
- •Державна податкова служба україни національний університет державної податкової служби україни
- •II. Практична частина
- •2.1. Розрахункове завдання №1
- •2.2. Розрахункове завдання №2
- •2.3. Розрахункове завдання №3
- •2.4. Розрахункове завдання №4
- •2.5. Розрахункове завдання №5
- •Список використаних літературних джерел
2.3. Розрахункове завдання №3
Таблиця 3.1
Результати розрахунків завдання №3
L, люд.-год. |
|
|
|
0 |
0 |
---- |
---- |
1 |
30 |
30 |
30 |
2 |
79 |
49 |
39.5 |
3 |
151 |
72 |
50.3 |
4 |
180 |
29 |
45 |
5 |
200 |
20 |
40 |
6 |
205 |
5 |
34.16 |
Граничний продукт праці ми визначимо за формулою:
(3.1.)
де
– різниця
між наступним сукупним продуктом та
попереднім;
– різниця
між наступною і попередньою кількістю
людино-годин.
Середній продукт праці ми визначимо за формулою:
(3.2.)
де – сукупний продукт фірми;
L – кількість людино-годин.
=
=
=
=
=
=
2.4. Розрахункове завдання №4
Таблиця 4.1
Результати розрахунків завдання №4
Q, од. |
Z, га |
L, прац. |
|
|
FC |
VC |
TC |
AFC |
AVC |
ATC |
MC |
грн. |
|||||||||||
0 |
26 |
0 |
20 |
15 |
520 |
0 |
520 |
---- |
---- |
---- |
---- |
1 |
26 |
14 |
20 |
15 |
520 |
210 |
730 |
520 |
210 |
730 |
210 |
2 |
26 |
28 |
20 |
15 |
520 |
420 |
940 |
260 |
210 |
470 |
210 |
3 |
26 |
37 |
20 |
15 |
520 |
555 |
1075 |
173.3 |
185 |
358.3 |
135 |
4 |
26 |
49 |
20 |
15 |
520 |
735 |
1255 |
130 |
183.7 |
313.7 |
180 |
5 |
26 |
68 |
20 |
15 |
520 |
1020 |
1540 |
104 |
204 |
308 |
285 |
6 |
26 |
96 |
20 |
15 |
520 |
1440 |
1960 |
86.6 |
240 |
326.6 |
420 |
7 |
26 |
133 |
20 |
15 |
520 |
1995 |
2515 |
74.28 |
285 |
359.2 |
555 |
Для розрахунку постійних витрат використовуємо формулу:
FC=Z* (4.1.)
де Z – площа землі, га.;
– плата за землю, грн./га.
FC=26*20=520
Оскільки постійні витрати не змінюються в процесі виробництва, тому їх величина буде завжди однаковою.
Для розрахунку змінних витрат використовуємо формулу:
VC=L* (4.2.)
де L – кількість працівників;
– заробітна плата, грн. на 1 працівника.
=0*15=0
=14*15=210
=
28*15=420
=37*15=555
=49*15=735
=68*15=1020
=96*15=1440
=133*15=1995
Для розрахунку сукупних витрат використовуємо формулу:
TC=FC+VC (4.3.)
де FC – постійні витрати;
VC – змінні витрати.
=520+0=520
=520+210=730
=520+420=940
=520+555=1075
=520+735=1255
=520+1020=1540
=520+1440=1960
=520+1995=2515
Для розрахунку середніх постійних витрат використовуємо формулу:
AFC
=
(4.4.)
де FC – постійні витрати;
Q – обсяг продукції.
=
=
=
=
=
=
=
Для розрахунку середніх змінних витрат використовуємо формулу:
AVC
=
(4.5.)
де VC – змінні витрати;
Q – обсяг продукції.
=
=
=
=
=
=
=
Для розрахунку середніх сукупних витрат використовуємо формулу:
ATC
=
(4.6.)
де TC – сукупні витрати;
Q – обсяг продукції.
=
=
=
=
=
=
=
Для розрахунку граничних витрат використовуємо формулу:
MC
=
(4.7.)
де
– різниця
між наступними та попередніми сукупними
витратами;
– різниця між наступним та попереднім обсягом продукції.
=
=
=
=
=
=
=