
- •Задача 2
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Визначимо можливість банкрутства пі-ва за формулою:
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
- •Задача 2.
Визначимо можливість банкрутства пі-ва за формулою:
Z = 3,3К1+1,0К2+0,6К3+1,4К4+1,2К5
К1 = Загальний прибуток/ Всього активів= =124,7/(468,0+45,5+292,5+23,9+28,3+15,2+175,9+208,7)=0,1
К2 = Виручка від реалізації / Всього активів = 594,3/1258,0=0,5
К3 = Власний капітал/ Залучений капітал= =(37,3+49,2+75,7+21,6)/ 631,6= =185,8/631,6=0,3
К4 = Реінвестований прибуток/ Всього активів= 44,4/1258,0=0,04
К5 = Власний капітал/Всього активів = 183,8/1258,0=0,15
Z = (3,3*0,1)+(1,0*0,5)+(0,6*0,3)+(1,4*0,04+(1,2*0,15)=0,33+0,5+0,2+0,06+0,2=1,29
Критерії Z до 1,8 – дуже низька імовірність банкрутства
Висновок при Z = 1,29 дуже низька імовірність банкрутства.
Задача 2.
За наведеним балансом підприємства визначити оборотні та необоротні активи пі-ва, власний та залучений капітал, оборотний, чистий оборотний та власний оборотний капітал.
Активи |
|
Пасив |
|
Основні засоби |
450 |
Статутни йкапітал |
400 |
Нематеріальні активи |
70 |
Нерозподілений прибуток |
90 |
ТМЗ |
320 |
Довгострок кредити банку |
200 |
Дебіторська заборгованічсь |
100 |
Кредиторська заборгованість |
120 |
Грошові кошти |
50 |
Інші зобовязання |
180 |
Усього |
990 |
Усього |
990 |
Розвязання:
До необоротніх активів пі-ва належать основні засобі та нематеріальні активи (450+70=520 т.г.), до оборотних –ТМЗ, дебіторська заборгованість та грошові кошти (320+100+50=470 т.г.). Власни йкапітал пі-ва складається з статутного капіталу та нерозподіленого прибутку (400+90=490 т.г), залучені кошти – з довгострокових кредитів банку, кредиторської заборгованості та інших зобовязань (200+120+180=500 т.г) Поточні зобовязання є кредитна зоборгованість та інші зобовязання (120+180=300 т.г). Оборотни йкапітал, яки йвизначається обсягом оборотних активів пі-ва становить 470 тис.грн. Чист іоборотні кошти визначаються як різниця між оборотними активами та поточними зобовязаннями, тобто 470-300=170 т.г. Власний оборотний капітал розраховується як ?
ТЕСТИ 1)3,4,5 2)1,4,5 3)3,5
Білет 14
Задача 1.
Пі-во з квартальним обсягом реалізації продукції 1350 т.г. уклало договір окремими покупцями про скорочення строків погашення дебіторської заборгованості (сума дебіторської заборгованості таких покупців становить 40% загальної суми дебіторської заборгованості ). Пі-во проводить знижку на дострокову сплату покупцями платіжних документів в розмірі 5% до суми платежу. Визначити суму грошових коштів, на яку зменшиться дострокова заборгованість в результаті скорочення строку її погашення і суму прибутку, яку одержить пі-во використовуючи спонтанне фінансування. Рентабельність продукції – 30%.
Розвязок:
Визначимо дебітор заборгованості, яка була достроково сплачена покупцем:
( 162*40%)/100%= 64,8 т.г.
2) Визначимо кількість оборотів всієї ДЗ: О = 1350/162= 8,3 обороти
3)Визначимо кількість оборотів залишкової ДЗ:
О = 1350/(162-64,8)= 1350/97,2=13,9 обороти
4) Визначимо суму ДЗ на один оборот при загальній сумі ДЗ: 165/8,3 = 19,5 т.г.
5) Визначимо суму ДЗ за один оборот при залишкові сумі ДЗ: 97,2 /13,9= 7,0 т.г.
6) Визначимо різницю між дебіторськими заборгованостями на один період 19,5-7,0=12,5 т.г.
7) Визначимо суму прибутку за різницю ДЗ (12,5*30%)/100% = 3,8 т.г
8) Визначимо суму знижки покупцям за дострокову сплату ДЗ
(64,8 т.г.*5%)/100%= 3,2т .г.
9) Визначимо суму прибутку, залишиться у розпорядженні пі-ва 3,8-3,2=0,6 т.г.