
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №36 Вінницької міської ради»
«Робота в середовищі табличного процесора EXCEL»
Вчитель інформатики
Ковтун Валерій Олександрович
2012 – 2013 н. р.
Тема уроку: Робота в середовищі табличного процесора MsEXCEL.
Мета: навчальна - |
розглянути призначення та використання основних математичних, статистичних і фінансових функцій у програмі MsExcel; сформувати навички аналізу даних за допомогою функцій табличного процесора; закріпити набуті навички та вміння у процесі розв’язування задач за допомогою табличного роцесора; |
розвиваюча -
|
розвивати навички роботи з комп’ютером, табличним процесором, а також вміння швидкої роботи з аркушем електронної таблиці; розвивати здатність до аналізу й узагальнення, самоконтролю та самооцінки, сформувати й розвинути в учнів дослідницькі навички.
|
Виховна – |
виховувати інтерес до процесу обробки інформації, поданої таблично; формувати здатність до колективної роботи. |
Основні поняття: |
1.Введення даних в електронних таблицях MsExcel. 2. Правила застосування вбудованих функцій: • математичних: а) обчислення суми; б) округлення; • статистичних. а) знаходження мінімуму й максимуму; б) знаходження середнього значення; • логічних: ЯКЩО. 3. Застосування в MsExcel абсолютних і відносних посилань. 4. Побудова діаграм за табличними даними.
|
Очікувані результати навчальної діяльності: |
Учні повинні навчитися використовувати основні математичні, статистичні і фінансові функції у програмі MsExcel. Вміти аналізувати дані за допомогою функцій табличного процесора; розв’язувати задачі за допомогою табличного процесора.
|
Обладнання: |
комп’ютери, об’єднані в локальну мережу, табличний процесор MsExcel, мультимедійний проектор, роздатковий матеріал. |
Міжпредметні зв’язки: |
Математика, економіка, технології. |
Тип уроку: |
узагальнення та систематизація знань. |
Хід уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:
1) перевірка наявності учнів;
2) перевірка готовності учнів до уроку;
3) вступне слово вчителя:
Доброго дня! Сьогодні у нас не звичайний урок, до нас завітали гості, вчителі інформатики. Привітайтеся.
Отже, ми продовжуємо вивчення табличного процесора. Ознайомимось з можливостями використання електронних таблиць для розв’язування різних типів задач.
4) оголошення теми та мети уроку:
«Робота в середовищі табличного процессора MsExcel»
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.
Бліц-опитування у вигляді гри брейн-ринг (презентація).
Давайте пригадаємо вивчений матеріал і пограємо гру
«Інформатичний брейн-ринг».
Правила гри: дві команди по черзі вибирають запитання і дають на них відповіді. У разі, якщо команда дала неправильну відповідь, право відповідати переходить до іншої команди. Перемагає команда, яка набирає максимальну кількість балів.
Електронна таблиця значень займає 4 рядки та 5 стовпців. Діапазон усіх комірок буде позначатись:
a) А1:B5;
b) A1:E4;
c) B5 – F4.
Скільки комірок містить діапазон D4: E5 в електронній таблиці:
a) 4;
b) 8;
c) 9;
d) 10.
Заголовки рядків електронної таблиці позначаються:
a) номерами; b) кирилицею; c) латинськими літерами.
Формула у комірці електронної таблиці починається зі знаку: a) = b) - c) $
Якщо вміст комірки електронної таблиці з формулою =A4 скопіювати у комірку праворуч, то вміст цієї комірки стане: a) =А5; b) =В4; c) =В5.
Заголовки стовпців електронної таблиці позначаються: a) номерами; b ) кирилицею; c ) латинськими літерами.
Якщо вміст комірки електронної таблиці з формулою =$A4 скопіювати у комірку вниз, то вміст цієї комірки стане: a) =А5 b) =$A5 c) =$A4
Якщо вміст комірки електронної таблиці з формулою =A$4 скопіювати у комірку вниз, то вміст цієї комірки стане a) =А5; b) =$A5; c) =A$4.
В електронній таблиці неможливо видалити:
a) рядок;
b) стовпець;
c) вміст комірки;
d) ім'я комірки.
Чим різняться записи $A$1 i A1?
Якщо у комірці електронної таблиці відображається послідовність символів # # # # # #, то це означає, що:
a) формула записана з помилкою;
b) у формулі є посилання на порожню клітку;
c) у формулі є циклічне посилання;
d) стовпець недостатньо широкий.
В електронній таблиці коміркою називають:
a) горизонтальний рядок;
b) вертикальний стовпець;
c) перетин рядка і стовпця;
d) курсор-рамку на екрані.
І так, перемогла команда, яка набрала найбільшу кількість балів.