
- •План уроку№25
- •Хід уроку
- •2.Обробка виточок.
- •3.Обробка рельєфних швів.
- •V. Закріплення нового матеріалу .(35хв)
- •Vі .Підсумок уроку .(4хв.)
- •План уроку№26
- •Хід уроку
- •IV .Повідомлення нових знань.(30хв.)
- •2) Обробка розрізів у спідниці.
- •3) Обробка бічних швів .
- •V.Закріплення нових знань.(35 хв)
- •Vі. Підсумок уроку.(4хв)
- •План уроку№27
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення нового матеріалу.(20 хв)
- •VI. Підсумок уроку.(3хв)
- •План уроку№28
- •Хід уроку
- •V. Закріплення нового матеріалу.
- •VI. Підсумок уроку
- •План уроку№29
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу(35хв.)
- •V.Закріплення нового матеріалу(25хв.)
- •V. Підсумок уроку.(4хв.)
- •План уроку№30
- •Хід уроку
- •IV. Повідомлення нових знань(35хв.)
- •Обробка підкладки і з’єднання з спідницею
- •V. Закріплення нових знань.(25хв.)
- •Vі. Підсумок уроку.(4хв.)
- •План уроку№31
- •Хід уроку:
- •Накладна кишеня
- •Інструкційна карта
- •Обробка підрізів технологічна карта
- •Тести і запитання до теми обробка виточок і підрізів.
- •Обробка однобічних складок Інструкційна карта
- •Технологічна карта Тема : Обробка зустрічних з’єднувальних складок.
- •Технологічна карта Тема : Обробка зустрічних складок.
- •Контрольні запитання по темі : «Обробка складок»
- •Тема: Обробка шліци у спідниці технологічна карта
- •Тести до теми обробка шліци
- •Тема: Обробка розрізу
- •Обробка бічних швів
- •Контрольні запитання
- •Обробка застібки в спідниці.
- •Тести і запитання.
- •Тема : Обробка верхнього зрізу спідниці без пояса
- •Тема : Обробка зрізу талії поясом
- •Контрольні запитання
- •Обробка низу спідниць
- •Крейдування і підрізування низу
- •Обробка низу розкльошених спідниць
- •Контрольні запитання
- •Кінцева обробка спідниці
- •Обробка спідниць в.5.
- •Фотоопис кабінету
V. Закріплення нових знань.(25хв.)
Гра «Мікрофон»
(Учням задаю питання і відповідає той учень, в кого є уявний мікрофон, тобто якийсь певний предмет. )
Як викроюють підкладку до спідниці?
Як оброблюють підкладку спідниці?
Якими способами прикріпляють підкладку до спідниці?
Яким швом обробляють низ підкладки?
Як обробляють підкладку на ділянці застібки, якщо підкладка суцільна?
Які дефекти на вашу думку можуть виникнути при обробці спідниці з підкладкою?
Скільки етапів включає в себе кінцева обробка спідниці?
Скажи, що включає в себе перший етап кінцевої обробки спідниці?
Що включає в себе другий етап кінцевої обробки спідниці?
Що включає в себе третій етап кінцевої обробки спідниці?
До якого етапу входять такі операції : обробка петель, пришивання ґудзиків, кнопок, гачків?
Vі. Підсумок уроку.(4хв.)
Оголосити оцінки. Відзначити активних учнів.
Домашнє завдання: вивчити тему з конспекту, Є.Я.Борецька «Легкий жіночий і дитячий одяг» ст.258, ст. 274-ст.277
План уроку№31
Тема програми: Технологія обробки спідниць.
Тема уроку: Тематичне оцінювання по темі: «Технологія обробки спідниць»
Мета уроку: Перевірка якості знань учнів.
Тип уроку: Контрольно перевірочний.
Матеріальне забезпечення: Роздаткові картки, малюнки моделей спідниць, бумага, фломастери.
Час проведення:2 год
Хід уроку:
Зміст |
Методи д-ті |
1.Організаційна частина(3хв.) -перевірка наявності учнів -перевірка готовності до уроку ІІ. Актуалізація опорних знань(20хв.)
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку(3хв.)
ІV. Порядок проведення уроку(60хв.)
V. Підсумок уроку(5хв) Оголосити оцінки. Відзначити активних учнів і роботу в групах. |
Повторення теми попереднього уроку. - Розкажіть обробку і розкрій підкладки? - Як з’єднують підкладку з спідницею? - Як проводять чистку виробу? - Як проводять волого-теплову обробку виробу?
Застосування контрольних запитань(Див. методична розробка «Технологія обробки спідниці».)
