Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розрахункова_Робота_Терещенко.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
3.32 Mб
Скачать

Розрахункове завдання №3

Таблиця 3.1.

Результати розрахунків завдання №3

L, люд.-год.

, од.

, од.

, од.

0

0

----

----

1

26

26

26

2

65

39

32,5

3

127

62

42,3

4

166

39

41,5

5

194

28

38,8

6

201

7

33,5

Граничний продукт праці ми визначимо за формулою:

(3.1.)

де – різниця між наступним сукупним продуктом та попереднім;

– різниця між наступною і попередньою кількістю людино-годин.

Середній продукт праці ми визначимо за формулою:

(3.2.)

де – сукупний продукт фірми;

L – кількість людино-годин.

=

=

=

=

=

=

2.4. Розрахункове завдання №4

Таблиця 4.1.

Результати розрахунків завдання №4

Q, од.

Z, га

L,

прац.

, грн./га

, грн. на працівника

FC

VC

TC

AFC

AVC

ATC

MC

грн.

0

27

0

15

11

405

0

405

----

----

----

----

1

27

13

15

11

405

143

558

405

143

548

143

2

27

27

15

11

405

297

702

202,5

148,5

351

154

3

27

36

15

11

405

396

801

135

132

267

99

4

27

48

15

11

405

528

933

101,3

132

233,3

132

5

27

67

15

11

405

737

1142

81

147,5

228,4

209

6

27

95

15

11

405

1045

1450

67,5

174,6

241,6

308

7

27

132

15

11

405

1452

1857

57,85

207,5

265,3

407

Для розрахунку постійних витрат використовуємо формулу:

FC=Z* (4.1.)

де Z – площа землі, га.;

– плата за землю, грн./га.

FC=27*15=405

Оскільки постійні витрати не змінюються в процесі виробництва, тому їх величина буде завжди однаковою.

Для розрахунку змінних витрат використовуємо формулу:

VC=L* (4.2.)

де L – кількість працівників;

– заробітна плата, грн. на 1 працівника.

=0*11=0

=13*11=143

= 27*11=297

=36*11=396

=48*11=528

=67*11=737

=95*11=1045

=132*11=1452

Для розрахунку сукупних витрат використовуємо формулу:

TC=FC+VC (4.3.)

де FC – постійні витрати;

VC – змінні витрати.

=405+0=405

=405+143=548

=405+297=702

=405+396=801

=405+528=933

=405+737=1142

=405+1045=1450

=405+1452=1857

Для розрахунку середніх постійних витрат використовуємо формулу:

AFC = (4.4.)

де FC – постійні витрати;

Q – обсяг продукції.

=

=

=

=

=

=

=

Для розрахунку середніх змінних витрат використовуємо формулу:

AVC = (4.5.)

де VC – змінні витрати;

Q – обсяг продукції.

=

=

=

=

=

=

=

Для розрахунку середніх сукупних витрат використовуємо формулу:

ATC = (4.6.)

де TC – сукупні витрати;

Q – обсяг продукції.

=

=

=

=

=

=

=

Для розрахунку граничних витрат використовуємо формулу:

MC = (4.7.)

де – різниця між наступними та попередніми сукупними витратами;

– різниця між наступним та попереднім обсягом продукції.

=

=

=

=

=

=

=

2.5.