
- •Новобузький педагогічний коледж
- •Принципи навчання
- •Цілі уроків:
- •Реалізується через
- •Структура уроків
- •Залежить від
- •Структура уроку: о рганізація навчального процесу вхід під музику чи без неї,
- •Типологія та структура уроків за основною дидактичною метою. І. Урок засвоєння нових знань.
- •Іі. Урок засвоєння навичок і вмінь.
- •III. Урок закріплення знань, вмінь і навичок.
- •Іv. Урок узагальнення і систематизація знань.
- •V. Урок контролю і корекції знань
- •Термінологічний словник :
- •Типологія уроків відповідно тематичній будові програми “музика 1-4 кл” 1996 р.
- •Види музичної діяльності:
- •Вимоги до сучасного уроку.
- •Психологічні:
- •Особливості уроку музики.
- •Методи класифікуються за різними ознаками:
- •Мета уроку
- •Засвоєння нових знань
- •Мета уроку
- •Формування умінь і навичок
- •Гуманізащя навчального спілкування.
- •Іі розділ. Основні питання музичного виховання.
- •Оформлення щоденника спостережень.
- •Інструкції до лабораторних робіт з методики музичного виховання.
- •Лабораторна робота № 2.
- •Лабораторна робота № 3.
- •Лабораторна робота №6.
- •Завдання пробної практики.
- •Пам'ятка
- •Методика проведення консультацій.
- •Методичні рекомендації до розроблення мети уроку.
- •Аналіз уроку музики (пробного).
- •III розділ. Система аналізу уроків. Оперативний тестовий аналіз уроку.
- •Дидактичний аналіз уроку.
- •Методичний аналіз уроку.
- •Загальний аналіз уроку.
- •Аналіз уроку в початкових класах (загальний).
- •Аналіз уроку за проблемою розвиваючого навчання.
- •Аналіз уроку за проблемою нестандартного навчання.
- •Аналіз уроку за проблемою інтегрованого підходу в навчанні.
- •Аналіз уроку за проблемою творчої співпраці вчителя та учня.
- •Аналіз уроку за проблемою творчих груп на уроці.
- •Соціологічний аналіз уроку.
- •Оцінювання:
- •Оцінювання уроку.
- •Мовний практикум.
- •Слід боротися зі шкільними жаргонізмами:
- •Література.
- •II Розділ. Основні питання музичного виховання.
- •III Розділ. Система аналізу уроків.
Дидактичний аналіз уроку.
1. МЕТОДИКА ПОСТАНОВКИ І ДОСЯГНЕННЯ ГОЛОВНОЇ ДИДАКТИЧНОЇ МЕТИ УРОКУ.
2. Реалізація принципів навчання.
Зв'язку з життям.
Проблемності в навчанні.
Доступності в навчанні.
Диференційованого підходу.
Систематичності й системності.
Науковості.
3.ОПТИМАЛЬНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ.
Словесних: розповіді, пояснення, бесіди, стислої ділової викладки, діалогу, роботи з підручниками.
Наочних: ілюстрацій, таблиць, плакатів, демонструвань.
Практичних: вправ, лабораторних робіт, дослідів.
Пояснювально-ілюстративних.
Проблемно-пошукових.
Евристичних.
Індуктивних, дедуктивних, традуктивних.
Самостійної роботи.
4. Оптимальність конструювання ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.
Об'єм і інформаційна насиченість.
Співвідношення абстрактного і конкретного навчального матеріалу.
Присутність фактів і аргументацій.
Кількість нових або спеціальних понять, їх донесення до свідомості учнів.
Виділення головного, суттєвого і варіативність його представлення.
Концентрація розміщення.
5. ОПТИМАЛЬНІСТЬ ВИБОРУ ФОРМ НАВЧАННЯ.
Фронтальна робота.
Групова, парна, бригадна, ланкова форма.
Колективна робота.
Диференційно-групова робота.
Ділові та рольові ігри на уроці.
6. РІВЕНЬ ЗНАНЬ УМІНЬ ТА НАВИЧОК.
Високий рівень всіх учнів.
Високий рівень окремих учнів.
Спільний хороший інтелектуальний фон уроку.
Хороші знання, уміння та навички більшості учнів.
Середній рівень знань.
Слабкі знання.
Масовий контроль знань з мотивацією.
Відповідність оцінок знанням учнів.
Характеристика специфічних (творчих знань учнів).
Методичний аналіз уроку.
А. ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.
Чи правильно був визначений об'єм навчального матеріалу і наскільки глибоко викладена тема уроку?
Чи дотримувались і в якій системі вимоги дидактичних принципів, що складають зміст навчального матеріалу: системності і послідовності, науковості і доступності?
Чи не допущено вчителем фактичних і теоретичних помилок, неточні формулювання, неправильне виростання термінів? Чи не залишав учитель без виправлень схожі помилки у відповідях учнів? Якщо виправляв, то якими засоби?
Чи був зміст уроку логічно закінченим і в якій мірі він відповідав тематиці? Чи достатньо учнів усвідомили зв’язок між вивченим раніше і новим матеріалом?
В чому навчальна і виховна цінність матеріалу? Чи притримувався вчитель і в якій мірі вимог розвиваючого характеру навчання?
Б. СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ.
Чи правильно вчитель вибрав структуру уроку, методи і прийоми навчання? Чи відповідають вони умовам їх використання? Чи врахував вчитель і в якій мірі психологічні вікові особливості та рівень навчальної підготовки учнів?
Чи були зацікавлені учні темою і всім ходом уроку? В якій мірі? Якими засобами вчитель забезпечував інтерес і увагу учнів до уроку?
Скільки учнів було опитано і наскільки об’єктивним було оцінення? Чи мотивувались вчителем оцінки? Яка якість знань учнів?
Чи був повністю був використаний план уроку і наскільки раціонально було використано час на уроці?
Чи володів вчитель педагогічним тактом і в якій мірі? Оцінка зовнішнього вигляду вчителя, його дикція, звучання голосу, інтонація.
В. ЗАГАЛЬНІ ВРАЖЕННЯ ВІД УРОКУ.
Що можна взяти на уроці за зразок?
Чи потребує деяких виправлень, скорочень, доповнень?
Чого слід не допускати?
З чим категорично не можна погодитися?