Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МВ_Автоматизація організації документообігу.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
30.04.2019
Размер:
2.21 Mб
Скачать

Лабораторна робота №4. Створення таблиць Теоретичні відомості та рекомендації

Для створення і редагування таблиць використовують команди пункту меню "Таблица" або кнопки панелі інструментів "Таблицы и границы".

Для створення таблиці в текстовому документі треба встановити текстовий курсор у потрібне місце тексту, виконати команду Табли­ца→Добавить таблицу і вибрати кількість рядків і стовпців, ширину стовпців і формат таблиці.

Видалити зайві рядки (стовпці) можна так:

  • виділити за допомогою миші чи клавіатури будь-яку комірку в зайвих рядках (стовпцях) або виконати команду Таблица→Выделить строку (столбец);

  • виконати команду Таблица→Удалить строку (столбец).

Додають до таблиці додаткові рядки (стовпці) за допомогою послідовного виконання команд Таблица→Выделить строку (стол­бец) і Таблица→Добавить строки (столбцы). При цьому нові рядки розмістяться над першим виділеним рядком (зліва від першого виділеного стовпця) і їх кількість відповідатиме кількості виділених рядків (стовпців).

Змінюють висоту рядків чи ширину стовпців за допомогою послідовного виконання команд Таблица→Выделить строку (столбец), Таблица→Высота и ширина ячейки з подальшим вибором у діалоговому вікні необхідної висоти рядка чи ширини стовпця. Існує ще один, проте менш точний спосіб - переміщення на необхідну відстань відповідних маркерів на вертикальній чи горизонтальній лінійках форматування чи безпосередньо правої для стовпця або нижньої для рядка межі відповідного стовпця чи рядка.

Вирівнюють висоту рядків чи ширину стовпців за допомогою послідовного виконання команд Таблица→Выделить строку (стол­бец) і Таблица→Выровнять высоту строк (ширину столбцов). При цьому простір, зайнятий кількома виділеними рядками чи стовпцями, рівномірно розподіляється між ними, і рядки (стовпці) розміщуються на однаковій висоті (ширині).

Видаляють комірки за допомогою команди Таблица→Удалить ячейку з подальшим вибором способу переміщення (вгору чи вліво).

Окремі комірки таблиці можна об'єднувати або поділяти. Щоб об'єднати кілька комірок в одну, необхідно виділити їх за допомогою миші чи клавіатури і виконати команду ТаблицяОб'єднати комірки. Для поділу комірки необхідно виділити її і виконати команду ТаблицяРозбити комірки з подальшим вибором у діалоговому вікні кількості стовпців і рядків, на яку їх треба поділити.

При друкуванні таблиць, що не вміщуються на одну сторінку, можна автоматично повторювати перший рядок таблиці (шапку заголовка) на наступних сторінках. Для цього необхідно виділити перший (чи кілька перших) рядок таблиці та виконати команду Таблиця→Заголовки.

Занесені в таблицю дані можна відсортувати автоматично. Для цього необхідно виконати команду ТаблицяСортування, а потім у діалоговому вікні вибрати такі параметри сортування:

  • номер стовпця, за яким відбуватиметься сортування (першого і наступних);

  • тип даних;

  • порядок сортування (збільшення чи зменшення);

  • наявність чи відсутність заголовка таблиці.

Таблицю можна змінити за допомогою спеціальної панелі інструментів "Таблиці й границі", яку викликають з пункту меню командою ТаблицяНамалювати таблицю. На цій панелі є інструментальні кнопки Олівець і Резинка. За їх допомогою можна додати до таблиці чи видалити з неї будь-які вертикальні та горизонтальні лінії. Товщину, тип і колір лінії вибирають за допомогою відповідного списку на панелі інструментів "Таблиці й границі".

Текст можна перетворити на таблицю. Для цього слід виділити цей текст і виконати команду ТаблицяПеретворити у таблицю. У діалоговому вікні команди необхідно вибрати кількість стовпців і роздільник тексту, за допомогою якого текст поділяється на стовпці, а також ширину стовпців.

Сховати допоміжні лінії таблиці, що розділяють її стовпці та рядки, можна за допомогою команди Таблиця→Сховати сітку.

За допомогою таблиць можна виконувати арифметичні обчислення, записуючи в окремі комірки таблиці формули за допомогою команди Таблиця→Формула. Формули можуть містити адреси комірок, що складаються з адрес стовпця й рядка.

Адресу стовпця формують у вигляді літери латинського алфавіту (від А до Z). Як адресу рядка використовують її порядковий номер у таблиці.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.