Учнів ділю на групи. Учням роздані моделі спідниць. Кожна група повинна описати модель, вказати деталі крою, скласти технологічний ланцюжок операцій обробки спідниці. Учні записують на розданих аркушах паперу фломастером відповіді. Спікер групи презентує модель біля дошки прикріпляючи стіками аркуші паперу до дошки. Решта учнів слідкують за правильністю відповіді. Кожному учневі роздається контрольна картка з різнорівневими завданнями. Учні виконують завдання на оцінку. |
ОБРОБКА ВЕРХНЬОГО ЗРІЗУ СПІДНИЦІ БЕЗ ПОЯСА
Операція |
Технічні умови виконання, графічне зображення операції |
1 |
2 |
1.Пришити кінці бейки до припусків на обробку застібки |
Скласти лицьовими боками всередину бейку і припуски , вирівняти бічні зрізи, пришити. Ширина шва 0.7см. |
2.Приметати бейку до верхнього краю спідниці |
Верхні кінці припуски перегнути на лицьовий бік по лініях бічного шва, бейку скласти з верхнім краєм спідниці лицьовими боками всередину, вирівняти зрізи, приметати |
3.Обшити верхній край спідниці і кути припусків на застібку |
Від бейки вкласти по надсічках оброблені хомутики. Ширина шва 0.7см |
4.Виметати шов обшивання верхнього краю спідниці |
Бейку і припуски на шов навпроти на виворітний бік спідниці. Операцію виконати від бейки, утворити кант із спідниці0.2-0.3см завширшки |
5.Заметати внутрішній зріз бейки( якщо бейка одинарна) |
Підігнути зріз бейки на виворітній бік на 0.5-0.7см і приметати до основних деталей |
6.Припрасувати верхній край спідниці |
На спеціальній колодці |
7.Настрочити підігнутий край бейки на основні деталі |
На відстані 0.1-0.2см від відігнутого краю бейки або від згину подвійної бейки |
8.Прикріпити кінці хомутиків до основних деталей |
Кінці хомутиків настрочити або прикріпити ручною застібкою або ґудзиком, утворити невеликий напуск хомутиків для вільного протягування поясу |
Технологія виготовлення спідниць.
Спідниці відносяться до поясних виробів.
У жіночому вбранні спідниця може бути самостійним видом одягу ,або складовою сукні ,костюма ,ансамблю.
Різноманітність фасонів спідниць досягається переважно за рахунок розробки силуетної форми з використанням різноманітних ліній та окремих елементів. Будь-який фасон жіночої спідниці може бути одержаний за рахунок використання двох конструктивних основ-прямої та конусної, класична форма спідниці-пряма. Пряма спідниця може бути двох-одно і трьох-шовна. Кількість виточок і положення їх залежить від форми стегон. Спідниця може бути оздоблена рельєфними швами, складками, защипами, підрізами, кокетками, воланами, рюшами, розрізами, шлицею, кишенями, клапанами.
Верх спідниці обробляють поясом, або обшивкою(без пояса).
До конусних спідниць відносять кльош, сонце-кльош, спідниці в клини,годе, розширені до низу.
Тема: Деталі крою. Назви ліній і зрізів деталей крою.
Мета: Ознайомитись з деталями крою спідниць, вивчити назви
ліній і зрізів деталей крою, напрям нитки основи.
Обладнання: матеріали, інструменти:
- моделі спідниць
- деталі крою спідниць
Міжпредметні зв’язки :
Технологічна обробка спідниць
Побудова спідниць
Розкрій спідниці
В залежності від моделі спідниці можуть мати різні деталі крою. Розглянемо основні види деталей крою і напрям нитки основи, яку враховують при розкрої і розкладці лекал.
Переднє
полотнище спідниці.
Середина попереднього полотнища.
Зріз талії
Талева виточка
Бічний зріз
Зріз знизу
У спідницях двохшовній, кльош, напівкльош нитка основи проходить паралельно лінії, яка проведена посередині вздовж деталі.
Заднє полотнище спідниці
1.зріз
заднього полотнища або внутрішній
згин однобічної
складки;
2.середина заднього полотнища;
3.талева виточка;
4.талевий зріз;
5.бічний зріз;
6.зріз низу
У спідницях двошовній, напівкльош і кльош – паралельно лінії, яка проведена посередині вздовж деталі. У спідницях, що складаються з кількох частин – паралельно лінії, проведеній посередині вздовж кожної деталі спідниці.
середина пояса;
5 – повздовжні зрізи пояса
кінець пояса
лінія згину
Нитка основи проходить паралельно лінії, яка проведена посередині вздовж деталі, в окремих випадках під кутом 45о до лінії згину.
Якщо пояс викроюють по косій до нитки основи або по нитці утоку, то прокладку в пояс викроюють по нитці основи, щоб убезпечити пояс від розтягу.