Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
отчет по практике чистовик.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
19.11.2019
Размер:
76.43 Кб
Скачать

3.3. Технологічнимй процес споживання туристичних послуг

3.3.1. Основний технологічний цикл

Основними складовими технології гостинності є технологічні процеси, що включають технологічні цикли, технологічні операції та технологічні елементи. Всі технологічні процеси готелю поділяють на основні, допоміжні і обслуговуючі.

Основний технологічний процес відповідає основній функції досліджуваного виробництва. Допоміжні технологічні процеси забезпечують умови, необхідні для здійснення основних процесів: контроль за технологічним і естетичним станом устаткування і приміщень, їхнє обслуговування і ремонт.

Обслуговуючі технологічні процеси пов'язані з експлуатацією устаткування і приміщень, збереження і переміщення сировини, матеріалів, напівфабрикатів, готової продукції. Вони проводяться складськими, транспортними, інженерно-технічними службами. До обслуговуючим процесів належать соціальні послуги, надані працівникам на даному підприємстві

Основний технологічний цикл визначається "замкнутим готельним циклом приймання і розміщення", що складається з технологічних циклів: резервування, приймання гостя, реєстрації документів, попередньої оплати, надання розміщення, організації виїзду і розрахунку після виїзду.

Основний технологічний цикл: прибуття - проживання - виїзд здійснюється в контактній зоні службою портьє.

Функції контактної служби включають функції касира,портьє (реєстрація і виписка гостей), інформаційної служби Кількісний склад обслуговуючого персоналу в службі приймання та обслуговування такий: портьє - 3 осіб, касири - 3 чол, швейцари - 3 чол Технологічна операція "Зустріч гостя" вимагає дотримання "Технології гостинності". Виконують цю операцію швейцар, портьє, дотримуючись при цьому стандарту поведінки: тепле і щире вітання; з'ясування умов розміщення: категорії номера, ціни за номер, термінів розміщення, порядку і виду оплати, умов харчування.

При виконанні технологічної операції "Перевірка наявності і чинності документів" перевіряємо наявність документів, що засвідчують особу: паспортів, або документів, які їх замінюють.

Технологічна операція "Перевірка наявності і чинності візи" визначається виявленням правильності оформлення візи (категорія візи, номер візи, коли і ким видана і на який термін).

Технологічна операція "Реєстрація документів" є найважливішою функцією діяльності в контактній зоні і визначається видами національних документів: національні документи іноземних громадян, національні документи громадян СНД, національні документи громадян України.

Технологічна операція "Оформлення документів на проживання" визначається заповненням анкети для громадян України та реєстраційної картки для іноземних громадян і громадян СНД відповідно до "Інструкції в'їзду в Києві, виїзду і транзиту іноземців в Україні".

Технологічна операція "Оформлення і видача візитної картки" визначає право гостя на розміщення в номері й одержання ключів.

Технологічна операція "Контроль оплати держмита" здійснюється як митний збір за реєстрацію національних документів. Держмито включається у вартість обслуговування окремою графою в рахунку.

Технологічна операція "Реєстрація документів" є найважливішою функцією діяльності в контактній зоні і визначається видами національних документів: національні документи іноземних громадян, національні документи громадян СНД, національні документи громадян України.

Технологічні документації основного технологічного циклу "Попередня оплата по прибутті" визначається видами розрахунків: готівкові або безготівкові..

Технічні операції "Безготівковий розрахунок" здійснюються перерахуванням коштів за договірними цінами відповідно до угод з підприємствами.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.