Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1.KL_OTO.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
22.11.2019
Размер:
5.7 Mб
Скачать

Причини пожеж поза піччю

Зовні трубчастої печі пожежі можуть виникати:

 1. у камерах двійників (ретурбендів);

 2. на форсуночному фронті;

 3. на підводних або відводних продуктопроводах при їх ушкодженні.

Причини пожеж у камерах двійників (ретурбендів)

Вихід нагрітої рідини або її пара назовні через двійники спостерігається при:

 • нещільному приляганні пробки до корпуса двійника,

 • викиді пробки,

 • порушенні з’єднання труб з корпусом двійника і ушкодженнях корпуса.

Найбільше часто пожежа виникає при виході продукту внаслідок нещільного прилягання пробки до корпуса. Ця нещільність утвориться при слабкому затягуванні натискних болтів або недостатньо ретельному очищенню поверхонь від часточок коксу. Через щілину, що утворилась, виходить струмок рідини або частіше пари. Струмок пари розсіюється в навколишній простір. Якщо вихідний продукт нагрітий вище температури самозапалювання, він відразу ж загоряється. Дане ушкодження незначне й дуже часто самоліквідується, тобто нещільність поступово сама закоксовується.

Серйознішу аварію представляє викид пробки або порушення з’єднань труб з корпусом двійника. Викид пробки відбувається в результаті зриву різьблення болта або гайки, поломки хвоста гайки або дефектів корпуса. Причина цього полягає не тільки в дефектах металу, але й у перенапругах, особливо при спробі ліквідації нещільностей пробки шляхом підтяжки болта без зниження тиску в трубах.

Кінці труб з’єднуються з корпусом двійника розвальцьовуванням. При неякісному розвальцьовуванні двійник виривається із труб. Однієї з причин викиду пробки й вириву двійника із труб є робота при підвищеному тиску або різка зміна тиску.

При цих видах аварії назовні під значним тиском викидається струми горючого продукту. Найчастіше він відразу запалюється. Якщо ж продукт відразу не загорівся, то відбувається його інтенсивне випарювання із загазовуванням території установки. Газова хмара, що утворилася, може загорітися від форсунок печі або від інших джерел, розташованих на шляху її руху. Викинуті з великою силою пробки або двійники можуть ушкодити сусідні апарати.

На одному із заводів м. Казані після ремонту трубчастої печі, її стали пускати в експлуатацію. Розжиг почали в 6 годину ранку. До 14 година піч була введена в потрібний температурний режим, але працювала під тиском у два рази менше нормального(тобто менше 5 МПа). В 15 годину 15 хв тиск різко підвищили до 49 атм. Відразу ж після цього відбулася аварія. З печі були викинуті на відстань більше 25 м чотири двійники, зірвані три ґрати й підвіски труб. Одночасно з печі під великим тиском стала викидатися рідина, що відразу ж загорілась. Палаюча рідина, розлилась по території, охопила вогнем розташовані поруч апарати і спорудження.

Кілька людей одержали серйозні опіки. Пожежа була повністю ліквідована тільки через півтори години.

Безпосередніми причинами вибуху двійників із труб явилось значне динамічне навантаження, що виникло в результаті різкого підвищенням тиску в системі, а також неякісне розвальцьовування труб у двійниках.

Корпус двійників працює майже в таких же тяжких умовах, як труби. При виготовленні двійників із неякісного матеріалу або при різких змінах температур у корпусі можуть утворитися тріщини.

Найчастіше ушкодження виникає в результаті впливу на корпус атмосферних опадів (сніг, дощ, сильний холодний вітер), якщо коробки двійників не мають дверцят або вони несправні. У першу чергу тріщини з'являються в перемичці між отворами для пробок.

Причини пожеж у форсуночного фронту

Пожежі у форсуночного фронту виникають у результаті:

 • витоку палива через нещільності фланцевих з’єднань трубопроводів, сальників, вентилів і засувок,

 • при механічному ушкодженні ліній.

Витік палива може спостерігатися також при переповненні або несправності напірних паливних бачків.

Нерідко запалення палива, що вилилось викликають:

 • відкритий вогонь печей,

 • факели полум’я, застосовувані для розжига форсунок,

 • іскри ьа розпечені гази, що виходять через тріщини кладки,

 • висока температура поверхні печі та димоходів.

Полум’я руйнує апарати та будівельні конструкції.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]