Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Особливості ЗМІ Австралії в XX ст..docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
10.06.2019
Размер:
50.78 Кб
Скачать

4. Сучасний стан змі Австралії

В Австралії видається близько 528 газет, з них 48 щоденних (10 столичних і 38 провінційних).

Спочатку більшість австралійських газет було пов'язано з сімейними династіями. "Сідней Монинг Геральд" (The Sydney Morning Herald) - з Фейрфакс, Мельбурнський "Ейдж" (The Age) - з Сайма, хобартская "Меркьюрі" (The Mercury) - з Девісом, лонсестонская "Екзамайнер" (The Examiner) - з Рольфом , Аделаїдського "Едветайзер" (The Advertiser) - з Бонітонамі, Пертская "Вест Острейліен" (The West Australian) - з Хеккет. Але зараз газети вийшли за рамки "сімейного" справи - серед великих монополістів, чиї сім'ї стояли біля самих витоків австралійських ЗМІ, під "взаємодію" з газетами залишилися тільки Фейрфакс (Fairfax). Причому їх компанія поділена між п'ятьма власниками, а реально в руках родини на даний момент зосереджені лише 10 відсотків акцій Fairfax'а, отже, про повний контроль над медіа-холдингом John Fairfax Holdings могутньої сім'ї залишається тільки мріяти. Всі інші вищеназвані сімейства вже відійшли від справ, а їх частки викуплені конкурентами.

Отже, на сьогоднішній день самими могутніми корпораціями серед газетних ЗМІ є News Corp. Ltd, що належить Руперту Мердоку, і John Fairfax Holdings, частковий контроль над якою все-таки зберігає сім'я Фейрфакс. Журнальної періодикою володіє компанія Кері Пакера Australian Consolidated Press - дочірнє підприємство потужного холдингу Publishing & Broadcasting Ltd.

Компанія Руперта Мердока News Corp. Ltd. контролює 59 відсотків усіх друкованих ЗМІ Австралії, залишивши 23 відсотки на частку Fairfax Holdings, 8 відсотків - Northern Star і 10 відсотків-United Media Holdings of West Australia.

News Corp. Ltd випускає "Острейліен" (The Australian), "Дейлі Телеграф" (The Daily Telegraph), "Геральд і Уїклі Таймс" (Herald and Weekly Times), "Меркьюрі" (The Mercury), "Едветайзер" (The Advertiser), " Кур'єр-Мейл "(The Courier-Mail)," Сандей Міррор Ньюс Пікторіел "(The Sunday Mirror News Pictorial (Сідней))," Ньюс "(News - Дарвін)," Сандей Боягуз "(The Sunday Truth - Брісбен)," Сандей Таймс "(The Sunday Times - Перт) та багато інших.

Що стосується John Fairfax Holdings, ця компанія випускає одну з найстаріших газет "Сідней Монинг Геральд" (The Sydney Morning Herald), "Ейдж" (The Age), "Острейліен Файненшіел Рев'ю" (The Australian Financial Review) та інші.

Група Australian Consolidated Press контролює "Сандей Телеграф" (The Sunday Telegraph - Сідней), "Мейтленд Мерк'юрі" (Maitland Mercury) і значний список журналів, включаючи "Уімінс Уїклі" (Women's Weekly) - самий популярний жіночий журнал в Австралії.

Основним джерелом зарубіжної інформації в даний час є агентство Australian Associated Press, створене в 1935 році на кооперативних засадах власниками газет і радіостанцій. З 1946 року воно - партнер агентства Рейтер (Reuter), спільно з яким має кореспондентську мережу в країнах Азії, кореспондентський пункт у Лондоні і Нью-Йорку.

Australian United Press - агентство, засноване в 1928 р., поставляє інформацію про внутрішнє життя Австралії, а провінційним газетам - і про події за кордоном.

Найбільші щоденні газети мають постійних кореспондентів за кордоном: у Лондоні і Нью-Йорку, Сінгапурі, Гонконзі, Токіо і Джакарті.

Власники столичних газет входять в Австралійський газетний рада, створена в 1958 році, провінційних - в Асоціацію австралійської провінційної преси або в одну з асоціацій сільській преси, що діють в межах кожного штату.

У 1976 році була створена Рада Австралійської преси (Australian Press Council) - саморегулюючий орган, заснований керівниками газетних синдикатів з метою збереження свободи преси в Австралії за сприяння Асоціації австралійських журналістів.

До Ради, представлений рівною кількістю видавців, журналістів і представників громадськості на чолі з незалежним головою, входить двадцять один чоловік. На щомісячних зборах Рада успішно справляється з розбором скарг, пов'язаних з обмеженням прав преси, причому винесене рішення не намагаються опротестувати, а приймають таким як є. У результаті, держава надала розбір скандалів і регуляцію взаємин між ЗМІ Раді Австралійської преси, який відіграє основну роль у захисті свободи преси.

Уряд намагається "не бути поміченим в тиску преси на якому б то не було рівні", єдині питання, в які втручаються держава, - це розбір проблем, пов'язаних з дифамації, щодо якої прийнято дуже суворі закони.

Соседние файлы в предмете Журналистика