Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
деньги и кредит.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
28.04.2019
Размер:
560.64 Кб
Скачать

48.Золотомонетный стандарт: суть, период действия.

Більшість країн (Німеччина, Австрія та ін.), що не мали достатніх золотих запасів, перейшли до золотодевізного стандарту. Згідно з цим стандартом також відсутній обіг золотих монет та їх вільне карбування, а обмін банкнот здійснюється на іноземну валюту (девізи), яка обмінюється на золото. У такий спосіб зберігався непрямий зв'язок грошових одиниць 30 країн світу із золотом.

Золотозливковий та золотодевізний стандарти були грошовими системами без золотого обігу, тобто золото функцій обігу та платежу не виконувало. Саме тому ці стандарти називають "урізаними" формами золотого стандарту.

Остаточний крах золотого стандарту як грошової системи було прискорено економічною кризою 1929-1933 pp. Унаслідок неї золотий стандарт було скасовано в усіх країнах (у Великобританії, Німеччині та Японії - у 1931 p., у США - у 1933 p.).

Після світової кризи 1929-1933 pp. золотий стандарт певний час зберігався лише у країнах так званого "золотого блоку": Франції, Бельгії, Голландії, Швейцарії, Італії та Польщі. У 1935 р. від золотого стандарту відмовилися Бельгія та Італія, а в 1936 р. - усі інші країни. З того часу утвердилася система паперово-кредитних грошей. А єдина міжнародна валютна система, що базувалася на золотому монометалізмі, поступилася місцем валютним угрупованням - валютним блокам та зонам.

49. Золотослитковый и золотодевизный стандарт: суть, период действия.

Золотозливковий стандарт - это денежная система, за которой в оборота отсутствуют золотые монеты и их свободная чеканка, обмен банкнотов осуществляется лишь на золотые слитки с определенными ограничениями. В Великобритани цена стандартного слитка весом 12,4 кг равнялась 1700 ф. ст., в Франци цена слитка весом 12,7 кг - 215 тыс. фр.

Большинство стран (Германия, Австрия и др.), что не имели достаточных золотых запасов, перешли к золотодевізного стандарту. В соответствии с этим стандартом также отсутствующий оборот золотых монет и их свободная чеканка, а обмен банкнотов осуществляется на иностранную валюту (девизы), которая обменивается на золото. Таким образом сохранялась косвенная связь денежных единиц 30 стран мира с золотом.

Золотозливковий и золотодевізний стандарты были денежными системами без золотого оборота, то есть золото функций оборота и платежа не выполняло. Именно поэтому эти стандарты называют "урезанными" формами золотого стандарта.

Окончательный крах золотого стандарта как денежной системы было ускоренно экономическим кризисом 1929-1933 pp. Вследствие нее золотой стандарт было упразднено во всех странах (в Великобритани, Германии и Японии - в 1931 p., в США - в 1933 p.).

После мирового кризиса 1929-1933 pp. золотой стандарт определенное время сохранялось лишь в странах так называемого "золотого блока": Франци, Бельги, Голланди, Швейцари, Итали и Польши. В 1935 г. от золотого стандарта отказались Бельгия и Италия, а в 1936 г. - все другие страны. Из того времени утвердилась система бумажно-кредитных денег. А единая международная валютная система, которая базировалась на золотом монометалізмі, уступила местом валютной группировкой - валютным блокам и зонам.