Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1652_Розробка уроку в 1 кл..docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
157.11 Кб
Скачать

Зимові розповіді музики Урок музики з ігровими елементами в 1 класі

Тема уроку «Музика сніжинок»

Мета:

а) дидактична — доповнювати знання дітей про змістовні мож­ливості музики, вчити визначати настрій музичного твору за допо­могою виразних характеристик, виражати словесно і в рухах зміст і характер музики, ознайомити з творчістю П.І.Чайковського, закріплюва­ти знання про довгі та короткі три­валості музичних звуків, напрямки мелодії;

б) розвиваюча — розвивати музичні здібності (почуття ритму, музично-слухові уявлення, музич­на пам'ять), вокально-хорові на­вики (артикуляція, дикція, тверда атака, дихання), навики худож­нього виконання музичного твору (фразування, динаміка), психічні процеси (мислення, пам'ять, ува­га, уява, мовлення);

в) виховна — виховувати особистісне ставлення до музики.

Методи: пояснення; бесіда; гра «Сумно — весело», інсцені­зація, пластичне інтонування, гра «Мікрофон».

Тип уроку: комбінований.

Музичний і нотний матеріал: «Марш» Л. Шульгіна, музичне привітання «Добрий день», розспівка «У зимовому ліску» — в кількох варіантах; А.Філіпенко «То сніжинки, мов пушинки»; Б.Фільц «Морозець»; Я.Степовий «Сніжинки»; П.І.Чайковський «Танець Феї Драже» з балету «Лускунчик».

Наочність, підручний мате­ріал: портрет П.І.Чайковського, плакати з настроями музики, ім'ям композитора і на­звою твору, напрямами руху мело­дії; малюнки з зображенням зими, сніжинок, арфи, челести, сцен з балету «Лускунчик», зображення Феї Драже та «музичних» сніжинок.

Обладнання: музичний інструмент – фортепіано, комп’ютер, DVD-програвач, шкільна дошка, магнітна дошка з ялинкою, музична фонотека, мультимедійна версія уроку.

Хід уроку

І. Організаційна частина

1. Діти входять до класу під український народний танець «Метелиця».

2. Музичне привітання «Добрий день!». Привітаємося ве­село, чітко вимовляючи слова.

«Добрий день!»

Учні: «Перший - Б прийшов у клас,

Привітає він всіх нас!»

Вчитель: «Добрий день вам, діти!»

Учні: «Добрий день!»

Наш девіз уроку: «Слухаємо і чуємо!»

II. Мотивація.

Оголошення теми уроку

Учитель.

Розповідає музика, про все, що є на світі! Як вдалину біжить ріка, милуючись у літі. Як сонце в синіх небесах промінням землю гріє, про кожну квітку у лісах, про спогади та мрії. Про щиру пісню солов’я, про верби і калину, про землю, що навік моя, — співучу Україну. Як хуртовина білий сніг розсипала навколо, І як дзвінкоголосий сміх збирає друзів в коло. Як грізно за вікном бурчить зимова завірюха, Як важко, коли друг мовчить або немає друга. Про дзвін джерельного струмка й ліси, дощами вмиті.

Розповідає музика про все, що є на світі!

— Музика супроводжує людину в різні моменти її життя: у радості і в горі, у праці і у відпочинку. Вона є скрізь. І народжується вона серед безлічі кольорів, звуків, рухів.

Послухай, музика навкруг.

Вона є скрізь: в самій природі.

Чарує нас, і при нагоді

Дарує радість кожен звук.

А часом так воно буває —

Вона із нами розмовляє...

А про що розмовляє, розповідає музика, ми будемо говорити сьогодні на уроці.

Послухайте загадку до кінця, а потім всі разом дайте відповідь, про що саме нам буде розповідати музика:

Завірюха, сніг кружляє,

Морозець, ой-ой, щипає.

В річці — крижана вода,

Вже до нас прийшла...

(Зима.)

Учитель. Так, зима! Гарна все ж таки пора року, зима! Нас усюди супроводжує музика, вона створює святковий настрій і розповідає про зиму. А з чим у вас асоціюється зима?(зі святами, морозом, снігом, санчатами, ковзанами)

Учитель. Так, із снігом. А з чого складається сніг? Із сніжинок!

Тема нашого уроку сьогодні —

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]