Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задание опд Выдыборец.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
62.65 Кб
Скачать

Бізнес-план

  1. Аналіз економічного стану організації

Таблиця 1

Економічні показники діяльності організації

№ п/п

Показник

Варіант 1

Роки

Попередній

Звітний

1

Кількість побудованих та зданих об’єктів

80

84

2

Договірна ціна без ПДВ, тис. грн.

160

170

3

Змінні витрати, тис. грн. за об’єкт

118

110

4

Постійні витрати будівельної організації, тис. грн.

540

540

5

Фонд оплати праці, тис. грн.

960

1080

6

Середньорічна вартість основних виробничих фондів, тис. грн.

2440

2640

7

Середньорічна вартість оборотних фондів, тис. грн.

1640

1740

8

Середньорічна чисельність робітників, чол.

240

250

Завдання А:

  1. Критичний обсяг робіт.

  • За попередній рік: 540/(160-118)=12,86

  • За звітний рік: 540/(170-110)=9

  1. Виручка від реалізації будівельної продукції.

  • За попередній рік: 160*80=12800

  • За звітний рік: 170*84=14280

  1. Показники використання основних виробничих фондів.

а) Фондовіддача.

  • За попередній рік: 12800/2440=5,25

  • За звітний рік: 14280/2640=5,41

б) Фондомісткість.

  • За попередній рік: 2440/12800=0,19

  • За звітний рік: 2640/14280=0,18

  1. Показники використання оборотних фондів.

а) Оборотність оборотних фондів.

  • За попередній рік: 12800/1640=7,8

  • За звітний рік: 14280/1740=8,21

б) Тривалість одного обороту.

  • За попередній рік: 360/7,8=46

  • За звітний рік: 360/8,21=44

  1. Показник ресурсовіддачі (коефіцієнт трансформації).

  • За попередній рік: 12800/(2440+1640)=3,14

  • За звітний рік: 14280/(2640+1740)=3,26

  1. Продуктивність праці.

  • За попередній рік: 12800/240=53,33

  • За звітний рік: 14280/250=57,12

Продуктивність праці зросла на 3,79 тис. грн., або на 7,1%.

  1. Середньорічна заробітна плата.

  • За попередній рік: 960/240=4

  • За звітний рік: 1080/250=4,32

Середньорічна заробітна плата зросла на 320 грн, середньомісячна на 26,7 грн., або на 8%.

  1. Показник собівартості.

а) Собівартість реалізованої продукції.

  • За попередній рік: 118*80+540=9980

  • За звітний рік: 110*84+540=9780

б) Витрати на 1 грн. реалізованої продукції.

  • За попередній рік: 9980/12800=0,7797=77,97

  • За звітний рік: 9780/14280=0,6849=68,49

в) Собівартість будівництва одного об’єкта.

  • За попередній рік: 118+540/80=124,75

  • За звітний рік: 110+540/84=116,43

  1. Прибуток від реалізації продукції.

  • За попередній рік: 12800-9980=2820

  • За звітний рік: 14280-9780=4500

  1. Рентабельність реалізованої продукції.

  • За попередній рік: 2820/12800=0,22

  • За звітний рік: 4500/14280=0,32

  1. Рентабельність виробничих фондів або капіталу.

  • За попередній рік: 2820/(2440+1640)=0,69

  • За звітний рік: 4500/(2640+1740)=1,03

Завдання Б:

  1. Визначаю, яка частка додаткової виручки від реалізації продукції була отримана за рахунок зростання продуктивності праці (інтенсивний фактор), і яка за рахунок збільшення кількості працюючих (екстенсивний фактор).

  • Внаслідок інтенсивного фактору: 250*(57,12-53,33)=947,5 тис. грн.

  • Внаслідок екстенсивного фактору: (250-240)*53,33=533,3 тис. грн.

  1. Визначаю, як вплинуло співвідношення темпів зростання продуктивності праці і середньорічної заробітної плати на собівартість робіт. Це призвело до зменшення собівартості робіт в такому розмірі: ((1-(100+8)/(100+7,1))*1080/9780)*100=-0,09%.

  2. Визначаю, скільки має вивільнитись оборотних коштів завдяки їх оборотності. 14280/7,8=1829,6 тис. грн.

  3. Визначаю, яка частка додаткової виручки від реалізації робіт була спричинена збільшенням обсягів робіт, а яка – зростанням цін.

  • Внесок цінового чинника: (170-160)*84=840 тис. грн.

  • Внесок чинника змін обсягу реалізації: (84-80)*160=640 тис. грн.

  1. Факторний аналіз збільшення прибутку від реалізації. а) Загальне збільшення прибутку від реалізації. 4500-2820=1680 тис. грн. б) Збільшення прибутку завдяки зростанню обсягів робіт. Припускається, що пропорційно до зміни обсягів виробництва змінюється і прибуток. (84*124,75/9980-1)*2820=141 тис. грн. в) Збільшення прибутку завдяки зростанню цін реалізації. (170-160)*84=840 тис. грн. г) Збільшення прибутку завдяки зменшенню собівартості будівництва одного об’єкта. (124,75-116,43)*84=699 тис. грн.