Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11 клас Академ №2,3,4,6,7,8 Мови прогр.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
15.11.2019
Размер:
1.63 Mб
Скачать

11 Клас. Академ урок №4

Тема. Програмний проект та робота з ним. Структура й складові

елементи програм Мета:

сформувати поняття:

• проект

• структура проекту; формувати вміння:

працювати в середовищі програмування; виконувати дії над проектом: створювати, відкривати, редагувати, зберігати; створювати проект за зразком;

• чітко й лаконічно висловлювати думки;

* робити висновки;

використовувати середовище програмування для створення проектів; виховувати: • уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь. Базові поняття й терміни: програма, середовище програмування.

Структура уроку

І. Організаційний етап ........................1—3 хв

II. Перевірка домашнього завдання.................2-3 хв

III. Актуалізація опорних знань....................5-8 хв

IV. Мотивація навчальної діяльності................2-3 хв

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу . . . 15-20 хв

1.Виконання дій над проектом.

VI. Застосування знань, умнь та навичок...........15-20 хв

VII. Підбиття підсумків уроку.......................3-5 хв

VIII. Домашнє завдання ........................1—2 хв

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІНИЙ ЕТАП

Привітання. Підготовка класу до занять. Оголошення теми уроку.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Учні об'єднуються в групи. Завдання: не використовуючи до­поміжних засобів (зошити, книжки, Інтернет), за 5 хв записати якнайбільшу кількість означень термінів: наслідування, поліфор-мізм, перевантаження, інкапсуляція, об'єкт, клас, інтерфейс, по­дія, обробники події.

Оголошення переможців.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

V. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання дій над проектом

VI. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

►► Розв'язування задач

Створити проект розв'язання задачі — Project-2.

За катетами прямокутного трикутника обчислити гіпотенузу, периметр та площу.

Створення інтерфейсу проекту з поясненнями та демонструван­ням.

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.ComponentModel;

using System.Data;

using System.Drawing;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Windows.Forms;

namespace Project_2

{

publicpartialclassForml : Form

{

public Forml()

{

InitializeComponent();

}

privatevoid button1 Click(object sender, EventArgs e)

{

double a, b, c, p, s;

a = Convert. ToDouble (textBoxl. Text) ;

b = Convert. ToDouble (textBox2. Text) ;

c = Math. Sqrt (a*a+b*b) ; //Клас Math містить математичні функціі.

p = a + b + c;

s = a * b / 2;

textBox3.Text = ""+c;

textBox4.Text = ""+p;

textBox5.Text = ""+s; //Виведення числових даних відбувається з неявним пе­ретворенням на рядок символів.

}

privatevoid button2 Click(object sender, EventArgs e)

{

textBoxl.Text = ""+0;

textBox2.Text = ""+0;

textBox3. Text = "";

textBox4.Text = "";

textBox5. Text = "";

}

privatevoid button3 Click(object sender, EventArgs e)

{

Close();

} } }

!!!Код, надрукований курсивом, уводить користувач!!!