворіть третій як попарну суму відповідних елементів. Виведіть утворений масив.
Учні виконують комплекс вправ для зняття м'язового напруження.
