Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КГ. Лаба №5.doc
Скачиваний:
17
Добавлен:
03.11.2018
Размер:
6.5 Mб
Скачать

Лабораторна робота №5

Тема: Інструменти та методи ретушування в Adobe Photoshop

Мета роботи: ознайомитися з основними методами та інструментальними засобами програми Photoshop для ретушування графічних зображень, навчитися працювати з інструментами клонування, розмазування, з інструментами «Палец» і «Губка», «Освятитель» і «Затемнитель».

Приклад 1. Ретушування (реставрація) чорно-білих фотографій

1. Відкрите графічний файл Фото_1.jpeg (рис. 1). Дана фотографія є чорно-білою, але відсканована у кольоровому режимі з глибиною кольору 24-біти, розширенням 300 dpi та з коефіцієнтом масштабування 2:1. Візуальний огляд фотографії вказує на те, що вона пожовтіла, має багато подряпин, розривів і плям.

2

Рис. 1

. За допомогою інструмента «Кадрирование» обведіть контури фотографії без білої області та натисніть на клавішу Enter. Білі краї фотографії відкинуті.

3. Щоб зняти жовтизну з фотографії, виконайте команду Изображение→ УстановкаОттенок/Насыщение. У діалоговому вікні «Оттенок цвета /Насыщенность» задайте усі параметри згідно з рис. 2 та натисніть на кнопку ОК.

З фотографії видалені жовті кольори та деякою мірою вона освітлена.

4. Двічі натисніть на комбінацію клавіш Ctrl + «+», щоб трохи збільшити масштаб зображення. Активізуйте інструмент «Магнитное лассо» та настройте його параметри згідно з рис. 2-3.

Рис. 2

Рис. 3

5. Розгорніть фотографію на повний екран, натиснувши на відповідну кнопку в правій частині рядка заголовка вікна зображення. Клавішею Tab заберіть з екрана панель інструментів, панель параметрів і палітри.

6. За допомогою інструмента «Магнитное лассо» обведіть контур мужчини. Для самостійного встановлення контрольних точок клацайте лівою клавішею миші. Для видалення неправильних контрольних точок обведення користуйтеся клавішею Delete. Для переміщення фотографії на екрані користуйтеся клавішею Пробіл і, утримуючи її, мишею пересувайте зображення у потрібному напрямку. Відпустивши мишу та Пробіл, продовжуйте обводиш зображення.

7. Виконайте команду ВыделениеИнвентировать выделение для того, щоб замість зображення мужчини виділити фон фотографії.

8

Рис. 4

. Виконайте команду ВыделеииеМодифицировать→Расширить і у діалоговому вікні введіть значення згідно з рис. 4. У результаті виконання даної команди область виділення збільшиться на два пікселі, а її межі стануть плавнішими.

9. Знову скористайтеся клавішею Tab, щоб зобразити на екрані панель інструментів, панель параметрів і палітри.

10. За допомогою інструмента «Пипетка» виберіть найтемнішу точку фону фотографії (клацніть лівою кнопкою миші).

11. На палітрі «Цвет» натисніть на кнопку вибору кольору фону, як показано на рис. 5.

12. Інструментом «Пипетка» виберіть найсвітлішу точку фону фотографії.

13. Настройте параметри інструменту «Градиент» згідно з рис. 6.

Рис. 6

Натисніть на крайню ліву кнопку на панелі параметрів та виберіть пункт «Сбросить инструмент» для того, щоб задати кольори переднього плану і фону для інструмента «Градиент» такими, якими вони були вибрані інструментом «Пипетка»

14. Інструментом «Градиент» проведіть лінію від вершини фотографії до її низу. При виконанні операції фон фотографії рівномірною заливається лінійною заливкою.

15. Зніміть виділення фону фотографії, клацнувши інструментом «Прямоугольная область» у будь-якому місці зображення.

16. Виберіть інструмент «Размытие» та настройте його параметри згідно з рис. 7.

Рис. 7

17. Натисніть на клавішу Tab, щоб знову забрати з екрана панель інструментів, панель параметрів і палітри.

18. Інструментом «Размытие» розмийте краї зображення людини для того, щоб зробити їх плавнішими та позбавити від «зубців».

19. Наступним етапом роботи буде ретушування зображення людини. Почнемо з одягу.

20. Натиснуть клавішу Tab, щоб зобразити на екрані панель інструментів, панель параметрів і палітри.

21. Виберіть інструмент «Клонирование штампа» і задайте усі його параметри згідно з рис. 8.

Рис. 8

22. Натисніть на клавішу Tab. При необхідності збільшить масштаб зображення, скориставшись комбінацією клавіш Ctrl + «+».

23. Натисніть на клавішу Alt і, утримуючи її, клацніть інструментом «Клонирование штампа» на найближчій (подібній) щодо пошкодженої ділянці піджака чи сорочки. Виконавши цю операцію, ми задали ту ділянку фотографії, яку інструмент «Клонирование штампа» буде рисувати (клонувати) поверх пошкодженого місця.

24. За допомогою інструмента «Клонирование штампа» замалюйте усі недоліки піджака та сорочки, вибираючи кожного разу найкращу частину зображення для клонування. Після виконання даної операції фотографія виглядатиме так, як на рис. 9. З рисунка видно, що комір та відворот піджака з лівого боку мужчини не зовсім чіткий (практично невидимий), тому скопіюємо його з правої частини.

26. Натисніть на клавішу Tab, щоб зобразити на екрані панель інструментів, панель параметрів і палітри.

2

Рис. 9

7. Знову виберіть інструмент «Магнитное лассо» та настройте його параметри згідно з рис. 3.

28. Обведіть контури коміра та відвороту піджака з правого боку. Виконайте команду Редактирование→Копировать та Редактирование→Вставить, щоб вставити обведену частину піджака на новий шар.

29. Виконайте команду РедактированиеТрансформацияОтразить Горизонтально.

30. За допомогою інструмента «Перемещение» перемістіть частину піджака на лівий бік мужчини і за допомогою команди Редактирование→ Трансформация → Поворот поверніть її у потрібне положення.

31. За допомогою інструментів «Ластик» та «Клонирование штампа» припасуйте частину піджака та виконайте команду Слой→Склеить с Нижним для того, щоб об'єднати даний шар з основним зображенням фотографії.

32. Виберіть інструмент «Клонирование штампа» і задайте усі його параметри згідно з рис. 8.

33. За допомогою інструмента «Клонирование штампа» зарисуйте усі недоліки голови та обличчя мужчини, кожного разу вибираючи найкращу частину зображення для клонування.

34. За допомогою інструментів «Палец», «Резкость», «Размытие» та інструментів «Осветление», «Затемнение», «Губка» проведіть остаточну корекцію обличчя мужчини.

35. Виконайте команду Изображение → Установка → Уровни і у діалоговому вікні зробіть настройки згідно з рис. 10. За допомогою цієї команди ми надали зображенню більшої чіткості та контрастності.

3

Рис. 10

6. Задайте колір переднього плану та колір фону, передбачені за умовчанням (чорний та білий), клацнувши відповідною кнопкою на панелі інструментів.

37. Виконайте команду Изображение → Размер Холста і у діалоговому вікні задайте настройки згідно з рис. 11.

Рис. 11

38. Виконайте команду ИзображениеРежимЧорно-белый, щоб перетворити зображення з кольорового режиму RGB у чорно-білий, що містить 256 градацій сірого кольору (відтінки з чисто білого до чисто чорного).

39. Виконайте команду Файл→Сохранить как і збережіть результат своєї роботи у файлі під назвою Фотографія 1.jpeg (рис. 12).

Рис. 12

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]