Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Художники групи2.docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
05.09.2019
Размер:
3.27 Mб
Скачать

Додатки

Додаток А

(рис.А.1.1) (рис.А.1.2)

(рис.А.1.3)

(рис.А.1.4)

Д одаток Б

(рис.Б.2.2)

(рис.Б.2.1)

(рис.Б.2.3) (рис.Б.2.4)

(рис.Б.2.5)

Додаток В

Предмет: Образотворче мистецтво.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Назва уроку: Дивовижне мереживо барв в творчості групи «Бубновий валет».

Вид заняття: Побудова живописного твору.

Мета уроку: Формування в учнів розуміння значення кольору як засобу створення художнього образу.

Завдання:

  • Ознайомити з таким явищем в мистецтві, як творчість художня об'єднання «Бубновий валет».

  • Навчити передавати за допомогою кольорового контрасту настрій в картині.

  • Розвинути навички пейзажного живопису.

  • Виховати любов до навколишньої природи.

Матеріали та обладнання:

  • Для вчителя: мультимедійний проектор, презентація слайдів по темі уроку, таблиці по кольорознавству.

  • Для учнів: папір, гуаш, пензлі, ганчірка, баночка з водою.

План уроку:

  1. Привітання. Перевірка готовності до уроку.

  2. Введення в тему заняття.

  3. Сприйняття творів мистецтва з відповідної теми і звернення до відповідних реалій навколишньої природи.

  4. Повідомлення навчального матеріалу.

  5. Творча практична діяльність учнів.

  6. Організація виставки для узагальнення та обговорення підсумків уроку.

  7. Прибирання робочого місця і художніх матеріалів.

Хід уроку

На даному уроці ми побудуємо живописний твір за законами контрасту. У живописі контраст є одним з важливих художніх засобів вираження.

За законом контрасту можливо підвищити кольоровість будь-якої плями, проклавши впритул поряд з ним контрастний колір. Цим прийомом користувалися в своїй творчості Рембрандт, О.Ренуар, К.А. Коровін, І. І. Левітан, Анрі Матісс, В.Ван Гог, І. Машков, П.Кончаловський, Поль Сезанн, М. Ларіонов, Аристарх Лентулов і багато художників.

(Починається показ слайдів, який супроводжується короткою історію обєднання «Бубновий валет»).

М ожливі слайди з репродукціями картин:

(Лентулов А.В., Небозвід (декоративна Москва); Фальк Р.Р., Стара Руза, 1913; Кончаловський П.П., Міст в Нарі; Рождественський В.В., Пейзаж 1918; Машков І.І., Пейзаж з баштами, 1911; Кончаловський П.П., Ставок, 1920; Лентулов А.В., Вулиця в Сергієвому пасаді; Пейзаж з червоним будинком, 1917).

У 1910 р. на Воздвиженці в Москві відкрилася виставка молодих живописців «Бубновий валет». Вона об'єднала кілька художників, які протестували проти застарілого класицизму. Вони захотіли поєднати досягнення французького авангарду з споконвічними російськими традиціями народної творчості - і це їм вдалося повною мірою. Група проіснувала майже до 1917р. У цю групу увійшли: Михайло Ларіонов, Наталія Гончарова, Петро Кончаловський, Ілля Машков, Аристарх Лентулов, Роберт Фальк, Олександр Купрін.

«У барвах закладені приховані співзвуччя і контрасти, які взаємодіють самі по собі і які інакше, як для вираження настрою, не можна використовувати», - писав Вінсент Ван Гог.

Необхідно вибудувати ритм в картині, простежити розвиток основної мелодії - колірної теми картини.

Контрастне поєднання теплих і холодних колірних тонів в композиції створює сильний емоційний ефект. На даному уроці ми беремо контраст теплого і холодного, тобто контрастна кольорова пара утворює ритм, який в свою чергу посилює, підкреслює настрій картини. Живописну роботу треба намагатися писати парно. А це означає - до основного кольору головного в композиції прагнути підбирати більш контрастний колірної тон оточення. Поруч розташовані теплі і холодні кольори

  • помаранчевий - синій,

  • жовтий - фіолетовий,

  • червоний - зелений,

  • червоний – синій

допомагають один одному звучати яскравіше, голосніше, контраст між ними надає композиції приховану динаміку. Однак треба пам'ятати, що в практичній роботі фарби додаткових (контрастних) кольорів при змішуванні зазвичай гасять один одного, даючи бруд.

В образотворчому мистецтві контрастом (від італ. contraste - «велика відмінність, протилежність») називається зіставлення протилежних один одному якостей, різних характеристик, що сприяє їх посиленню.

Основні контрасти: (показ слайдів або таблиць)

  • теплі плями - холодні плями

  • яскраві плями - приглушені плями

  • великі за площею кольорові плями - дрібні кольорові плями

  • темне - світле

  • чіткий контур - розмитий контур

  • перший план - далекий план

У гармонійних парах варіюються відтінки цих базових контрастів за рахунок трьох характеристик кольору (тону, кольору, яскравості), в результаті ми маємо незліченну кількість гармонійних пар.

Подібні колірні поєднання підвищують кольоровість один одного.

(Показується таблиця гармонійних пар).

Завдання дітям: Створіть живописні роботи, в яких кольором виражаються асоціації викликані при зустрічі з природою: «сосни на заході», «місячна ніч», «вітрильник в морі», «тропіки», «новорічний настрій», «Сунична галявина», «захід сонця в горах» і т.д.

Бажано робити їх легко, швидко, не прагнучи до зайвої ретельності і конкретності. Важливо домогтися вдалого колористичного рішення, переконливих колірних відносин. Треба поставити перед собою завдання, щоб кожен мазок барвистого шару був нового відтінку, в результаті картина буде вібрувати кольорами. Потрібно обов'язково продумувати, в результаті чого кожен новий мазок фарби буде нового колірного відтінку, тому що на предмет в цілому впливають рефлекси навколишніх предметів, сонячне освітлення, небесне освітлення, товща повітряного середовища, тінь.

(Діти виконують творчу роботу).

Оформляється виставка робіт, проводиться обговорення.

Підсумок уроку: Судячи по роботах учнів, колір в руках художника - дивовижний інструмент, за допомогою якого він може створювати неповторні витвори мистецтва.

Це особлива мова живопису та освоєння цієї мови дуже захоплююче і корисне заняття. Урок навчив нас бачити й знаходити в навколишній природі прекрасну музику кольору, а також вміло переносити свої враження на картину.

(Приводяться в порядок робочі місця).