
- •11 Клас. Академ. Урок № 27
- •11 Клас. Академ. Урок №28
- •IV. Підбиття підсумків уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Тема 3. Бази даних. Системи керування базами даних (12 год)
- •11 Клас. Академ. Урок № 38
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Актуалізація опорних знань
- •IV. Мотивація навчальної діяльності
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Закріплення набутих знань
- •VIII. Домашнє завдання
- •11 Клас. Академ. Урок № 39
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Актуалізація опорних знань
- •VII. Підбиття підсумків уроку
- •VIII. Домашнє завдання
11 Клас. Академ. Урок № 27
Тема. Розв'язування задач. Практична робота № 11 «Опрацювання одновимірних масивів»
Мета:
• формувати вміння:
• сортувати елементи масиву в заданому порядку;
• здійснювати вибір та пошук елементів у масиві;
• обчислювати суму, добуток та кількість елементів, що відповідають заданим критеріям;
• працювати в середовищі програмування;
• створювати проект та налагоджувати його;
• змінювати значення властивостей елементів керування;
• редагувати код обробників подій;
• чітко й лаконічно висловлювати думки;
• робити висновки; виховувати:
• уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК. Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Базові поняття й терміни: масиви, елемент масиву, сортування.
Структура уроку
І. Організаційний етап...........................1-2 хв
II. Перевірка домашнього завдання.................2-3 хв
III. Актуалізація опорних знань...................5-10 хв
IV. Застосування знань, умінь та навичок..........30-40 хв
V. Підбиття підсумків уроку.......................3-5 хв
VI. Домашнє завдання............................1-2 хв
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання. Підготовка класу до занять. Оголошення теми, мети і завдань уроку.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
►► Бесіда з елементами опитування
1. Як здійснюється пошук елементів у масиві?
2. Які методи сортування ви знаєте?
3. Як працює обмін елементів масиву місцями?
4. Чи можна організувати введення, сортування та виведення елементів масиву в одному циклі?
5. Створіть власний метод сортування елементів масиву в заданому порядку.
IV. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
►► Розв'язування задач
Створіть проекти розв'язання задач.
1. Задано два масиви чисел. Утворіть третій масив, як їх об 'єднання. Відсортуйте утворений масив у порядку зростання та виведіть.
Учні виконують комплекс вправ для зняття зорової втоми.
Практична робота № 11 «Опрацювання одновимірних масивів»
Інструктаж із техніки безпеки.
Створити проект розв'язання задачі.
Задано два масиви чисел. Знайти в них найбільші елементи та відсортувати їх у порядку зростання. Виведіть утворені масиви.
int[] mas1 = new int[3] { 3, 6, 7 };
int[] mas2 = new int[3] { 3, 6, 9 };
int[] mas3 = new int[3];
int max1 = 0, max2=0;
for (int i = 0; i <= 2; i++)
{
if (mas1[i] > max1) { mas3[1] = mas1[i]; }
if (mas2[i] > max2) { mas3[2] = mas2[i];}
}
label1.Text= mas3[1] + "\n" + mas3[2];
Оцінюється раціональність створеного коду проекту. Спочатку сортуємо і виводимо останні елементи, вони і будуть найбільшими.
Інструктивна картка
1. Запустити середовище програмування.
2. Створити проект із назвою Project-PRll.
3. Додати необхідні об'єкти на форму, використовуючи як зразок проект, розглянутий у ході уроку.
4. Змінити властивості об'єктів.
5. Написати код обробників подій.
6. Запустити проект на виконання та перевірити його працездатність.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Учитель оцінює роботу учнів на уроці.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.