Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Куц_Число та цифра 5

.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
284.67 Кб
Скачать

ЗОШ 1 ступеня № 3

Конспект уроку з математики у 1 класі

Тема. Число та цифра 5

Підготувала

Куц Алла Олександрівна

вчитель початкових класів

вища категорія

«старший учитель»

ЗОШ І ступеня №3

м. Мелітополь

Тема. Число і цифра 5.

Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин.

Дидактична задача: формувати поняття про число 5; учити писати цифру 5,формувати поняття про склад числа 5, учити порівнювати числа способом складання пар, продовжувати формувати поняття дорівнює, не дорівнює,; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість, сумлінність, інтерес до вивчення математики.

Обладнення: карта « Математична країна», малюнок Сови, геометричні фігури, знак дорівнює, не дорівнює, будиночок- склад 4, 5, цифри – шершавчики, картка з цифрою 5, презентація до уроку.

Хід уроку

| Організаційна частина ( 1 хв.)

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Перевірка готовності до уроку.

||Мотивація

Сьогодні на уроці, діти, ми з вами вирушимо в подорож по країні Математика..В дорозі нас буде супроводжувати наш друг Мудра Сова. (СЛАЙД 1).

Ця подорож допоможе нам відкрити таємницю числа, дізнатися багато цікавого, багато чому навчитися.. ||| Актуалізація опорних знань.( 5 хв.)

Отже, подорож починається. Мудра Сова приготувала вам цікаві завдання. За правильні відповіді вона дарує вам осінній листочок.

Ми з вами опинилися на Острові Веселого рахунку.(СЛАЙД 2)

Будьте уважні при виконанні 1 завдання Мудрої Сови.

А) Зоровий диктант

і

- За яким правилом змінюються ознаки? ( розмір, колір, форма, розмір)

-Що повинно змінитися далі? ( колір – великий зелений чотирикутник ) )

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам осінній листочок.

Б )Актуалізація знань про множину та визначати кількість елементів множин (СЛАЙД 3)

-У яких множинах менше ніж 4 елементи?

-У яких множинах більше ніж 4 елементи?

В) Актуалізація знань про послідовність чисел (усно)

- Назвіть числа від 1 до 10 у прямому порядку.

- Назви числа від 10 до 1 в зворотному порядку

Визнач про яке число говориться:

- число йде за числом 3

- число стоїть перед числом 2

- число стоїть між числами 3 і 5

- число є більшим за число 2 і меншим ніж 4

Г) Актуалізація способів утворення чисел ( Слайд 4)

1

.

3

.

5

6



.

2

.

4

5

6

-Яке числа пропущені в числовому ряді?

-Пригадайте , як отримати наступне число? Попереднє число?

-Вставте пропущені числа. СОВА-ЛИСТОЧОК

Д)Повторення складу числа 4

А давайте покажемо Мудрій Сові, як ми знаємо склад числа 4.

Пограємо в гру «заселити будиночок».

У вас на партах лежать будиночки.



Вам необхідно пригадати всі варіанти складу числа 4.

( робота в парі)

Підручник Завдання 2

С

2

1

1

1

амостійно заповнити таблиці у завданні №2

Перевірка.(СЛАЙД 4) А зараз Совушка, Мудра голівонька, хоче перевірити, чи правильно ви виконали завдання? У мене на екрані зразок такого будиночка.

Перевірте свої будиночки із зразком. У кого так? (сигнальна картка)

Діти , ви впоралися з усіма завданнями на Острові веселого рахунку

СОВА-ЛИСТОЧОК

А зараз нам треба з вами відпочити.

Фізкультхвилинка( музична) «Ялинка» ( 1 хв.)

Ми можемо продовжити нашу подорож.

|VФормування нових знань.( 20 хв.)

  1. Формування поняття про число 5. Позначення числа 5

А зараз Совушка запрошує нас відвідати Ліс відкриттів.

Хочете в ньому побувати?

Підручник Завдання №3+ на дошці

- Що можна сказати про кількість ?

Чому? (якщо складемо пари із трикутників і квадратів, то кожному трикутнику відповідатиме 1 квадрат, кожному квадрату 1 круг.

Висновок: усіх фігур порівну.

- Закрийте 1

С кільки залишилося ?

Щ о треба зробити щоб їх було не 4, а стало стільки ж, скільки , ?

Т епер ми отримали 4 і ще 1 .

Ч исло, яке характеризує число , , є новим числом .

Мудра Сова приготувала вам загадку:

Це число вам неважко впізнати,

Варто лише пальці ук порахувати.

Яке це число? ( пять)

ТЕМА УРОКУ

Сьогодні дізнатися таємницю цього числа, як отримати число п'ять, як пишеться цифра 5,поговоримо про склад числа 5

Вчитель:

За яким числом прямує число 5?(Число 5 прямує після числа 4.)

Як ми отримали число 5? ( до числа 4 +1)

Число 4 передує якому числу?( 5)

Отже: число 5 – наступне число після 4..

