Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Журналістське розслідування на регіональному телебаченні.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
10.06.2019
Размер:
302.98 Кб
Скачать

“До ефіру допускаю” “Відредаговано” Головний редактор Редактор редакції телебачення

капітан 1 рангу М. Мамчак капітан 2 рангу І. Чміль

«29» квітня 2007 р. «29» квітня 2007 р.

Назва сюжету: «Удільний князь» Дукін

Автор: А. Петрова

Оператор:С.Трохименко,С. Карпенко

Монтажер: А. Гриньова

Хронометраж: 7хв.

Призначено до ефіру на:

ТК «БРИЗ» 29.05.07р. 18.30 — 18.50

ТК «КРИМ» 05.06.07р. 16.00 — 17.00

Програма «Межа закону»

Вед. (у/к)

Глава переобраного депутатського корпусу Валерій Саратов у день свого обрання на посаду заявив журналістам, що думка громадськості про її обранців дуже скоро змініться у корні. Адже, сьогоднішні депутати працюватимуть виключно на благо міста і його городян. Втім, схоже, поспішив заявити про шляхетні наміри від імені всіх. Для де-кого власні інтереси, як і раніше, не втратили пріоритетних позицій. Каменем спотикання залишається севастопольська земля.

Кор.(з/к) ВМЗ

Майже рік мешканка Севастополя Сніжана Солошенко чекала від міської ради відповіді на своє прохання отримати в оренду земельну ділянку по вулиці Катерна.

В квітні 2005 року жінка представила на розгляд депутатів міської ради повний пакет необхідних документів відповідно до вимог законодавства.

Як їй повідомили в управлінні архітектури та містобудівництва, ділянка була власністю громади, та до її звернення на неї ніхто не претендував.

СИНХРОН

Титр: Сніжана Солошенко — мешканка Севастополя

«На акте выборов были проставлены все необходимые согласования о том, что земельный участок свободен от застроек, о том, что он принадлежит государству, и заявителей на участок кроме непосредственно меня никого не имеется. Кроме того было указано, что участок не принадлежит Министерству обороны Украины. Акт выбора по участку на Катерной, 30 был внесен в кадастр с моей фамилией...»

Кор.(з/к) ВМЗ

Здавалося б, жодних перешкод для здійснення задуманого не було. Втім, постійна комісія з питань земельних та водних відносин міської ради двічі відмовила жінці. Кожного разу за кілька днів до сесії і за різними причинами, які у випадку вчасного попередження вона могла б легко усунути.

Солошенко стала здогадуватись, що гальмування ухвали її звернення — результат старань когось дуже впливового. Свої підозри вона озвучила в нашій редакції.

СИНХРОН

Титр: Титр: Сніжана Солошенко — мешканка Севастополя

«По соседству с этим участком строится довольно внушительных размеров дом. Врядли его хозяин заинтересован, чтобы этот соседний участок, хоть и маленький, кому-либо был передан другому в собственность. Он обустраивает свой двор по Катерной, 28. А по Катерной, 30 он уже стал несколько месяцев назад начал расстраиваться тоже. Хотя, я же знаю, что он не имеет на это законного права. Ведь, кроме меня документов больше никто не подавал. По крайней мере, до меня. А он бассейн, беседку тут начал строить, и скоро каменная стена монолитная появится, фундамент уже застроен».

Кор.(з/к) ВМЗ

Переконатися в правдивості слів Солошенко було не важко. Ми побували на вулиці Катерній і на власні очі побачили все, про що нам до того розповіли. На шматочку державної землі, він встиг дійсно непогано обжитися.

Власником земельної ділянки по сусідству з тією, на яку претендувала Солошенко, був, як нам вдалося з’ясувати, депутат (до речі — в другому) міської ради Микола Дукін. Другий раз поспіль він також був членом постійної комісії з архітектури, земельних і водних відносин. Тож, дещо вже ставало зрозумілим.

На наше звернення відреагувало севастопольське управління з контролю за використанням та охороні земель. Надто дієвий сусід потенційної власниці ділянки був притягнутий до адміністративної відповідальності.

СИНХРОН

Титр: Валерій Ярослав — начальник управління з контролю за використанням та охороні землі м. Севастополя

«Факт нарушения земельного законодательства 125, 126 статей Земельного кодекса был зафиксирован. В отношении гражданина Дукина было открыто административное производство, материалы были направлены в прокуратуру города Севастополя для подготовки и направления иска в суд»

Кор.(з/к) ВМЗ

На початку квітня у міській прокуратурі Севастополя з’явилися матеріали адміністративного виробництва відносно депутата міської ради Миколи Дукіна. У документах йшлося про самовільний захват ним ділянки землі по вулиці Катерній, 30, яка належала севастопольській громаді. Документи спрямовувало Управління з контролю за використанням і охороною землі для прийняття рішення про повернення зайнятої ділянки та подальшого розглядання справи у судовому порядку.

Через тиждень позов за підписом прокурора міста отримав Ленінський районний суд. Втім, на підставі заяви заступника прокурора цього ж дня був повернутий. Як значилося у заяві, цитую: «У зв’язку з необхідністю проведення додаткової перевірки».

В прокуратурі свої дії пояснили наступним чином: молода секретарка поквапилася віднести недопрацьовані документи до суду. З цією секретарко. Ми зустрічалися, але щось пояснювати вона категорично відмовилася. Додаткова перевірка триває вже тиждень.

В той час пан Дукін продовжує ігнорувати вимоги управління з контролю за використанням та охороні землі припинити будівництво, що протягом останніх місяців активно ведеться на захопленій ділянці, та звільнити її. Що правда, сплатив штраф за порушення одразу двох Кодексів України. Управлінням було прийнято рішення повторити сценарій із перевіркою стану об’єкту, врученням повістки порушнику та спрямуванням відповідних матеріалів до прокуратури.

