Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Шпори ПС.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
12.09.2019
Размер:
320 Кб
Скачать

3. Особливості нарахування та ставки пдфо

З 1 січня 2007 року ставка ПДФО становить 15 %, а з 1 січня 2011 року передбачено, що доходи платників, які перевищують за місяць 10 мінімальних зарплат, оподатковуватимуться за ставкою – 17 %. За такою ж ставкою оподатковуються доходи від роялті і привілейованих акцій.

За ставкою 5% оподатковуються такі доходи: проценти на депозитний вклад, ощадні сертифікати, вклади у кредитну спілку та від облігацій, доходи від КУА та за іпотечними ЦП, дивіденди.

За ставкою 30% оподатковуються: виграші від організації азартних ігор. Грошові виграші у спортивних змаганнях (крім тих, що не оподатковуються) оподатковуються за ставкою 15%.

Податки з процентів, дивідендів, виграшів сплачують податкові агенти, які їх нараховують.

За ставкою 10% оподатковуються доходи шахтарів, які зайняті на підземних роботах не менше 50% річного робочого часу та працівників державних воєнізованих аварійно – рятувальних служб.

Особливості оподаткування окремих доходів: податки з доходів орендодавця нерухомого майна при оренді його фізичною особою сплачує орендодавець впродовж 40 днів після закінчення звітного кварталу, а якщо його орендує підприємець – тоді податок сплачує орендар.

Інвестиційний прибуток – позитивна різниця між ціною продажу та придбання інвестиційного активу, оподатковується за підсумками року. Якщо результат інвестиційної операції є від’ємним, то він вважається інвестиційним збитком. Якщо за 30 днів до або 30 днів після отримання такого збитку, платник купляє інші ЦП, то цей збиток не зменшує його загальний інвестиційний прибуток. Не підлягає оподаткуванню річний інвестиційний дохід, якщо він не перевищує 1, 4 ПМ та дохід отриманий від відчуження акцій отриманих під час приватизації.

Не оподатковуються благодійна допомога, що надається резидентами, юр чи фіз. особами закладам охорони здоров’я, будинкам маляти та дитини, державним та комунальним закладам, виправним закладам, будинкам для громадян похилого віку, науковим установам, аматорським спортивним організаціям, навчальним закладам, та інвалідам.

Податковий агент – страховик, сплачує податки за загальним правилом у розмірі 60% від суми одноразової виплати за договором довгострокового страхування життя, при досягненні особою певного віку. Якщо одержувач такої виплати є страхувальником, то оподатковується величина перевищення страхових виплат над страховими внесками за ставкою 5%.

Перевищення витрат на відрядження та доходи нерезидентів оподатковуються за загальними правилами: 15-17%.

Одержувач іноземних доходів повинен включити такі доходи до своєї річної декларації та оподатковувати за загальними правилами. Сума таких зобов’язнь може бути зменшена на суму податків сплачених за кордоном.

Особами відповідальними за сплату податків є: 1) при виплаті зарплат – роботодавець ; 2) при виплаті інших доходів – податковий агент, нотаріус або інша особа; 3) іноземних доходів – платник податку;

Доходи від продажу не частіше протягом звітного року будинків, квартир, кімнат та дачних участків, включаючи землю під ними, які були у власності платника понад 3 роки не оподатковуються. Якщо впродовж звітного року здійснено більше ніж 1 такий продаж або при продажі майна, яке не було у власності платника, ставка оподатковування становить 5%, при цьому ціна реалізації таких об’єктів, не може бути меншою від оціночною уповноваженим органом. За таким же правилом оподатковується операції з обміну нерухомості, операції здійснені нерезидентами, та операції з продажу успадкованого майна як резидентами так і нерезидентами.

Дохід від продажу або обміну рухомого майна оподатковується за ставкою 5%. Як виняток, продажі протягом 1 року 1 автомобіля, мотоцикла, або моторолера, оподатковується за ставкою – 1%. Продаж протягом року 2-ий раз такого майна оподатковується за ставкою – 5%. При цьому ціна таких об’єктів повинна бути не меншою за оціночну та не менше 25% від вартості нового об’єкта.

Дохід від продажу рухомого майна нерезидентом оподатковується за ставкою 15 або 17%.

Спадщина оподатковується: за нульовою ставкою: 1.1 вартість власності, що успадкована членами сім’ї спадкодавця 1- го ступення споріднення (батьками, чоловіком, дружиною та дітьми). 1.2 вартість об’єктів нерухомого і рухомого майна та ЦП успадкованих інвалідом 1-ої групи, дитиною-сиротою, або дитиною, позбавленою батьківського піклування та вартість об’єктів нерухомого і рухомого майна успадкованого дитиною-інвалідом. 1.3 грошові заощадження здійсненні до 1995 року. За ставкою 5% оподатковується: 2.1 вартість будь якого об’єкта спадщини успадкованого членами сімї, що не відносяться до 1 го ступення споріднення. За ставкою 15% або 17%: вартість будь якого об’єкта спадщини успадкованого резидентом від нерезидента, та нерезидента від резидента.

Кошти, майно, майнові та немайнові права подаровані платнику оподатковуються за правилами встановленими для оподаткування спадщини.

ПДФО сплачується працедавці-податкові агенти до або одночасно з виплатою зарплати, а нотаріуси – при оформленні договорів. Якщо зарплата виплачується працедавцем з каси, то податок повинен бути сплачений не пізніше наступного робочого дня, звіт з ПДФО податкові агенти повинні подати впродовж 40 днів за останнім днем звітного кварталу, а річну декларацію особи, що отримують доходи не за місцем основної роботи – до 1 травня.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.