Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Курсова робота Шевченко О..doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
15.07.2019
Размер:
233.47 Кб
Скачать

2.3 Покращення маркетингової діяльності готелю

Хоча керівництво готелю “Бердянськ” досить вміло проводить свою маркетингову діяльність, у деяких напрямах їм, всетаки потрібно покращити її.

Вдосконалення та розширення асортименту послуг, а саме створити номери для сімей з дітьми та одномісні номери за більш низькими цінами, так як такі номери будуть користуватись попитом у зимовий час. Відсутність таких послуг як більярд, ігрові автомати, дискотека негативно впливає на загальний рівень обслуговування в готелі «Бердянськ». Щодо забезпечення більш гостинного обслуговування слід надавати туристам такі знаки уваги як вітальний сувенір кожному туристу, що підкреслює морський колорит (наприклад статуетку символа міста – риби бичка) тощо.

Як вдосконалення системи ціноутворення пропонується створення цілої системи знижок, а саме знижки для постійних клієнтів (розмір знижки від 5 до 10 %), знижки для великих груп туристів (розмір знижки до 10 %), система знижок на додаткові послуги для туристів які проживають в готелі (розмір знижки до 25 %), знижки для дітей (знижка у розмірі 30 %), систему знижок для студентів (знижка до 15 % – протягом низького сезону).

На мою думку готель повинен розширити спектр своїх послуг, за для того щоб підвищити процент загруженності номерів у холодні місяці. Наприклад укласти договори з музеями міста Бердянськ та включати у вартість проживання візити до визначних історичних місць міста.

Також рекламна діяльність готелю повинна покращитись, так як конкуренція на ринку туристичних послуг міста Бердянськ дуже висока. Потрібно співпрацювати з туристичними фірмами у різних містах, як вітчизняних так і закордонних. Це дозволить покращити фінансове становище не тільки готелю “Бердянськ”, а й міста загалом.

 Ці основні заходи допоможуть готелю «Бердянськ» вийти на новий рівень обслуговування клієнтів.

ВИСНОВКИ

Успіх будь-якої фірми на ринку залежить в першу чергу від привабливості вироблюваного продукту. Маркетинг забезпечує не тільки ефективне задоволення потреб ринку, але і успіх підприємства в конкурентній боротьбі. Зародившися у виробничій сфері, маркетинг достатньо тривалий час не знаходив відповідне вживання у сфері туризму. Проте зростання конкуренції, комерціалізації туристської діяльності привели до необхідності найшвидшого впровадження основних елементів маркетингу в практику роботи туристського підприємства.

Туристична діяльність є важелем, використовування якого дозволяє оздоровити всю національну економіку країни. В багатьох країнах туризм відіграє значну роль у формуванні валового внутрішнього продукту, створенні додаткових робочих місць і забезпеченні зайнятості населення, активізації зовнішньоторговельного балансу. Туризм робить величезний вплив на такі ключові галузі економіки, як транспорт і зв'язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів народного споживання і інші, тобто виступає своєрідним каталізатором соціально-економічного розвитку.

Дослідження споживачів, виявлення основних мотивів придбання послуг і аналіз поведінки споживачів озброює керівників і фахівців туристичної фірми могутнім арсеналом, без якого неможлива успішна діяльність на сучасному ринку - знання свого клієнта.

Правильне розуміння споживачів надає туристичній фірмі можливості:

- прогнозувати їхні потреби;

- виявляти послуги, що користуються найбільшим попитом;

- удосконалювати взаємини з потенційними клієнтами;

- завойовувати довіру клієнтів за рахунок розуміння їхніх запитів;

- розуміти, чим керується клієнт, приймаючи рішення про придбання туристичних послуг;

- з'ясовувати джерела інформації, що використовують клієнти при ухваленні рішення про купівлю;

- встановлювати, хто і яким чином впливає на вироблення та ухвалення рішення про придбання туристичного продукту;

- виробляти відповідну стратегію маркетингу і конкретні елементи найбільш ефективного комплексу маркетингу;

- створювати систему зворотного зв'язку із споживачами туристичних послуг;

- налагоджувати ефективну роботу з клієнтами.

Незалежність споживача виявляється у тому, що його поведінка орієнтується на визначену мету. Туристичні послуги можуть ним прийматися чи відкидатися у тій мірі, у якій вони відповідають його потребам. Фірми досягають успіху, якщо надають споживачу свободу вибору і реальну вигоду. Розуміння цього і постійне пристосування туристичних пропозицій до запитання споживачів забезпечує ефективність практичної реалізації концепції маркетингу.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. ЖУРНАЛ «Туризм: Теорія і практика» 2005 рік №1

2. А.П Голіков. Український туризм “Галицькі контракти”, №22, травень 2004 р.

3. А.П.Дурович, А.С.Копанев «Маркетинг в туризме» учебное пособие. Мн.:, 1998г.

4. Агафонова Л.Г., Агафонова О.Є. Туризм, готельний та ресторанний бізнес: ціноутворення, конкуренція, державне регулювання. – К.: Знання України, 2002.

5. Балабанов И.Т., Балабанов А.И. Экономика туризма: учебное пособие. – М.: Финансы и статистика, 1999.

6. Бовсуновская А.Я. География туризма: учебное пособие. – Д., 2002.

7. Борисов Ю.Н. Маркетинг в туризме –М. 1996г. с.17-52.

8. В. Цибух. “Конкурентоспроможність української економіки: орієнтири макрополітики в кризових умовах” // “Економіка України” №4 (квітень) 2004. - С.4 –14

9. В.С. Балабанов «Экономика туризма». М.:, 2000г.

10. В.Цибух “Туризм в Україні”//“Економіст”,№ 6(June)2000. - С.34-35

11. Голіков А.П. Вступ до економічної та соціальної географії: підручник. – К.: Либідь, 1996.

12. Гостиничный и туристический бизнес: учебник. – М.: Тандем, 1998.

13. Гуляев В.Г. Организация туристской деятельности. М.: Ноледж, 1996.

14. Гуляев В.Г. Организация туристской деятельности.-М.:Нолидж,1996г.

15. Д.Прейгер, І.Малярчук “Розвиток іноземного туризму в Україні в контексті розбудови міжнародних транспортних коридорів” // Економіка України”, № 6 (червень) 2001. - С.20-28

16. Веб сторінка: www.berdyansk.com.ua

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.