Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція 20.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
1.24 Mб
Скачать

7

Лекція № 20.

Тип лекції: Інформаційна.

Тема: Використання електронних посібників, навчальних програм та мультимедійних курсів з профільного предмету.

Мета заняття:

  1. Ознайомити студентів з програмними засобами навчального призначення та інформаційно-пошуковими системами.

  2. Розвивати пам’ять, навички роботи з інформаційно-пошуковими системами та програмними засобами навчального призначення.

Методи: Проблемний виклад нового матеріалу з використанням персонального комп’ютера.

Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, ТЗН: персональний комп’ютер.

Література (основна та додаткова):

Структура заняття

Відве-дений час

Вступна частина:

  1. Організаційна частина

2. Актуалізація опорних знань

15 хв.

Виклад лекційного матеріалу:

  1. Повідомлення теми, формування мети та основних завдань

2-3 хв.

  1. Мотивація навчальної діяльності (питання, задачі, проблемні ситуації тощо)

2-3 хв.

  1. План заняття

  1. Навчальні програми

15 хв.

  1. Інформаційно-пошукові системи

20 хв.

  1. Прикладні програми цільового призначення

15 хв.

  1. Підведення підсумків

  • узагальнення матеріалу

5 хв.

  • видача завдання для самостійної роботи студентів

5 хв.

1. Активізація базових знань.

1. Які програми з шкільних предметів ви знаєте (бачили) ?

2. Чи користуєтесь ви Інтернетом ?

3. Як на ПК переглядаються фільми та прослуховуються музичні композиції ?

4. Навіщо нам потрібніт комп’ютерні ігри, і чи потрібні вони взагалі ?

2. Вивчення нового матеріалу. Навчальні програми

Під управлінням навчальних програм комп'ютер стає активним помічником у процесі навчання. Навчальні програми призначені для набуття знань і навичок у конкретних галузях діяльності людини. Наприклад, шкільні навчальні програми дають змогу:

  • на уроці географії — скласти карту частин світу, країн, міст; подивитися на розташування гірських хребтів, озер, річок;

  • на уроці біології — подивитися, який вигляд мають різні рос­лини та тварини; дізнатися про їх еволюцію й особливості поведінки;

  • на уроці астрономії — побачити різні сузір'я і рух зірок на нічному небо­схилі;

  • на уроці фізики — відтворити різні фізичні досліди та вимірювання і зрозуміти зміст процесів, що відбуваються;

  • на уроці математики — побудувати на екрані графіки функцій і по­бачити закономірності, виражені формулами;

  • на уроці інформатики — дізнатися про принципи роботи комп'ютера і навчитися користуватися ним.

Навчальні програми застосовуються не тільки в школах. Так само як і відео-ігри, сучасні навчальні програми дають змогу відтворити на екрані ситуації, що наближені до реальності, і використовуються як тренажери під час підготовки спеціалістів найрізноманітніших професій.

Особливо популярними є програми вивчення іноземних мов. У процесі на­вчання користувач за допомогою мікрофону веде з комп'ютером розмову тією мовою, яку він вивчає. Комп'ютер «відповідає» на безпомилкові фрази або виправляє помилки в будові фраз та у вимові слів. Навчальні тексти «вимовляються» комп'ютером з різною швидкістю і супроводжуються відеофільмом на екрані. При цьому набуваються знання з граматики і навички розмовної мови.

Більшість навчальних програм має кілька рівнів і методів навчання. Залежно від своєї початкової підготовки користувач вибирає рівень і найбільш придатний для нього метод навчання. Оцінюван­ня знань користувача на будь-якому етапі навчання відбувається за відповідною до цього етапу системою тестів. Навчальна програма обробляє результати тестування і видає користувачеві рекомендації щодо подальшого навчання.

Сучасні навчальні програми використовують засоби мультимедіа і, таким чином, ставлять певні вимоги до апаратної частини комп'ютера (наявність накопичувача на СD-RОМ, достатній обсяг оперативної пам'яті і вдосконалені відеоадаптери, мікрофон, звукова карта, колонки тощо).