
- •1.1 Реалізація принципів навчання в початковій школі як психолого-педагогічна проблема
- •Психолого-педагогічні передумови реалізації принципу доступності у навчальному процесі початкових класів
- •1.3 Шляхи та засоби реалізації принципу доступності у початкових класах.
- •2.1. Стан проблеми реалізації принципу доступності у початковій школі у сучасних умовах.
- •2.2. Методичні рекомендації щодо реалізації принципу доступності в навчальному процесі сучасної початкової школи.
- •Література.
- •Хід уроку
- •1. Різноманітність живих організмів.
- •2. Сьогодні мова піде про рослини. Без них ми не уявляємо свого життя.
- •3. Закріплення.
- •4. Аналіз результатів досліду.
- •5. Наукове відкриття.
- •6. Доповни речення.
- •7. Перевір себе.
- •1. Хвилинка ейдетики.
- •М овна розминка.
- •2. Повідомлення теми уроку.
- •3. Створення асоціативного куща.
- •V. Опрацювання твору в. Чемериса «Чорна кішка, або магічне число «7».
- •1. Словникова робота.
- •2. Первинне ознайомлення з твором. Перевірка первинного сприймання.
- •3. Вибіркове читання.
- •4. Аналіз змісту твору.
- •5. Творча лабораторія.
- •5. Робота в групах.
- •6 Презентація роботи в групах.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Vіі. Рефлексія.
- •Vііі. Оцінювання.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Vіі. Домашня робота.
- •Хід уроку
- •I. Організація класу
- •II. Оголошення теми та мети уроку
- •III. Перевірка домашнього завдання
- •IV. Каліграфічна хвилинка
- •V. Актуалізація опорних знань
- •VI. Подорож країною Морфологією. Тренувальні вправи
- •Фізкультхвилинка
- •Діти отримують завдання для кожної групи
- •IX. Оцінювання
- •X Домашнє завдання
1. Різноманітність живих організмів.
На дошці малюнки.
Живі організми
Тварини
Рослини
Гриби
Дробянки
Віруси
- Що відрізняє живі організми від неживої природи.
Читання підручника.
2. Сьогодні мова піде про рослини. Без них ми не уявляємо свого життя.
Презентація.
Пошукова робота. Що виготовляють з деревини, бавовнику, льону.
Підручник.
3. Закріплення.
Робота в групах.
Складіть деформовані речення і ви прочитаєте значення рослин для людини.
РОСЛИНИ ВИРОБЛЯЮТЬ НАМ КИСЕНЬ.
- І через це їх називають....
РОСЛИНИ ДАЮТЬ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ.
- Які, крім тих, що були в презентації?
РОСЛИНИ НАС ЛІКУЮТЬ.
РОСЛИНИ ДАЮТЬ НАМ МАТЕРІАЛИ.
- Що виробляють з льону, бавовнику, деревини?
РОСЛИНИ ПРИКРАШАЮТЬ НАШЕ ЖИТТЯ.
- Які з побачених занесені до Червоної книги України?
4. Аналіз результатів досліду.
Тільки уявіть, що з маленької зернини виростають високі сосни, стрункі берізки, різнокольорові айстри.
Подивимось на результати досліду, як проростала наша зернина.
- Що з’явилось першим?
- Чому корінь?
- Що було потрібне для проростання? (Вода, тепло, світло)
Завдання. Робота в парах.
Чи виросте повноцінна рослина, зацвіте? Чому ні?
(Немає поживних речовин, які є у грунті)
У нас на планеті все це є: тепло, світло, волога, грунт.
- В яку пору року все це є?
Ось тому рослини і ростуть саме в цю пору року.
5. Наукове відкриття.
Групова робота.
Роздати рослини.
Встановіть, з яких частин складається рослина.
Корінь;
стебло; квіти;
листя; плоди.
- Ви бачите, що у вас були різні рослини. Кажуть „Рослини різних видів”.
В Україні росте близько 16 000 видів рослин.
На Землі – близько 500 000 видів.
6. Доповни речення.
Я ВДЯЧНИЙ РОСЛИНАМ ЗА ТЕ, ЩО...
ХТО ЗАВДАЄ РОСЛИНАМ ШКОДИ, ТОЙ...
7. Перевір себе.
Перевірка по проектору.
Самоаналіз. Оцінювання.
ІІІ. Підсумок уроку.
Якби справді до нас потрапила інопланетна істота, що б вона сьогодні почула таке, що розказала б своїм родичам?
Що треба робити, щоб на нашій
№2
Тема. «У чому секрет успіху» В. Чемерис «Чорна кішка, або «магічне число сім»
Мета:
- стимулювати самостійні судження учнів, опираючись на їхній життєвий та читацький досвід;
створювати сприятливі умови для індивідуального самовираження;
розвивати комунікативний потенціал, вербальні і невербальні засоби спілкування ( робота в парах, групах ), мислення, пам’ять;
вчити ставити запитання один одному за прочитаним, знаходити діалоги у тексті, вміти їх читати без слів автора;
виховувати силу волі, характер, любов до живої природи.
Методично – дидактичне забезпечення уроку:
Ілюстрації, квіточки, роздатковий матеріал, підручник, додаткова література, конверти із завданнями, магнітофон.
Тип уроку: урок – діалог.
Форми роботи: фронтальна, парна, групова, індивідуальна
Інтерактивні технології: робота в групах, в парах, вправа «Очікування», рефлексія, вправа «Асоціативний кущ»
Хід уроку:
І. Організація класу до роботи.
- Подивіться мені в очі. Погляньмо один на одного, посміхнемося.
Девіз нашого уроку такий:
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.
ІІ. Етап проектування і покладання мети.
Розпочати нашу роботу я пропоную зі знайомства з тими завданнями, які чекають на нас сьогодні на уроці. ( Завдання написані на квітці – семицвітці ).
1. Вправа «Очікування».
2. Діалог – перевірка.
3. Хвилинка ейдетики.
4. Робота в групах та її презентація.
5. Асоціативний кущ.
6. Робота над текстом.
7. Творчі завдання.
- Чого ж навчить кожного з вас сьогоднішній урок?
Визначати своє ставлення
до прикмет
Виховувати в собі Поважати думку
бережливе ставлення своїх товаришів
до тварин
Цей урок
навчить Працювати в групах, Аналізувати, робити мене оцінювати свою роботу
висновки
Творчо працювати, розви-
Використовувати різні вати пам’ять, мислення
види діалогу
Запрошую вас до роботи. Що ж ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Вправа «Очікування».
( Діти оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою: «Я очікую…».)
- Чи є у вас якісь побоювання ? ( Діти відповідають ).
- Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Сподіваюсь, що ви будете правильно, точно й красиво висловлювати свої думки; будете злагоджено працювати в групах, робити висновки, вчитися дружнім стосункам; будете активними, творчими, мислячими і старанними.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.