Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
busigin_urok1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
3.91 Mб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я. Франка

План-конспект

пробного уроку трудового навчання

проведеного

у 5 класі Коростишівської гуманітарної гімназії №5

студентом 241 групи

Безсмертним Сергієм Володимировичем

2012

Дата: 12.12.12

До уроку допускають:

Методист ______________( Бусигін В.М.)

Вчитель ________________( Самойлов Ю.В.)

На уроці присутні:

Методист __________ Бусигін В.М.

Вчитель ____________ Самойлов Ю.В

студенти 241 групи в кількості _______________

Оцінка за урок _____

Тема: Технологічний процес пиляння фанери та ДВП ножівкою.

Мета:

Навчальна: формувати в учнів поняття про процес різання та уявлення про технологію пиляння фанери і ДВП, формувати уміння здійснювати вибір матеріалу для виготовлення виробу, розраховувати його необхідну кількість.

Виховна: виховувати інтерес до праці, охайність, культуру праці, любов до знань.

Розвиваюча: розвивати пам’ять, увагу, пізнавальний інтерес, просторове, технічне та економічне мислення.

Методи навчання: розповідь, пояснення, демонстрування прийомів роботи.

Тип уроку: комбінований

Форма роботи: фронтальна.

Об’єкт роботи: «Дерев’яна іграшка».

Форма роботи: Фронтальна, індивідуальна.

Література:

1) Трудове навчання. Техн. види праці. Підруч. для 5 кл. загальноосвіт. навч. закладів / Б.М. Терещук, В.І. Туташинський – К.: «Видавництво «Арка», 2005. – 208 с.: іл..

2) Усі уроки трудового навчання (хлопці). 5 клас. Інваріативний модуль. / Гащак В.М., Яценюк О.М., – Х.: Вид. група «Основа», 2012 – 128 с. : іл.., табл. – (Серія «Усі уроки»).

Структура уроку

I. Організаційний момент 2 хв.

  1. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів. 7 хв.

  2. Вивчення нового матеріалу 10 хв.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів 3 хв.

  2. Домашнє завдання 1 хв.

  3. Вступний інструктаж…………………………………………… 2 хв.

  4. Практична робота……………………………………………… 12хв.

  5. Поточний інструктаж…………………………………………..3 хв.

  6. Заключний інструктаж…………………………………………..2 хв.

  7. Прибирання майстерні…………………………………………..3 хв.

Всього: 45 хв.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

1)Доброго дня. Мене звати Сергій Володимирович. Сьогодні я проведу у вас урок трудового навчання.

2)Відмічаю відсутніх на занятті!

3)Призначаю чергових.

4) Перевіряю наявність спецодягу в учнів (в разі потреби).

  1. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів

Фронтальне опитування.

  1. Дати визначення розмічання? (Розмічання – процес нанесення на заготовку ліній).

  2. Як називається кромка заготовки, від якої найкраще виконувати розмічання? (Базова).

  3. Як називається лінія, проведена поблизу базової кромки, від якої виконують розмічання заготовки? (Базова лінія).

  4. Що таке припуск? (Припуск – надлишок матеріалу на кінцеву обробку деталі).

  5. Якими розмічальними інструментами ми виконуємо розмітку? (Лінійка, кутник, олівець, циркуль).

  6. Щотаке шаблон? І для чого він використовується? (Шаблон – це пристрій з тонколистового матеріалу (фанери, ДВП), форма і розміри якого відповідають кресленню з припуском на обробку. Він використовується для виготовлення однакових заготовок.).

  7. За допомогою яких інструментів ми можемо перевірити якість оброблених поверхонь? (Кутником, лінійкою).

  8. Для чого призначений єрунок? (Для розмічання з’єднуваних елементів під кутом 45о).

  9. Для чого призначена малка? (Для нанесення кутів довільної величини. На заданий кут малку встановлюють за зразком, а потім закріплюють її перо гвинтом з гайкою і переносять на дану величину кута на заготовку).

  10. Для чого призначений рейсмус? (Щоб нанести лінії на деталі. Щоб нанести риску паралельно базовій кромці на визначеній відстані, заготовку закріплюють на верстаку і двома руками переміщують інструмент вздовж заготовки).

  11. Для чого призначені Контроциркуль і нутромір? (Призначені для перевірки зовнішніх і внутрішніх розмірів. Працюють з цими інструментами так: ніжки розводять і щільно притискають до стінок отвору. Знятий розмір переносять на вимірювальну лінійку).

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розгорніть всі свої зошити, запишіть число і тему уроку.

Тема: Технологічний процес пиляння фанери та ДВП ножівкою.

План

  1. Основний принцип технологічного процесу різання.

  2. Технологія різання деревини, різальні інструменти, їх призначення, будова і прийоми використання.

  3. Прийоми пиляння фанери та ДВП ножівкою.

  4. Правила ТБ під час пиляння деревини та матеріалів з неї.

  1. Основний принцип технологічного процесу різання.

Ділову деревину обробляють за допомогою різноманітних ін­струментів: ножів, пилок, стамесок, доліт тощо. Усі ці інструмен­ти відрізняються тим, що їхні різці мають форму клина.

Під дією прикладеної до інструмента сили, різець заглиблюється в дереви­ну, розколюючи або розриваючи її. Цей процес називають різан­ням.

Розрізняють два види різання: без зняття шару матеріалу та із зняттям. Найпоширенішим є другий вид. Унаслідок заглиблення вузенького клина в деревину, від неї відокремлюються дрібненькі частинки у вигляді тирси. Цей процес називають пилянням. Здій­снюють його багаторізцевими різальними інструментами — пил­ками.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]