Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Новая папка_1 / суббота 14.02 / Природа 14.02.docx
Скачиваний:
10
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
37.6 Кб
Скачать

Дата: 14.02.15

Назва предмету: Природознавство

Затверджую:

Тема: Світ живої природи

Мета: Організувати діяльність учнів для сприй­мання, осмислення і

запам'ятовування знань про рослин і тварин як частину живої

природи; формувати вміння спостерігати за тваринами та рослинами;

уміння працювати в парах; розвивати спо­стережливість, пам'ять, мовлення;

вихо­вувати дбайливе ставлення до природи.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок..

Обладнання: картки для парної та індивідуальної роботи; малюнки рослин і тварин, виставка книг, роздатковий матеріал, фішки, яблука

Хід уроку:

І. Організація класу.

Доброго ранку, доброго дня!

Хай посміхаються діти щодня!

Кожному дому щастя бажаємо,

Маку — цвітіння, житу — врожаю,

Небові — миру, голубу — неба.

Кожній дитині — усього, що треба.

- Сядьте зручніше, розслабте щоки, губи, плечі. Дихання рівне й спокійне.

Очима подивилися вгору, вниз, вправо, вліво, закрили очі.

А тепер уявіть, що ви – квітка, а ваші долоньки – бутони. Наша квіточка повільно

розкривається... і стає такою гарною квіткою. Який настрій викликає у вас ця квітка?

— Подаруйте посмішку один одному і берімося до роботи.

II.Перевірка домашнього завдання

А) Підсумок спостереження

  • Яка зараз пора року ?

  • Який місяць?

  • Чи гріє сонечко ?

  • Який стан неба?

  • Який вітер?

  • Які опади ви спостерігали?

Б) Безпосередня перевірка домашнього завдання

IIІ. Актуалізація опорних знань

1. Робота над загадкою

Подивись, мій милий друг,

Що знаходиться навкруг?

Небо ясно - голубе,

Сонце світить золоте,

Місяць з зірочками сяє,

Вітер з квіточками грає,

Хмарка в небі пропливає.

Вода прозора мов сльоза,

Повітря чисте і трава,

Комахи, звірі і птахи

Людина і погода –

Усе це навкруги….( природа).

IV. Повідомлення теми й мети уроку

- Сьогодні до нас на урок завітала моя колега – вчителька з лісової школи Тітонька Сова. Вона дуже хоче перевірити, чи багато ви знаєте. Тітонька Сова припасла для нас багато різних завдань. А ще вони приготувала для вас сюрприз. Ви маєте гарно відповідати і за кожну отриману відповідь будете отримувати фішки, а в кінці уроку ми порахуємо їх і визначимо найактивніших учнів. Найактивніші учні отримають приз.

Сьогодні на уроці ми згадаємо і повторимо все, що вивчили про живу природу.

V. Мотивація навчальної діяльності

1. Повторення вивченого матеріалу

• Що таке природа? (Природа – це усе, що оточує людину і не створено її руками.)

• Яка буває природа? (Жива і нежива)

• Що належить до неживої природи? (Рослини, тварини, гриби, людина)

• Що належить до живої природи? (Сонце, повітря, вода, каміння, зорі)

2. Вступне слово

Тваринний і рослинний світ — надзвичайно цікавий. Словом «тварина» ми називаємо і маленьку мурашку, і вели­чезного слона, а до рослин відносимо і тоненьку стеблинку, і величезного дуба. Скрізь, куди не поглянь, побачиш рослин і тварин. Ви­соко в небі літають птахи. Навколо квітів кружляють комахи. Миші та полівки шарудять у траві. У ґрунті риються черви. Ніхто не знає напевно, скільки видів рослин і тварин є у світі.

3. Бесіда з елементами розповіді про живу природу

— Тварини і рослини, — це живі організми.

— Які ознаки властиві живим організмам? (народжуються, ростуть, розвиваються, вмирають, дихають,живиться і розмножується.)

— Чим відрізняються тварини від рослин? (Зо­внішнім виглядом, будовою тіла. Відрізняються ще й тим, що рослини ростуть протягом усього життя: на­віть у столітнього дуба ростуть гілки, виростає листя. Тварини ростуть лише в молодому віці. Тварини, на від­міну від рослин, можуть пересуватися в просторі.)

VІ. Узагальнення й систематизація знань, умінь і навичок

1. Групування рослин

- А я пропоную згадати на які групи поділяються рослини відгадавши загадки.

В них багато є роботи,

Хоч стоять вони весь час.

Від дощу чи від спекоти

Захистять, врятують нас.

Не лягають спать ніколи,

На ногах вони одвік.

Не бояться плину рік,

Ні завій, ні вітру реву,

Хто ж вони такі?..(Дерева)

Яскраві пелюстки і запах пречудовий.

І хочеться усім

Побачити їх знову.(Квіти)

Як пригріло сонце –

стрілки зеленясті підняла

Від ласкавого тепла.

Он її навколо скільки!

Двір і лан, і луг вкрива

Росяна густа... (трава).

-І квіти, і траву ще називають трав'янистими рослинами.

- Про яку групу рослин не було загадано загадку? (Кущі)

Соседние файлы в папке суббота 14.02