Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Lutay_A.P._Informatika_ta_komp'yuterna_tehnika.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
14.11.2019
Размер:
11.42 Mб
Скачать

5. Управління об'єктами у середовищі Windows

Мета: Навчитись виконувати основні операції по обслуговуванню власних архівів користувача – працювати з дисками, папками, файлами, ярликами.

Програмне забезпечення: операційна система Windows 98 (2000) XP, програма “Провідник”.

Робота з папками, файлами, ярликами з використанням програми “Провідник”

Об’єктами роботи у середовищі Windows є папки, файли, ярлики.

Файл – це іменована область пам’яті, в якій може зберігатися будь-яка інформація (програми, дані для обробки, текстові документи, малюнки і тощо). Ім’я файлу складається з власно імені і розширення. Власно ім'я файла може включати до 255 символів, у тому числі букв латинського, російського алфавіту, цифр, знаків пунктуації. Розширення – це завжди три символи, які характеризують тип файлу. Наприклад, файл з розширенням BMP – це крапковий малюнок, який створено за допомогою програми Paint, файл з розширенням EXE – це програма у машинних кодах, готова до виконання. Ім’я файлу від розширення відокремлюється крапкою.

У Windows реалізовано єдиний метод доступу до технічних засобів ПК. Для цього використовуються папки. Папка на магнітному диску - це сукупність файлів і вкладених папок. Усім ресурсам ПК (дискам, принтеру і т.д.) відповідають папки, що об'єднуються в папку “Мой компьютер”. Папка “ Мой компьютер ” входить у папку “Рабочий стол”. Папки дисків іменуються буквами латинського алфавіту, після яких ставиться двокрапка. Наприклад, папка диску А: - це папка гнучкого магнітного диску, папка С: - це папка жорсткого магнітного диску.

Ярлик - це посилання на папку або файл, що можуть знаходиться в будь-якій папці робочого столу. Ярлик використовується для швидкого доступу до об'єкту, подвійним клацанням лівою кнопкою миші можна швидко розчинити потрібну папку, запустити програмний файл, відчинити файл-документ. Символи ярликів позначені вигнутою стрілкою у нижньому лівому куті, наприклад,

Для роботи з файлами, папками, ярликами можна використовувати програму “Провідник” (рисунок 2).

Рисунок 2 - Вид вікна програми «Проводник»

У лівій частині вікна програми “Проводник” відображається дерево папок робочого столу. Для управління виведенням фрагментів дерева використовуються символі + і праворуч від символів папок у дереві. Якщо поруч з символом папки є символ +, то це означає, що в папці є вкладені у неї папки, які зараз не відображаються. Щоб вивести вкладені папки, необхідно виконати клацання на символі +, при цьому символ + зміниться на -.

У правій частині вікна програми відображається вміст поточної папки, папки, яка в даний момент розчинена. Біля імен файлів містяться графічні символи, які характеризують тип файлів. Для файлів-документів символи файлів відповідають символам програм, у середовищі яких створено цей файл.

Щоб розчинити папку необхідно виконати такі дії:

  • клацнути лівою кнопкою миші на символі папки в дереві або

  • виконати подвійне клацання лівою кнопкою миші на символі папки у правій частині вікна програми «Проводник».

У нижній частині вікна може відображатися рядок стану (увімкнення – вимкнення виводу рядку стану здійснюється командою меню Вид – Строка состояния). Рядок стану вміщує інформацію про виділені об’єкти.

Виділення об'єктів виконується наступним чином:

Об’єкт

Спосіб виділення

один файл, папка або ярлик

клацання лівою кнопкою миші на об'єкті

декілька файлів, папок, ярликів, розташованих у довільному порядку

виділити один об'єкт, натиснути клавішу Ctrl і, утримуючи її, клацати на інших об'єктах

декілька файлів, папок, ярликів, розташованих поспіль

виділити перший (останній) об'єкт списку, натиснути клавішу Shift і, утримуючи її, клацнути на останньому (першому) об'єкті

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.