
- •Паспорт проекту
- •1 Технологічна частина
- •1.1 Вибір системи виробничого водопостачання
- •1.1.1 Технічні варіанти системи виробничого водопостачання
- •1.2 Вибір системи за технічними та економічними критеріями
- •Балансова схема системи оборотного водопостачання
- •Втрати води в оборотному циклі
- •Розрахунок і конструювання системи оборотного водопостачання
- •1.4.1 Теплотехнічний розрахунок і вибір типового охолоджувача води
- •1.4.2 Компоновка споруд сов і трасування водопровідних мереж
- •1.4.2.1 Трасування мереж виробничого водопостачання
- •1.4.3 Гідравлічний розрахунок мереж виробничого водопостачання
- •1.4.3.1 Гідравлічний розрахунок самопливних трубопроводів
- •1.4.3.2 Профіль п'єзометричних ліній
- •1.4.4 Вибір насосів і конструювання цнс
- •1.4.5 Вибір насосів і конструювання нс додаткової води
- •Економічна частина
- •Кошторисна вартість будівництва
- •2.2 Річні експлуатаційні затрати
- •2.2.1 Затрати на електроенергію
- •2.2.2 Затрати на заробітну плату
- •2.2.3 Амортизаційні відрахування
- •2.2.4 Затрати на куповану воду
- •2.2.5 Цехові витрати
- •Собівартість обігової води
- •Техніко економічні показники (теп)
- •3. Екологічна частина
- •3.1 Заходи із скорочення водоспоживання
- •3.2 Оцінка впливу аерозолів градирень
- •3.3 Оцінювання ефективності використання води
2.2.3 Амортизаційні відрахування
Амортизаційні відрахування підраховують в % від капітальних вкладень, тис. грн., в табличній формі:
Таблиця
2.3 - Річні затрати на амортизацію
№ п/п |
Назва споруди |
Коштор. вартість,тис. грн |
Норма амортизаційних відрахувань,% |
Річна сума амортизації, тис.грн. |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
1 |
Баштова градирня F=144м2 |
БМР |
1588,24 |
5 |
79,412 |
2 |
ЦНС оборотної води |
БМР |
1374,13 |
5 |
68,71 |
Обладн. |
1733,89 |
15 |
20,084 |
||
3 |
Затоплений оголовок |
Усього |
78,52 |
5 |
3,926 |
4 |
Водоприй-мальний колодязь |
БМР |
273,04 |
5 |
13,652 |
Обладн. |
16,23 |
15 |
2,44 |
||
5 |
НС напів заглиблена |
БМР |
371,14 |
5 |
18,56 |
Обладн. |
215,22 |
15 |
32,283 |
||
6 |
Водогони: Ø280 |
БМР |
9,954 |
5 |
0,498 |
Ø315 |
41,32 |
5 |
2,066 |
||
Ø400 |
15,94 |
5 |
0,797 |
||
∑ Ам= |
242,428 |
2.2.4 Затрати на куповану воду
ЭВ = (QВ1·σВ1·QКЗ·σКЗ)·t·T, грн.,
де σВ1 – вартість водопровідної води, σВ1 = 11,96 грн/м3;
σКЗ – тариф на стічні води, σКЗ = 6,54 грн/м3;
σВ7 – вартість додаткової води, σВ7 = 13,16 грн/м3;
t – кількість годин роботи заводу на добу, t = 24;
Т – кількість робочих днів у році, Т = 365;
ЭВ = (2711,96+13,96,54+15,7213,16) ·24·* 365 = 5437384,6 грн = 5437,4 тис.грн.
2.2.5 Цехові витрати
До складу цехових витрат входять:
- зарплата адміністративно – управлінського персоналу;
- відрахування на соціальне страхування, охорону праці;
- поточний ремонт, автотранспорт;
- послуги зв’язку та інше.
де QР – річна витрата води на підприємстві;
σ =12 грн/1000м3 поданої води
QР = QДОБ ·365 = 30600 * 365 = 11169000 м3/рік
QДОБ = QР ·24 = 1275 * 24 = 30600 м3/доб
ЭЦ =
Собівартість обігової води
Собівартість 1м3 води знайдено по формулі:
де QР – річна подача води;
Э – сума всіх річних експлуатаційних затрат по всім пунктам, грн.
Э
= 767,201 +
1376,02 + 242,428
+ 5437,4 + 134,028
= 7957,077 тис.грн.=
7957077 грн.
С = 7957077 / 11169000 = 0,71 грн/м3.
Техніко економічні показники (теп)
1. Витрата охолоджуючої води QОХ = 1275 м3/год;
2. Протяжність мереж L = 515 м;
3. Кошторисна вартість будівництва К =16616,561 тис.грн;
4. Річні експлуатаційні затрати Э = 7957,077 тис.грн;
5. Собівартість 1м3 води С =0,71 грн
3. Екологічна частина
3.1 Заходи із скорочення водоспоживання
Застосування систем оборотного водопостачання дозволило скоротити водоспоживання річкової‚ питної‚ зм’якшеної . Обчислюємо річну економію води та відповідних коштів.
Використання СОВ у порівнянні з СПВ дозволило зменшити годинний забір річкової води на:
‚
м3/год‚
∆Qг.В7 = 1275 – 15,72 = 1259,28 м3/год .
Що складає на рік:
‚
м3/рік‚
де
=24
год- кількість годин роботи на добу;
=365
днів- кількість робочих діб у році.
∆Qг.В7 = 1259,28 * 24 * 365 = 11031292,8 м3/рік.
Річна економія коштів дорівнює:
‚
грн‚
де
=0,1316
грн/м3 - плата за 1
м3
річкової води;
∆Эг.В7 = 11031292,8 * 0,1316 = 1451718,132 грн.
Створення оборотного
циклу із зм’якшеної
води дозволило зменшити її годинну
витрату на величину
м3/год
, що складає на рік :
,
м3/рік
;
= 10 м3/год ;
10
* 24 * 365 = 87600 м3/рік.
Річна економія коштів складає :
, грн.
87600
* 4,5 = 394200 грн.
Використаємо також для знесоленої води:
,
м3/рік
;
120
* 24 * 365 = 1051200
м3/рік.
Річна економія коштів складає :
, грн.
1051200
* 4,5 = 4730400
грн.
1451718,132
+ 394200 + 4730400
= 6576318,132
грн =
6576,32 тис.грн