Висновок:

Мудра Сова питає нас, як же ми отримали число 5?

ДАВАЙТЕ хором повторили: 4 та ще 1 буде 5.

Щоб отримати наступне число, треба до попереднього додати 1.

2.Позначення числа 5 цифрою.

- Таємницю якого числа ми з вами сьогодні відкрили? - А якою цифрою ми його позначимо?

-Зараз ми з вами познайомимося з написанням цифри 5.

Число 5 на письмі позначають цифрою 5. Уважно розглянте друковану цифру 5(СЛАЙД 5) На що схожа?

.

Віршик. Потім вийшла погулять

на папері цифра 5.

Руку вправо простягнула,

ніжку бубликом зігнула.

Розглянте рукописну цифру 5(СЛАЙД 6), на дошці зразок рукописної цифри 5.

Розглянемо елементи цифри 5.

П'ять складається з короткої прямої похилої лінії, правого півовалу та дугоподібної лінії. Пишеться коротка, пряма, похила лінія від середини верхньої сторони клітинки вниз трохи праворуч на половину клітинки. Далі, не відриваючи руки, пишеться правий півовал так, щоб він не торкався правої сторони клітинки і заокруглюється ліворуч ближче до нижнього лівого кута. Вгорі від першого елемента пишеться дугоподібна лінія до верхнього правого кута.

- Я зараз, діти , пропоную вам потренуватися в написанні цифри 5

А) у повітрі, називаючи вголос елементи

Б) за допомогою « цифри- шершавчика»

Намагаємося повторити точне написання цифри, щоб наші пальчики запам'ятали кожний рух ( з відкритими очима, з закритими очима)

В) за зразком зворотною стороною ручки, як ми з вами робимо завжди.

Пальчиковая гімнастика

Г) у зошиті (завдання 5)5 разів.

Я й Сова просто впевнені в тому, що ви все впоралися із завданням

СОВА-ЛИСТОЧОК

3.Означення місця числа 5 в натуральному ряді.

Ми з вами завершили екскурсію по Лісу відкриттів, в якому ми відкрили таємницю числа 5, познайомилися з цифрою 5. А зараз ми вирушаємо далі.

Ми з вами опинилися Галявині цікавих завдань.

І дуже цікаві завдання нам приготувала Мудра Сова.

- З яким числом ми познайомилися?( числом 5)

- Покажіть цифру, яким позначається число 5.( показують картку 5)

- За числовим променем назвіть числа в прямому порядку. В зворотному.(на дошці)

1 2 3 4 5 6

- Назвіть наступне за числом 4.

- Як одержали число 5 із попереднього числа?

- Назвіть наступне число за числом 5.

- Як одержати 5 із наступного до нього числа?

4. Співвідношення цифри та числа об’єктів

Завдання4 , підручник . + на дошці . З’єнай цифру з відповідною кісточкою доміно

Перевірка СОВА-ЛИСТОЧОК

5.Порівняння чисел.

Завдання 6. Підручник . САМОСТІЙНА РОБОТА.

З апишіть кількість елементів в кожній групі. Порівняй їх кількість і постав відповідний знак .(= або )

Перевірка

Який знак поставили при порівнянні елементів на 1 малюнку?

На 2 ? На 3?

СОВА-ЛИСТОЧОК

6. Формування про склад числа 5

ПРАКТИЧНА РОБОТА

А зараз ми , виконуючи практичні вправи, дізнаємося про слад числа 5

Покладіть 5 кружечків

Розділить їх на 2 частини

С кільки зліва ?

Скільки справа ?

Діти називають. Вчитель заповнює будиночок на дошці.



СОВА-ЛИСТОЧОК ( Слайд склад 5)

||| Закріплення вивченого( 5 хв. )

1Закріплення про склад числа 5.

Д ошка «Донизати намистинки» ( СЛАЙД 6)

  1. Закріплення знань про геометричні фігури ( п’ятикутник)

Підручник, дошка.

  • Скільки відрізків – сторін має фігура?

  • Скільки точок – вершин7

  • Скільки кутів? ( показати дужками)

  • Яка це фігура?( п’ятикутник)

-У яких фігур сторін і вершин менше?

|V Рефлексія( 3 хв.)

Діти, наша подорож по Країні Математиці на сьогодні закінчується.

  • Про що ви дізналися на уроці?

  • А в житті де ми зустрічаємо число 5?

  • Яке число попереднє до числа 5?

  • Як одержати число 5 із попереднього числа?

  • Полічить від 1 до 5 в прямому порядку.

  • У зворотному.

  • З яких чисел складається число 5?

  • Назвіть числа . які менші ніж 5.

  • Де вони розташовані на числовому промені?( зліва)

  • А які числа більші за 5?( про це ми поговоримо на наступному уроці, мандруючи країною МАТЕМАТИКИ.

Я і Мудра Сова задоволена вами. Подивіться скільки листочків у кошику. Стільки виконали завдань, дізналися і багато чого навчилися. . Дякуємо вам за гарну роботу( СЛАЙД 7)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]