- •Психолого-педагогічна характеристика 10-а класу
- •Орішко Оксани Юріївни,
- •Документація з педагогічної практики
- •«Андріївські вечорниці»
- •«Український народний календар. Місяць вересень»
- •Український народний календар
- •Профорієнтаційна бесіда
- •Розповідь дітям про Харківський національний педагогічний університет імені г.С. Сковороди:
- •Відповіді на питання дітей.
- •Розповідь дітей про іхні плани на майбутнє.
- •«Панас Мирний. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Жіночі образи у творі, утвердження в них народних поглядів на духовне здоров′я людини»
- •«Основні аспекти культури мовлення: інформативність, нормативність. Особливості діалогічного мовлення. Принципи ведення дискусії»
- •Розробка лекції для батьків на тему «Як створити партнерську взаємодію між батьками та дітьми»
«Панас Мирний. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Жіночі образи у творі, утвердження в них народних поглядів на духовне здоров′я людини»
студентки 5/М групи V курсу
українського мовно-літературного факультету
імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка
спеціальність «українська мова та література»
Орішко Оксани Юріївни
Дата проведення: 29 вересня 2011 року
Клас: 10-А
Методист з української літератури: _________Муслієнко О.В.
Вчитель української мови та літератури: ________ Кобзар А.О.
Харків 2011
Мета уроку: розвивати в учнів інтерес до предмета, підтримувати високий рівень мотивації до читання книжок; виховувати почуття дружби та поваги до всього оточуючого; розвивати вміння працювати у колективі, увагу та пам’ять; навчити співпраці та взаємодопомозі.
Обладнання: підручник, текст роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», портрет Панаса Мирного та ілюстрації до роману.
Хід уроку
Епіграфи до уроку:
Добра жінка мужові своєму вінець, а зла - кінець.
Куди голка - туди й нитка, куди чоловік- туди й жінка.
-
Організаційний момент: (5 хв.)
-
Привітання;
-
Перевірка присутніх;
-
Оголошення теми і мети уроку;
-
Перевірка готовності до уроку.
-
Обговорення епіграфів до уроку, запис їх у зошити. Як можна пов′язати цю народну мудрість із романом Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»?
Про кого ми можемо сказати використовуючи кожне прислів′я?
Як розкривається характер жінки у родині? Що допомагає нам краще зрозуміти його?(5 хв.)
Завдання для груп: дослідити тип стосунків у сімейних парах( учні уважно слухають та заповнюють табличку у зошиті) (10хв.):
Максим та Явдоха |
Чіпка та Галя |
Грицько та Христя |
- _________________ - _________________ |
- ______________ - ______________ |
- _________________ - _________________ |
-
Проаналізувати жіночі образи у романі.
Схема аналізу:
-
Персонаж епізодичний, другорядний чи головний.
-
Чи є в нього прототип?
-
Портрет героя (відповідність чи не відповідність його внутрішньому світу).
-
Характер персонажа поданий у розвитку чи епізодично.
-
Соціальне звучання образу.
-
Пов’язані з даним героєм проблеми, які порушує автор.
-
Психологічна складність характеру (духовне багатство, моральна краса чи потворність, їх співвідношення в душі героя).
-
Місце і роль персонажа в сюжеті. Чим пов’язаний він з іншими героями (зв’язком життєвим, емоційним, духовним)?
-
Мова як засіб самовираження персонажа.
-
Ставлення до нього інших дійових осіб.
-
Ставлення автора до свого героя.
-
Актуальність проблем, порушених письменником через даний персонаж.
-
З якими відомими вам героями перегукується образ даного твору? Що в них спільного, а що відмінного?
-
Моє сприйняття героя.
-
Галя;
-
Мотря;
-
Явдоха;
-
Христя;
-
Баба Оришка. (10 хв.).
-
Підсумки уроку, оцінювання учнів (3 хв.).
-
Домашнє завдання: знайти у тексті описи природи (пейзажі), портрети героїв. Відповісти на питання: Чи співвідносяться характери персонажів із їх зовнішністю?(2 хв.).
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди
План-конспект
залікового уроку з української мови