Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задание опд Выдыборец.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
62.65 Кб
Скачать
  1. Собівартість робіт конкретного будівельного підприємства

  1. Визначити, на скільки відсотків повинна змінитися собівартість виконання будівельних робіт.

Таблиця 16

варіанта

Витрати у базовому періоді, %

Очікувані зміни, %

Матеріали

Основна зар. плата

Експлуат. маш. І мех.

Заг.виробн. витрати

Матеріали

Основна зар. плата

Експлуат. маш. І мех.

Заг.виробн. витрати

1

91

18,2

27,3

45,5

-10

+5

+20

+10

91*(-0,1)+18,2*0,05+27,3*0,2+45,5*0,1=1,82%

  1. Визначити економію витрат підприємства, якщо при незмінному розмірі постійних витрат обсяг реалізованої продукції збільшився.

Таблиця 17

№ варіанта

Постійні витрати, тис. грн.

Приріст обсягу продукції, %

1

1691

53,5

Економія витрат 1+(53,5/100)=1,535 ΔS=1691*(1 – 1/1,535) = 589,4 тис. грн.

  1. Визначити економію витрат підприємства, яке скоротило термін виконання будівельних робіт: матеріали – 1% експлуатація машин і механізмів – 15% непрямі витрати – 50%

Таблиця 18

варіанта

Статті витрат

Термін, міс.

Матеріали

Експл. маш. і мех.

Непрямі витрати

За контрактом

Фактичний

1

1241

741

724

53

51,5

Економія витрат ΔS=(0,01*1241+0,15*741+0,5*724)*(1-51,5/53)=13,74 тис. грн.

  1. Визначити критичний обсяг контрактів (терміном на рік) з будівництва та реалізації об’єктів.

Таблиця 19

№ варіанта

Постійні витрати

Змінні витрати

Ціна реалізації

1

541

116

141

541/(141-116)=21,66=22 шт. (об’єктів)

  1. Визначити, як вплине на собівартість співвідношення між темпами зростання продуктивності праці та темпами зростання середньої заробітної плати.

Таблиця 20

варіанта

Темпи зростання, %

Частка витрат, %

Продуктивність праці

Середня заробітна плата

1

51

48

65,1

Вплив собівартості: ΔS=(1-(1+0,48)/(1+0,51)*0,651)*100=36,2%

  1. Визначити економічно доцільніший варіант кредитної угоди за критерієм сплати найменшої суми процентів за кредит.

Таблиця 21

варіанта

Кредит

Кредитна ставка, %

Варіанти кредитної угоди

Погашення кредиту

1

2

3

4

1

2

3

4

5

6

7

8

1

6164

15

1

1541

1541

1541

1541

2

1541

2582

2041

Розрахунок сплачуваних процентів за кредит: Для першого варіанту угоди.

Показники

Роки

1

2

3

4

Отриманий кред.

6164

Проценти

6164·15%=924,6

4623·15%=693,45

3082·15%=462,3

1541·15%=231,15

Погашення кред.

1541

1541

1541

1541

Заборгованість

6164-1541=4623

4623-1541=3082

3082-1541=1541

1541-1541=0

Для другого варіанту угоди.

Показники

Роки

1

2

3

4

Отриманий кред.

6164

Проценти

6164·15%=924,6

4623·15%=693,45

2041·15%=306,15

Погашення кред.

1541

2582

2041

Заборгованість

6164-1541=4623

4623-2582=2041

2041-2041=0

Сума процентів за весь період: 1) 924,6+693,45+462,3+231,15=2311,5 2) 924,6+693,45+306,15=1924,2 Обираємо другий варіант кредитної угоди.