Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Курсва робота 2012.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
2.84 Mб
Скачать

Література.

        1. Амонашвили Ш. А. Размышления о гуманной педагогике.-М., 1996.-113 с.

        2. Бараков С.П. Принципи навчання.– М., 1975.

        3. Баранов С.П. и др. Педагогика - М.: Просвещение,1987

        4. Бондар В.І. Дидактика. –К.: Либідь, 2005 – 264 с.

        5. Вікова психологія / За ред. Г.С. Костюка. – К.: Рад. шк., 1976. –

с. 270.

        1. Гончаренко С.У. Український педагогічний словник. – К., 1997. с. 131, 270

        2. Данилова Л., Розвивати пізнавальну активність учнів // Рідна школа. – 2002. - №6.– С.18-20.

8. Дидактика современной школи / Под ред. В.А. Онищука. – К.: Вишая школа, 1987.

9. Дидактика средней школы / Под ред. М. Н. Скаткина. - М., 1982.

10. Занков Л.В. Дидактика и жизнь - М., 1968

11. Коменский Я.А. Великая дидактика - М., 1980

12. Кузьмінський А.І., Омеляненко В.Л. Педагогіка: Підручник. – К.: Знання, 2007. – 447 с.

13. Кукушин В.С. Дидактика. – М., Ростов-на-Дону, 2003. с.98-127.

14. Мойсею Н.Є. Педагогіка. – К.,1999.

15. Оконь В. Введение в общую дидактику - М., 1990

16. Педагогіка / За ред.. А.М. Алексюка. – К.: Вища школа, 985.

17. Подласый И.П. Педагогика начальной школы - М.,2000

18. Савченко О. Я. Сучасний урок у початкових класах.- К.: Магістр, 1997.-256 с.

19. Селевко Г.К. Личностный подход (концепция отношений «учитель-ученик») // Школьные технологии. 1999. № 6. С. 109.

20. Філософський словник / За ред.. В.І. Шинкарука. – К., 1973. с. 155-157, 410.

21. Фіцула М.М. Педагогіка, - К., 2000. с.111-120.

22. Ягупов В.В. Дидактичне поняття: «навчальний процес» чи «процес навчання» // Рідна школа. 2000. № 2. С. 16—19.

23. Ягупов В.В. Навчальний процес та його ознаки // Наукові записки / Укл. П. В. Дмитренко. О.Л. Макаренко. К., 2000. Ч. 2. С. 174-182.

24. Ярмаченко М.Д. Основні педагогічні категорії // Педагогіка і психологія. 1998. № 4. С. 8.

25. Якиманская И.С. Личностно-ориентированное обучение в современной школе. – М., 1996.

Додаток

№1.

Тема: Різноманітність живих організмів. Зелене диво планети.

Розпізнавання рослин.

Мета: Знайомити з різноманітністю живих організмів, зі значенням рослин

для людини; вчити робити аналіз, висновки; розвивати творчі здібності,

вміння працювати в групі, в парі, розвивати загальний кругозір,

здатність до самоаналізу; виховувати бажання здобувати знання,

розуміння необхідності берегти рослини.

Обладнання: костюм інопланетянина, малюнки „П’ять царств живої

природи”, презентація „Зелене диво України”, деформовані речення,

таблиці „Доповни речення”, Рослини для дослідів, закладений дослід –

проросла насінина.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Прекрасно, коли людина вміє фантазувати. Закрийте очі і уявляйте, а я спробую втілити в життя чиюсь фантазію.

Звучить музика. З’являється інопланетянин.

- Привіт. Звідки ти такий?

- Я з планети Кулумкий.

- Дуже раді. Шолом свій

Можеш зняти, друже.

- Стій!

Кисню там у нас немає!

- А тут його вистачає.

- Як же це ви так зробили?

- Землю ми озеленили.

- Бачив я зелене диво!

- Так що дихай тут сміливо!

Шановний жителю планети Кулумкий. Сьогодні ти дізнаєшся, як врятувати свою планету.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

- Що названо зеленим дивом нашої планети?

- І чому ж так назвали рослини? (Вони виробляють кисень).

Якраз про рослини сьогодні у нас і піде мова.