- •1. Введення
- •1. Організація технічної підготовки виробництва підготовки.
- •2. Визначення економічного ефекту модернізації верстата.
- •2.1. Розрахунок річного обсягу продукції на верстаті до й після модернізації й коефіцієнта приведення витрат.
- •2.2. Розрахунок загальних додаткових капітальних вкладень, пов'язаних з модернізацією.
- •2.2.1. Витрати на технічну підготовку складываються:
- •2.2.2. Витрати на модернізацію визначаються по формулі:
- •2.3.3. Супутні капітальні вкладення являють собою суму
- •2.3.3.1. Витрати на доставку й установку верстата визначаються по формулі:
- •2.3.3.2. Вартість будинку займаного верстатом розраховується по формулі:
- •2.3.3.3. Вартість службово-побутових приміщень, ураховується в тих випадках, коли є економія робочої сили:
- •2.3.3.4. Вартість пристосування визначається при порівнянні універсального верстата зі спеціальним:
- •2.4. Визначення собівартості обробки річного обсягу деталей.
- •2.4.1. Річна зарплата виробничих робітників визначається по формулі:
- •2.4.2. Вуеу складається з наступних складових:
- •2.4.2.2.Витрати на амортизацію будинку визначаються по формулі:
- •2.4.2.6. Витрати на силову електроенергію визначаються по формулі:
- •2.4.2.9. Розрахувавши всі статті витрат визначаємо річні витрати по змісту й експлуатації встаткування (по ф32) і відсоток цих витрат стосовно основної зарплати виробничих робітників.
- •2.4.3. Амортизаційні відрахування на повне відновлення верстата (без обліку витрат по доставці й установці) розраховуються по формулі:
- •2.4.4 Визначаємо собівартість механічної обробки річного обсягу деталей
- •2.5. Визначаємо наведені витрати по варіантах (ф8).
- •4.Звіт до курсової роботи
2.4.2.6. Витрати на силову електроенергію визначаються по формулі:
Зэ=Сэ·∑nэ·Nэд·Кзср·Кс·β, грн (38)
де: Сэ - вартість одного квт.ч. електроенергії. Сэ=0,7грн.
∑Nэ - установлена сумарна потужність електродвигунів Nэ=2,2
Nэд - дійсний річний фонд часу робіт верстата (1908)
Кзср - середній коефіцієнт завантаження верстата (0,8...0,85)
Кс - коефіцієнт попиту, що враховує недовантаження по потужності, втрати мережі електродвигуна (Кс=0,5).
Зэ1=0,7*2,2х1908*0,8*0,5*1,3=1527,9(грн)
Зэ2=0,2*2,2*1908х0,8*0,5=1175,3(грн)
ВУЕУ 1=31242,4+157+509,5+1152+126,3+1527,9=34715,2(грн)
ВУЕУ 2=31242,4+121+294+1099+97,2+1175,3=34028,9(грн)
%ВУЕУ= ВУЕУ/ Зо
%ВУЕУ=34028,9*100/ 2,4*9640=147%
2.4.2.9. Розрахувавши всі статті витрат визначаємо річні витрати по змісту й експлуатації встаткування (по ф32) і відсоток цих витрат стосовно основної зарплати виробничих робітників.
2.4.3. Амортизаційні відрахування на повне відновлення верстата (без обліку витрат по доставці й установці) розраховуються по формулі:
Ра=На·Ц·β, грн (41)
де: На - частка амортизаційних відрахувань на повне відновлення,
Ц - ціна верстата,
в - ураховується тільки в базовому варіанті
Ра1=0.24*28400*1,3=8861(грн)
Ра2=0.24*45789,6=10989,5(грн)
2.4.4 Визначаємо собівартість механічної обробки річного обсягу деталей
С1=53748 +34715,2+8861=97324,2(грн)
С2=40780+34028,9+10989,5= 85798,4(грн)
2.5. Визначаємо наведені витрати по варіантах (ф8).
Зп1=0,15*21015+97324,2=100476,5грн
Зп2=0,15*16504+85798,4=88274грн
Модернізація доцільна якщо К2 > К., то строк окупаємості не розраховуємо.
Ток= К2-К1/С1-С2
Таблиця 3.1 Калькуляція планової собівартості
№ |
Стаття затрат |
Сума, грн. |
Розрахунок |
1. |
Матерiали |
118 |
Сдет=118 |
2. |
Основна заробітна плата |
2,4
|
Зо=2,4
|
3. |
Додаткова зарплата |
0,9 |
Зд=Зох0,375=2,4х0,375= =0,9 |
4. |
Відрахування до фонду соціального страхування |
1,3 |
Соц.стр.(Зо+Зд)х0,38= =(2,39+0,9)х0,38=1,3
|
5. |
ВУЕУ |
3,5 |
ВУЕУ=Зо*%ВУЕУ/100=2,4*147/100=3,5 |
6. |
Загальновиробничі витрати |
1,9 |
ЗВВ=Зоx0.8=2.4*0.8=1.9 |
7. |
Загальногосподарськi витрати |
1,4 |
ЗГВ=Зо*0.6=2.4*0.6=1.4 |
8. |
Виробнича собівартість |
130 |
Св=М+Зо+Зд+Соц.страх+ВУЕУ+ЗВВ+ЗГВ=118+2.4+0.9+1.3+4.5+1.9+1.4= 130 |
9. |
Витрати на збут |
2.6 |
Вз=Св*0.02=130*0.02=2.6 |
10. |
Повна Собiвартiсть |
132.6 |
Сп=Св+Вз=130+2.6=132.6 |
Довідково:
Відсоток витрат за змістом і експлуатації устаткування в розділі 2.4. 2.9..
Загальновиробничі витрати складають - 80-100% від основної заробітної плати.
Загальногосподарські -60-80% від основної заробітньої плати.
Комерційні витрати-2% від виробничої собівартості.
Розмір цільового прибутку, що включається в ціну визначуваний по формулі:
грн,(42)
де : Ур- норматив рентабельності %
Сп- повна собівартість, грн.
П=132.6x20/100=27грн.
Оптову ціну підприємства визначаємо по формулі:
Цо=Сп+П,грн. (43)
Цо=132.6+27=159.6грн
Податок на додану вартість визначуваний по формулі:
ПДВ=0,20хЦ,грн.(44)
де: 0,20- ставки ПДВ
ПДВ=0,2х159.6=32грн
Ціна реалізації складатиме
Ц=Цо+ПДВ, гнр (45)
Ц=159.6+32=192грн