Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
lab_PS.doc
Скачиваний:
10
Добавлен:
12.11.2019
Размер:
10.92 Mб
Скачать

2.Система автоматизованого проектування науково-технічних задач (пакет mathcad)

Розвиток комп’юрної техніки зумовлює спрощення математичних обчислень за допомогою програм. Серед спеціалізованих програм для таких робіт виділяється Mathcad фірми Mathsoft Engineering & Education насамперед своєю популярністю. Ця популярність виникла великою мірою через простота її використання, яка полягює у тому, що документ нагадує написані на папері формули разом з отриманими зразу ж результатами. Документам можна надати необхідний вигляд, для чого є багато можливостей роботи з текстом, графічним зображенням, анімацією та ін.

Mathcad був створений як потужний калькулятор, який дозволяє розв’язувати доволі складні задачі, що описуються математичними виразами. У тексті документа можна використовувати і програмні ( алгоритмічні) конструкції. Проте для ефективного розв’язування складних математичних задач та моделювання необхідно використовувати інші програми, наприклад Matlab.

Структурно Mathcad можна розділити на кілька функціональних частин:

 • текстовий редактор з можливістю редагування графічних зображень і анімації;

 • обчислювальний процесор з вбудованими наближеними чисельними методами;

 • аналітичний процесор для аналітичних перетворень;

 • інтерпретатор алгоритмічної мови

 • набір стандартних математичних функцій та констант;

 • бібліотека довідникової математичної інформації.

У даній книзі розглянуто методи розрахунків за допомогою Mathcad під управлінням операційної системи Windows.

Лабораторна робота №2.1

Тема: Запис виразів, використання влаштованих функцій і створення функцій користувача.

Мета: Навчитися виконувати прості обчислення.

2.1.1.Основні теоретичні відомості

2.1.1.1.Інтерфейс користувача

Програма Mathcad для користувачів представляє типове для операційної системи Windows вікно (рис.2.1), яке складається зі смуги заголовку з назвою документу, смуги головного меню програми, панелей інструментів (необов’язкові), робочого поля (worksheet), смуги стану.

Рис.2.1 - Вікно програми Mathcad

2.1.1.2.Основне меню

У пунктах головного меню згруповані команди за функціональним призначенням. За допомогою пункту Файл (File) можна:

 • створити, відкрити раніше створений або закрити поточний документ;

 • зберегти редагований документ;

 • відправити почтою документ;

 • змінити властивості документа;

 • закінчити роботу з програмою Mathcad.

Пункт Правка (Edit) містить команди для редагування документа, а пункт Вид (View) – налаштування зовнішнього вигляду вікна програми. Вони такі ж, як і в програмах Microsoft Office, наприклад, Word.

Для вставки об’єктів у документ використовується пункт Вставка (Insert). Об’єктами можуть бути графіки, матриці, функції, фізичні одиниці, картинку, область, розрив сторінок, компоненти, дані із файлів, елементи управління та інші, які дозволяє операційна система.

Налаштування зовнішнього вигляду документу або його частин можна використати пункт Формат (Format), а для роботи з анімацією, перевіркою орфографії, управління обчисленнями та налаштуваннями загальних властивостей документа – Инструменты (Math).Операції аналітичних розв’язувань згруповані в пункті Символика (Symbolics).

Програма Mathcad може обробляти одночасно кілька документів. Для кожного із них створюється окреме вікно. Керування цими вікнами виконуються за допомогою команд пункту Окно (Window). У пункті Справка (Help) міститься довідникова інформація для роботи з програмою Mathcad, навчальні книги та ресурси Інтернету.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]