Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Газета як вид періодичного видання.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
10.06.2019
Размер:
59.37 Кб
Скачать

4. Порівняльна характеристика газет «Голос України» та «Казковий вечір»

"Голос України" – загальнополітична газета з пріоритетним висвітленням діяльності парламенту: керівництва ВР, комітетів, депутатських фракцій і груп, окремих депутатів, у ній роз'яснюються прийняті закони та інші нормативно-правові акти України, забезпечується гласність і виконанні законів. Необхідність створення власного друкованого органу, не залежного від інших гілок влади, Верховна Рада реалізувала постановою від 16 жовтня 1990 року. Саме цим документом визначалась назва газети та час початку видання.

Отож перший номер "Голос України" вийшов у світ 1 січня 1991 року (формат А-3, 8–16 сторінок, тираж 172,5 тис. примірників).

Відповідно до прийнятого у жовтні 1998 року рішення Верховної Ради України, кожна депутатська фракція (група), а також кожний комітет Верховної Ради мають у газеті "Голос України" щомісячну квоту обсягом газетної сторінки формату А-3, пропорційну чисельності депутатської фракції (групи) або комітету. Квота у разі невикористання не переходить.

Друк матеріалів Верховної Ради всіх напрямів і рівнів здійснюється на підставі ст. 23 Закону "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", де зазначається: "Для висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, виступів народних депутатів України, депутатів сільських, селищних, районних, міських і обласних рад у державних друкованих засобах масової інформації, що фінансуються відповідно за рахунок державного або місцевих бюджетів, відводиться не більше 20 відсотків газетної площі кожного номера. У недержавних друкованих засобах масової інформації відомості про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, виступи депутатів усіх рівнів можуть друкуватися на договірних засадах відповідно до законодавства України".

Отож перший номер "Голос України" вийшов у світ 1 січня 1991 року (формат А-3, 8–16 сторінок, тираж 172,5 тис. примірників).

"Голос України" виходить двома мовами – українською і російською. Газета має власних кореспондентів в усіх регіонах України і за кордоном. "Голос України" не є і, в принципі, не може бути однопартійною або газетою окремих груп, бо презентує політично різноголосий парламент. Саме цим зумовлюється незалежний і політично незаангажований характер газети, колектив якої сповідує найвищий принцип журналістики – свободу слова, а автори газети мають змогу взяти участь у дискусії та висловити полярні думки з найрізноманітніших тем суспільного життя.

Крім суто роботи парламенту, газета розповідає про становлення місцевого самоврядування, актуальні проблеми державотворення, про проблеми соціально-економічних перетворень та соціального захисту населення, про питання зміцнення правопорядку та законності, висвітлює культурне життя держави – власне, розмаїття тем визначається діяльністю комітетів ВР. За дорученням парламенту "Голос України" публікує закони, міжнародні договори, постанови та інші акти Верховної Ради, проекти нормативно-правових документів, які потребують негайного широкого народного обговорення.

Газета не публікує матеріали, що закликають до ліквідації незалежності України, насильницької зміни конституційного ладу або територіальної цілісності держави, порушення суверенітету України, розпалювання міжетнічної, расової, міжнаціональної, релігійної ворожнечі, а також інші матеріали, які суперечать нормам чинного законодавства та моралі. Висвітлення політико-правової позиції, виходячи з пріоритетів конституційних засад державного ладу, захисту інтересів громадян, балансу політичних сил (лівого, центристського або правого спрямування), принципу рівності різних форм власності – завдання "Голосу України".

Незалежна, юридично виважена, послідовна позиція газети реалізується в конкретних матеріалах, в їх акумуляції, а також у верстці, доборі фактів, загостренні або актуалізації питань. Парламент, як неоднорідне утворення, завжди концентруватиме різні погляди, ідеї, думки. Настільки різні, наскільки різнобарвним є суспільство. Отож усі аспекти парламентського життя мають бути представлені на сторінках "Голосу України". Висвітлюючи діяльність керівництва ВР, газета виходить із того, що глава парламенту, його заступники є високими посадовими особами, які за своїми обов'язками виступають від імені парламенту на загальнодержавному рівні, а також у міжнародних відносинах. Незалежно від того, хто займає зазначені посади, "Голос України" має інформувати громадськість про їхню багатовекторну роботу.

«Казковий вечір» – дитяча щотижнева повнокольорова газета для дбайливих батьків, заснована ТОВ „Видавничий Дім «Казковий вечір»“ (перший номер вийшов у світ 24 серпня 2000 року), що видається українською мовою. Газета виходить щотижнево українською мовою обсягом 8 шпальт формату А3 на офсеті, кольоровість 4+4. Географія розповсюдження – Україна, та надходять листи і з Іспанії, Португалії, Росії, Канади, Німеччини. Щотижневий наклад коливається від 18 000 до 72 000, загальний за 10 років склав понад 11 000 000 примірників.

Головна ідея – допомогти дітям увійти у світ читання. Основний тематичний матеріал газети – 7 казок на 7 днів тижня, які чудово проілюстровані художниками-мультиплікаторами саме для цього видання. Рекомендована Українською Спілкою Професійних Учителів. В газеті створено власну образотворчу стилістику та декілька десятків шрифтів. Усі казки обробляються відповідно до вікових особливостей сприйняття читачів і з урахуванням рекомендацій психолога газети.

Співавтор концепції та головний редактор із першого дня й донині Суворова Людмила Вікторівна, яка 2000 року з відзнакою закінчила національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. Саме вона змогла не тільки об'єднати фахівців навколо нелегкої теми дитячого видавництва, а й створити власні літературний та образотворчий стилі видання.

На сторінках – чудово ілюстровані казки (народні, авторські та дитячі), пізнавальні рубрики: «Таємниці Всесвіту», «Лапи, крила та хвости», «Справжнє диво», «Пояснючка», «Пальчики оближеш», «Невгамовний пензлик», «Спортмайданчик», «Веселинка» – поради психолога, цікаві кросворди, різноманітні розвиваючі завдання та конкурси з дивовижними призами.

Соседние файлы в предмете Журналистика