- •1.1 Реалізація принципів навчання в початковій школі як психолого-педагогічна проблема
- •Психолого-педагогічні передумови реалізації принципу доступності у навчальному процесі початкових класів
- •1.3 Шляхи та засоби реалізації принципу доступності у початкових класах.
- •2.1. Стан проблеми реалізації принципу доступності у початковій школі у сучасних умовах.
- •2.2. Методичні рекомендації щодо реалізації принципу доступності в навчальному процесі сучасної початкової школи.
- •Література.
- •Хід уроку
- •1. Різноманітність живих організмів.
- •2. Сьогодні мова піде про рослини. Без них ми не уявляємо свого життя.
- •3. Закріплення.
- •4. Аналіз результатів досліду.
- •5. Наукове відкриття.
- •6. Доповни речення.
- •7. Перевір себе.
- •1. Хвилинка ейдетики.
- •М овна розминка.
- •2. Повідомлення теми уроку.
- •3. Створення асоціативного куща.
- •V. Опрацювання твору в. Чемериса «Чорна кішка, або магічне число «7».
- •1. Словникова робота.
- •2. Первинне ознайомлення з твором. Перевірка первинного сприймання.
- •3. Вибіркове читання.
- •4. Аналіз змісту твору.
- •5. Творча лабораторія.
- •5. Робота в групах.
- •6 Презентація роботи в групах.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Vіі. Рефлексія.
- •Vііі. Оцінювання.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Vіі. Домашня робота.
- •Хід уроку
- •I. Організація класу
- •II. Оголошення теми та мети уроку
- •III. Перевірка домашнього завдання
- •IV. Каліграфічна хвилинка
- •V. Актуалізація опорних знань
- •VI. Подорож країною Морфологією. Тренувальні вправи
- •Фізкультхвилинка
- •Діти отримують завдання для кожної групи
- •IX. Оцінювання
- •X Домашнє завдання
Vіі. Рефлексія.
Якими враженнями від уроку ви поділитеся вдома?
Завдяки чому вдалося виконати всі завдання?
Що, на вашу думку, вдалося найкраще? Чому?
Чи виправдалися ваші очікування? ( Учні продовжують фразу «Сьогодні на уроці я…» ).
Хочу сказати, що мої очікування теж виправдалися. Я вдячна вам за продуктивну працю. Ми багато встигли зробити на уроці завдяки вашій старанності.
Vііі. Оцінювання.
Я пропоную вам оцінити себе. Візьміть личка, які лежать у вас на партах, та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці.
( Якщо личко з посмішкою – працював ефективно, творчо, активно;
Якщо личко серйозне – старався );
Якщо личко зле – працював нижче своїх можливостей ).
Прошу оцінювати себе об’єктивно, чесно.
ІХ. Домашнє завдання.
Вдома я пропоную І варіанту створити творчий індивідуальний проект «Лист Василькові», а ІІ варіанту – підготуватися переказати оповідання від імені Василька.
І як підсумок уроку хочу дати вам таку віршовану пораду:
Прикметам вірити не треба,
А більше, діти, вірте в себе!
Повірте в розум, працю, сили –
І найчорніший кіт – безсилий.
№ 3
Тема уроку. Поняття про площу. Квадратний сантиметр. Задачі аналогічні до задач на спільну роботу.
Цілі уроку. Ознайомити учнів з терміном «площа фігури» і одиницею
вимірювання «сантиметром квадратним» і його запис в зошиті . Закріплювати знання про перимерт фігури; про перетворення одиниць маси та довжини; працювати над задачами на спільну роботу; розвивати логічне мислення.
Виховувати старанність у роботі.
Обладнання. Геометричні фігури, індтвідуальні картки, короткий за -
пис задачі , таблиця до теми.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Перевірка і оцінювання домашнього завдання.
Приклади № 463.
9 х 75 046 = 675 414
200 275 х 4 = 801 100
--1кг = 1000г -- 1м = 100 см
3 х 348 + 407 х 7 = 3893
5 х 280 – 280 : 10 = 1 372
-- Як знайти відстань ?
-- Як знайти швидкість ?
2 кг – 200 г = 180 г
2 м – 200 см = 0 см
-- Як знайти периметр фігури?
Задача № 464
АВСD = ( 25 + 45)х 2 = 140 мм = 14 см
ІІІ. Подача нового матеріалу.
1. Повідомлення теми уроку.
2. Розгляд геометричних фігур.
3.Бесіда .
Ви вже вмієте обчислювати периметр фігури. В яких одиницях вимірюють периметр квадрата ?
А зараз ми накладемо фігури одну на одну. При накладанні фігур діти визначають , яка поверхня більша, а яка менша. Поверхня цих фігур називається площею.
Площа - це величина, яку можна не тільки порівнювати,а й вимірювати.
(порівнюємо фігури в книжці № 466).
Довжина і ширина теж вимірюється в сантиметрах.
Площа квадрата зі стороною 1см = 1 сантиметр квадратний.
( Правило у № 467)
Діти визначають скільки квадратрних сантиметрів і даних фігурах :
1 см.кв.;7 см.кв.; 9 см.кв.; 6 см.кв.; 8 см.кв.
4.Робота з індивідуальними картками.
• У кожного з вас є завдання на картці. Вам потрібно визначити скільки см.кв. у фігурі і записати.
• В парах перевірити правильність виконання.
5. Виконання прикладів №468 з коментуванням , повторюючи правила множення і діленні на 10, 100, 1000.
6 700 х 6 = 40 200 2700 000 х 3 =810 000
8 х 83201 =665 608 5 х 3020 = 15 100
17 005 х 8+28786= 136 040 + 28 786 = 164 826
4207 х 6 – 3019 х 2 = 25 242 – 6 036 = 19 204
ІV. Фізхвилинка.
6. Робота над задачою № 469.
Розв’язок 1. 100 : 5 = 20 ( с.)
2. 100 : 4 = 25 (с.)
3. 25 + 20 = 45 (с.)
4. 90 : 45 = 2 ( дн.)
Відповідь: за два дні оператори наберуть 90 сторінок.
7. Самотійна робота . Приклади № 465 .
6 х 60 : 30 = 12 12 х 2 х 3 + 28 = 100
80 + 40 х 7 = 360 800 : ( 40 х 2 ) + 100 = 110
У. Закріплення вивченого матеріалу
8. Скласти і розв’я зати задачу за малюнком.
Умова. Одна фігура має 10 см.кв., а друга 5 см.кв. Скільки сантиметрів квадратних у двох фігурах?
