Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
цив особл аст методичка до семінарів 2010 (1).doc
Скачиваний:
10
Добавлен:
27.11.2018
Размер:
1.2 Mб
Скачать

Задача 5.

15 серпня 2003 року громадянин Б. купив в універмазі телевізор. Після встановлення телевізора покупець відразу ж заявив претензію з приводу нечіткого зображення на екрані. Працівники телеательє неодноразово приходили на квартиру Б. і пробували знайти причини несправності. В червні 2004 року телеательє запропонувало здати телевізор в ательє для ремонту і заміни кінескопа. До цього, при спробі замінити кінескоп в домашніх умовах, працівники зламали передню стінку телевізора. Тільки 4 серпня 2004 року був замінений кінескоп і вмонтована передня стінка. Але і після цього телевізор нормально не працював. Б. звернувся до суду з позовом до універмагу і телеательє про відшкодування вартості телевізора.

Чи підлягає задоволенню позов Б.? Які права покупця у випадку придбання товарів, для яких встановлені гарантійні строки, строки служби та строки придатності?

Задача 6.

В магазині самообслуговування у секції продовольчих товарів громадянин Н. відібрав у візок літрову банку соку “Чумак”, банку маринованих маслин, фасовані м’ясні та макаронні вироби, печиво на суму 28 грн. 30 коп. Прямуючи до каси, Н. візком зачепив стелаж. Візок перекинувся, скляний посуд (з-під соку і маслин) розбився. Всі інші підібрані продукти виявилися непридатними до споживання. Продавець магазину заявила вимогу про сплату вартості відібраного Н. товару в сумі 28 грн. 30 коп.

Проаналізуйте ситуацію. З якого моменту виникає право власності на придбані товари в сфері роздрібної торгівлі? Чи правомірні вимоги представника магазину?

Задача 7.

На період літньої відпустки сім’я О. передала сусідам Ш. у користування власний телевізор. Одного вихідного при перегляді телепередачі телевізор вибухнув. Від вибуху загорілися штори та килимове покриття. Пожежу вдалося вчасно погасити, але нею було пошкоджені ще й м’які меблі.

Після повернення з відпустки Ш. зажадав відшкодування завданих збитків та компенсацію моральної шкоди від сім’ї О.

Чи правомірні вимоги Ш.? До кого слід заявити вимоги про відшкодування збитків та компенсацію моральної шкоди, завданої побутовою технікою? Дайте правовий аналіз ситуації?

Тема 4: Поставка. Постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу.

 1. Поняття, загальна характеристика та законодавче регулювання договору поставки.

 2. Елементи договору поставки.

 3. Зміст договору поставки. Відповідальність сторін за порушення умов договору.

 4. Поняття, загальна характеристика та законодавче регулювання договору постачання енергетичними та іншими природними ресурсами через приєднану мережу.

 5. Елементи договору постачання енергетичними та іншими природними ресурсами через приєднану мережу.

 6. Зміст договору постачання енергетичними та іншими природними ресурсами через приєднану мережу. Відповідальність сторін за порушення умов договору.

Нормативно-правові акти:

 1. Міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів «ІНКОТЕРМС» (1990 р.) // http://zakon.rada.gov.ua

 2. Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 3. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 4. Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23 грудня 1997 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 5. Закон України «Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб» від 22 грудня 1995 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 6. Закон України «Про державне оборонне замовлення» від 03 березня 1999 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 7. Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 01 червня 2010 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 8. Закон України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 9. Закон України «Про енергозбереження» від 01 липня 1994 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 10. Закон України «Про теплопостачання» від 02 червня 2005 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 1. Постанова Кабінету Міністрів від 18 травня 1994 року «Про затвердження положення про порядок поставок і митного оформлення продукції за виробничою кооперацією підприємств і галузей держав –учасниць СНД» // http://zakon.rada.gov.ua

 2. Положення «Про поставки продукції виробничо-технічного призначення». Положення «Про поставки товарів народного споживання» від 25 липня 1988 р. // http://zakon.rada.gov.ua

 3. Постанова Верховної Ради України від 12 березня 1991 року «Про порядок тимчасової дії на території України законодавства Союзу РСР» // http://zakon.rada.gov.ua

 4. Угода про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав - учасниць СНД від 23 грудня 1993 року. // http://zakon.rada.gov.ua

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.