- •Розділ 1. Транспортна характеристика вантажу.
- •Правила перевезення вантажу в контейнерах автомобільним транспортом
- •Правила перевезення вантажів в контейнерах морським транспортом
- •Правила перевезення вантажів у контейнерах залізничним транспортом
- •Розділ 2. Технічні характеристики технічних засобів, що будуть задіяні під час доставки вантажу до місця призначення.
- •2.1. Технічні характеристики контейнерів
- •2.2. Характеристика портів відправлення і призначення
- •Розділ 3. Пакетування вантажу
- •3.1. Визначення виду пакетування
- •Розрахунки для розміщення вантажних місць у контейнері 1cх
- •3.3. Маркування вантажного місця і контейнерів
- •Великотоннажний контейнер 1в
- •Маркування великотоннажного контейнеру 1ах буде виглядати таким чином:
- •Великотоннажний контейнер 1cх
- •М аркування вантажного місця
- •4.1. Операції, що здійснюються під час приймання вантажу і завантаження його в контейнери.
- •4.2. Операції під час завантаження партій вантажу на судно.
- •Операції під час перевезення вантажів морським транспортом.
- •. Операції під час перевантаження партії вантажу з морського транспорту на залізничний.
- •. Операції з приймання і перевезення вантажів автомобільним транспортом.
Розрахунки для розміщення вантажних місць у контейнері 1cх
L/l=5868/800=7
B/b=5
H/h=4
Nзаг=7*5*4=140
Вага вантажу= 60*140=8400кг
Коеф. Використання γ=8400/24000=0,35
Об’єм вантажу = 0,18*140=25,2 м3
Коеф. Використання об’єму = 25,2/29=0,87
L/b=5868/450=13
B/l=2330/800=2
H/h=4
Nзаг=13*2*4=104
Вага вантажу= 60*104=6240кг
Коеф. Використання γ=6240/24000=0,26
Об’єм вантажу = 0,18*104=18,72 м3
Коеф. Використання об’єму = 18,72/29=0,65
L/l=7
B/h=2330/500=4
H/b=2128/450=4
Nзаг=7*4*4=112
Вага вантажу= 60*112=6720 кг
Коеф. Використання γ=6720/24000=0,28
Об’єм вантажу = 0,18*112=20,16 м3
Коеф. Використання об’єму = 20,16/29=0,7
L/h=11
B/l=2330/800=2
H/b=2128/450=4
Nзаг=11*2*4=88
Вага вантажу= 60*88=5280 кг
Коеф. Використання γ=5280/24000=0,22
Об’єм вантажу = 0,18*88=15,84м3
Коеф. Використання об’єму = 15,84/29=0,55
L/h=11
B/b=5
H/l=2128/800=2
Nзаг=11*5*2=110
Вага вантажу= 60*110=6600 кг
Коеф. Використання γ=6600/24000=0,275
Об’єм вантажу = 0,18*110=19,8 м3
Коеф. Використання об’єму = 19,8/29=0,68
L/b=13
B/h=4
H/l=2
Nзаг=13*4*2=104
Вага вантажу= 60*104=6240 кг
Коеф. Використання γ=6240/24000=0,26
Об’єм вантажу = 0,18*104=18,72 м3
Коеф. Використання об’єму = 18,72/29=0,65
Табл. 3.2
Варіант розміщення в контейнері |
К-сть ВМ вздовж контейнера |
К-сть ВМ за шириною контейнера |
К-сть ВМ за висотою контейнера |
Загальна к-сть ВМ що вміщається в контейнері |
Вага вантажу, який можна розмістити в контейнері (Q ),кг |
Коеф-т викор. вантажопідйомності |
Об’єм вантажу,який можна розмістити в контейнері |
Коеф-т викор.об’єму |
L/l, B/b, H/h |
7 |
5 |
4 |
140 |
8400 |
0,35 |
25,2 |
0,87 |
L/b, B/l, H/h |
13 |
2 |
4 |
104 |
6240 |
0,26 |
18,72 |
0,65 |
L/l, B/h, H/b |
7 |
4 |
4 |
112 |
6720 |
0,28 |
20,16 |
0,7 |
L/h, B/l, H/b |
11 |
2 |
4 |
88 |
5280 |
0,22 |
15,84 |
0,55 |
L/h, B/l, H/b |
11 |
5 |
2 |
110 |
6600 |
0,275 |
19,8 |
0,68 |
L/b, B/h, H/l |
13 |
4 |
2 |
104 |
6240 |
0,26 |
18,72 |
0,65 |
З даних підрахунків можна зробити висновок, що за схемою 1-це, в даному випадку, найкращі варіанти розміщення вантажу. Тому я вибираю першу схему.
Загальний обсяг партії вантажу, що має бути доставлений в порт призначення:
Q=6*1250+3300=10800т.
Одна частка загального обсягу вантажу буде перевозитись в першому типі контейнерів, а решта – в другому.
Nк = Nк1+ Nк2=( А1* Q/100* Qк1 )+ (А2* Q/100* Qк2)
де А1=73 – частка загального обсягу вантажу, що буде перевозитись з використанням першого типорозміру контейнерів, %;
А2=27– частка загального обсягу вантажу, що буде перевозитись з використанням другого типорозміру контейнерів,%.
Nк1=0,73*10800/16,8=470 к.
Nк2=0,27*10800/8,4=348 к.
Nк=470+348=818 конт.