- •1. Дати стислу характеристику ситуації в поняттях і термінах теорії статистичних рішень.
- •Критерій Лапласа
- •Критерій Вальда
- •1.1Матриця виграшів
- •1.2 Критерій Лапласа
- •1.3 Критерій Вальда
- •2.Стисла характеристика ситуації в поняттях і термінах теорії масового обслуговування.
- •2.1 Розгляд усіх можливих варіантів побудови сто.
- •Параметри та характеристики функціонування смо
- •3.Визначення термінів окупності модернізованих варіантів
- •Економічні показники функціонування смо
- •4.Стисла характеристика сітьового планування управлінням
- •4.1.Розроблення сітьового графіку виконання комплексу робіт.
- •4.2 Табличний метод
- •Список використаної літератури
2.1 Розгляд усіх можливих варіантів побудови сто.
tобс = 3,3 год., тоді μ = 1/3,3 = 0,303 обс./год.
tпр = 4,1 год., тоді λ = 1/ tпр = 1/4,1= 0,244 авт./год.
ρ = λ/ μ = 0,244/0,303 = 0,805
5.1.1 Базовий варіант
n = 1, m = 0
= ;
= 1-0,554 = 0,446;
= 1-0,446 = 0,554;
A = q · = 0,554*0,244 = 0,135;
= 1/0,135 = 7,41 год.
= 7,41 год.
2.1.2.Модернізований 1
n = 1, m' = 3
= (1-0,805)/(1-0,805⁵)= 0,195/0,662 = 0,295;
Рвідм = Pm+1 = ρm+1*P0 = 0,8054*0,295= 0,337;
Робс = q = 1 - Рвідм = 1-0,337 = 0,663;
A = q = 0,244*0,663 = 0,162;
=
=,
= / = 0,87/0,244 = 3,57;
год.
2.1.3 Модернізований 2
n= 3, m = 0
Рвідм = Pn = P0 = ;
Робс = q = 1 – Рвідм = 1 – P0 = 1-0,039 = 0,961;
A = q = (1 – Pn) = 0,244*0,961= 0,234;
= 0,234/0,303 = 0,772;
= 1 / А = 1/0,234 = 4,3;
= = 1 / А = 4,3.
2.1.4.Модернізований 3
n = 3, m= 3
=0,445
=
Робс = q = 1 - Рвідм= 1 - = 1-0,006 = 0,994;
A = ·q = 0, 244*0,994= 0,242;
= 0,242/0,303 = 0,8;
=
=/n = 0,805/3=0,268;
= 0,802+0,121 = 0,923;
= / = 0,121/0,244= 0,496 год.
= + q / = 0,496+0,994/0,303 = 3,8 год
Параметри та характеристики функціонування смо
Параметри та характеристики СМО |
Базовий варіант |
Модерні-зований1 |
Модерні-зований2 |
Модерні-зований3 |
Тип СМО |
Одноканальна СМО з відмовами |
Одноканальна СМО з обмеженою чергою чекання |
Багатоканальна СМО з відмовами |
Багатоканальна СМО з обмеженою чергою чекання |
|
– |
0,805 |
0,805 |
0,805 |
Ймовірність станів |
0,554 |
0,295 |
0,451 |
0,445 |
Ймовірність обслуговування (відносна пропускна спроможність) Робс |
- |
0,663 |
0,961 |
0,994 |
Абсолютна пропускна спроможність А |
0,135 |
0,162 |
0,234 |
0,242 |
Середнє число заявок в черзі |
– |
0,87 |
– |
0,121 |
Середній час перебування заявки в системі tс |
7,41 |
5,76 |
4,3 |
3,8 |
3.Визначення термінів окупності модернізованих варіантів
Дохід від ремонту на 1 годину роботи СТО складає, грн./год
D = A·C2
Б. D = 0,135*100 = 13, 5 грн./год.;
М1. D = 0,162 *100 = 16,2 грн./год.;
М2. D = 0,234*100 = 23,4грн./год.;
М3. D = 0,242*100 = 24,2 грн./год.
Чистий прибуток буде розраховуватися як дохід мінус витрати на утримання, грн./день
П = D· t – В= D· t – n· С1
Б. П = 13,5*9 – 2*50 = 21,5 грн./день;
М1. П = 16,2*9 – 2*50 = 45,8 грн./день;
М2. П = 23,4*9 – 2*50 = 110,6 грн./день;
М3. П = 24,2*9 – 2*50 = 117,8 грн./день
Збільшення річного прибутку (для варіантів модернізації)
ΔП=(Пваріанту модернізації - Пбазового варіанту) · Tp
ΔП1 = (45,8 – 21,5)*260 = 24,3*260 = 6318 грн.;
ΔП2 = (110,6 – 21,5)*260 = 89,1*260 = 23166 грн.;
ΔП3= (117,8 – 21,5)*260 = 96,3*260 = 25038грн.
Термін окупності становитиме, роки:
Ток1 =
Ток2 = роки;
Ток3 =