Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Довідник аспіранта та студента.DOC
Скачиваний:
3
Добавлен:
16.11.2018
Размер:
841.22 Кб
Скачать

4. Уникайте хаосу на робочому місці

Робочий стіл особливо промовисто розповідає про сутність людини, її звички та бажання.

Доцільно щоб стіл мав діловий, добре організований вигляд. Однак є люди, на столах яких панує так званий організований хаос: великі гори паперів, що іноді спадають аж до підлоги. Розрізняють столи з творчим хаосом, столи з виявом особистості - наявність сімейних фотографій. рослин тощо. Стіл трофеїв найчастіше заставлений предметами, які свідчать про особисті та професійні успіхи їхнього власника. У будь-якому випадку, незалежно від особистості працюючого, хаос на столі заважає зосередитися, зумовлює зайву психологічну напругу, втому, відчуття, що все йде прахом.

Отож, найдіть час для наведення хоча б елементарного порядку на столі. Продивіться всі папери, викиньте зайві. Покладіть найважливіші документи у центрі стола. Усі зайві заберіть з поля зору, пам'ятаючи, що неможливо займатися одночасно декількома справами.

5. Не прагніть абсолютної досконалості

Існує різниця між бажанням усе робити якісно та досягненням досконалості.

Перше цілком здійснимо, приносить радість і відчуття задоволення, а тому корисне для здоров'я.

Досягнути повної досконалості часто неможливо, оскільки це занадто втомливе, зумовлює дратівливий настрій, вимотує людину. До того ж бажання досконалості веде до непродуктивної затрати часу, енергії та здоров" я.

Корисним уроком може стати ознайомлення з оригіналом "Декларації незалежності" США (1776). Переписувач цього документа зробив дві граматичних помилки і просто вставив пропущені літери. І це було допущене в документі, який став основним законом держави - Сполучених Штатів Америки.

До речі, у рукописах, які представляють у редакції видавництв і журналів, допускається до п'яти виправлень.

6. Придумайте собі стимули

Ми краще робимо те, що нам хочеться робити. Такі справи, як правило, ставимо попереду тих, які нам потрібно зробити в першу чергу. Звідси завдання - перетворити роботу із "потрібно" в "хочеться". Тоді продуктивність підвищиться майже автоматично.

7. Встановіть тверді терміни

Один із способів зв'язати себе зобов'язанням (і не тільки себе) -встановити для виконання завдання твердий термін. Одна справа сказати собі: "Я напишу тези доповіді при першій же можливості", і зовсім інше - вирішити: "Я напишу тези, а лише потім ...". У першому випадку Ви виправдовуєте свою затримку, а у другому - ставите себе у визначені рамки. Однак тут є два моменти.

Перший - строки повинні бути реальними. Інакше Вам буде неможливо виконати своє зобов'язання. Ви охолонете і згодом зовсім відмовитеся від самої справи.

Другий - твердо дотримуйтесь строку. Не розслаблюйте себе і не втішайтеся міркуваннями про те, що роботу неможливо виконати у строк, що термін виконання можна перенести тощо. Навпаки, будьте суворі до себе, як були б суворі до підлеглого, який мав би зробити до певного часу.

8. Застосовуйте радикальну хірургію

Даремна витрата часу схожа на рак. Вона висмоктує життєві сили нашого організму і має тенденцію до зростання.

Гра з друзями в м'яч чи риболовля допомагають вам відпочити та розслабитися - чудово! Але не віддавайся цим заняттям тільки через те, що так роблять інші.

Ми могли б багато зберегти часу, коли б були розбірливі при виборі кінофільмів і телепередач, які ми дивимося; книг, газет і журналів, які ми читаємо. Перевірте ваш календар ділових зустрічей і побачень, перегляньте програму самоосвіти.

Якщо здійснений аналіз буде свідчити про великі витрати часу, які не дадуть Вам морального задоволення, відчуття виконаного обов'язку, будуть відволікати від справжньої мети, то відкиньте, відрубайте їх раз і назавжди. Застосовуйте методи радикальної хірургії.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.