СИНХРОН

Титр: Валерій Ярослав — начальник управління з контролю за використанням та охороною землі у м. Севастополі

«При выходе инспектора на проверку было установлено, что нарушение земельного законодательства, самовольное занятие земли не устранено. Была вручена повестка-приглашение гражданину Дукину, явиться к нам для повторного привлечения к административной ответственности. Будут налагаться повторно штрафные санкции, и следующий штраф будет больше, чем предыдущий, так как данное нарушение было не устранено. Материалы будут направлены в органы прокуратуры, для подготовки искового заявления в суд. При принятии судом соответствующего решения, положительного об освобождении данного участка материалы идут в органы юстиции исполнительной службы для принудительного освобождении».

Кор.(з/к) ВМЗ

Трохи пізніше з’ясувалося, що папка з документами громадянки Солошенко перестала бути поодинокою. По сусідству з’явилася документи ще одного претендента на горезвісну ділянку по Катерній і належали вони Миколі Дукіну. Тож, оспівані головою міськради, і, начебто, реанімовані ідеали законності знов схиляли голови перед амбіційними інтересам. У профільній комісії нас почали зустрічати з погано прихованою роздратованістю. Голова комісії Дмитро Бєлік був виваженим і коректним, по меншій мірі, намагався таким здаватися.

СИНХРОН

Титр: Дмитро Бєлік — голова постійної комісії з градобудівництва, архітектури та земельних відносин, депутат Севастопольської міськради

«Я знаю, что открыто административное производство по поводу самовольного захвата участка. Мы с комиссией этот вопрос изучим, поскольку он достаточно нашумевший, я думаю правильно и целесообразно принять решение — выехать на место комиссионно, с приглашением представителей государственных органов, архитектуры и прочих. Думаю, у нас хватит, если хотите, мудрости, разобраться и принять правильное решение по данному вопросу».

Кор.(з/к) ВМЗ

Депутати наданої обіцянки дотрималися. 22 квітня члени комісії з містобудівництва, архітектури та земельних відносин міської ради виїхали на об’єкт, що став яблуком розбрату, разом з представниками відповідних державних органів контролю.

СИНХРОН

Титр: Дмитро Бєлік — голова постійної комісії з містобудівництва, архітектури та земельних відносин Севастопольської міськради

«Комиссия приняла решение выехать на место с приглашением специалистов. В том числе — инспекцией по контролю и охране земли, специалистов отдела по регулированию земельных и водных отношений. Практически в полном составе наша комиссия выехала на улицу Катерная, 30 для того, чтоб на месте изучить ситуацию и принять объективное решение. Мы увидели, что этот участок может быть предоставлен, что та может быть построен жилой дом, да, там есть самовольно построенное сооружение, которое не зарегистрировано не в БТИ, не в других органах, на них нет права собственности ».

Кор.(з/к) ВМЗ

Складалося враження, що нас хочуть запевнити в тому, що до цього дня ніхто з сусідів пана Дукіна по депутатським кріслам уяви не мав про те, чим займається їх колега у вільний від роботи час. Хоча, може він і дійсно мало розповідав про себе.

Коли я вперше побачила обличчя пана Дукіна, то чомусь згадала бандитські дев’яності. Всіляких там Плисів і Поданевих і нескінчені газетні рядки про зниклих без вісті або знайдених десь в районі Фіоленту чи бухти Казачої. Дивно, адже він не був бритоголовим, не носив бордового піджаку та не перекидав, граючи мускулатурою, з руки в руку ключі від машини.

Він посміхнувся й привітався. Запропонував зайти до кабінету.

Тільки коли ми сіли один проти одного, та він запитав, чи маю я бажання ознайомитися з документами, стало помітно, що він нервується.

Звичайно, я мала бажання. Інакше не телефонувала б і не просила його про зустріч. Думаю, сам він потім пошкодував, що на неї погодився.

Серед документів, а їх було три — напевно, на всі випадки, хоча йшлося там про одну й ту ж горезвісну ділянку, не було жодного, про який можна було б сказати, що з ним все в порядку. В одному не вистачало печаток та відповідних підписів, в другому та третьому — з печатками та підписами йшлося про зовсім інше цільове призначення. Я сказала йому про це. Він пожав плечима і знов посміхнувся. «Зробимо, — сказав, — час потрібний».

Обидва останніх напівпустих акти мали закріпити за паном Дукіним право освоювати землю під садову ділянку.

«Тут буде місто — сад». Можливо й буде. Колись. Коли на державній землі замість садів припинять будувати власні басейни.

Я довго думала, як міг депутат, член профільної комісії з земельних питань, вчасно не потурбуватися про все, що б не мати потім жодних перешкод із оформленням на себе землі в якихось два гектари?

На черговому засіданні профільної комісії, яке відбулося того ж дня, депутатами було прийнято рішення передати питання про надання згоди на землевідведення ділянки Сніжані Солошенко на сесію міської ради.

СИНХРОН

Титр: Сніжана Солошенко — мешканка Севастополя

«Я с нетерпением ожидала, надеялась, что все же восторжествует закон, справедливость, к моему вопросу объективно и правильно отнесутся. Мои ожидания оправдались, к счастью. Я верю, что все и дальше теперь будет по закону ».

Кор.(з/к) ВМЗ

Ми також віримо.

Чергова сесія Севастопольської міської ради відбудеться 6 — 7 червня. На її розгляд представлено близько 350 земельних питань. Ситуації десяти з них за своєю суперечністю дуже схожі на описану нами. Щоправда, пан Дукін з жодною з них не пов’язаний.

КІНЕЦЬ