Новая папка_1 / четверг 12.02 / матем 12.02
.docxДата: 12.02.15
Назва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Лічба в межах 20. Побудова відрізка за даною текстовою мовою. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання
Мета: формувати в учнів навички лічби в межах 20; вчити креслити відрізки за даною умовою; повторити спосіб додавання і віднімання частинами; вдосконалювати вміння розв'язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати мовлення, логічне і мислення; виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, приклади, ілюстрації, казковий герой «Шрек»
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Введення казкового героя
II. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба
- Полічіть від 11 до 20, від 20 до 10.
- Назвіть «сусідів» числа 16.
- Назвіть число, попереднє числу 18.
- Назвіть число, наступне числу 13.
- Яке число утвориться, якщо 14 збільшити на 1?
2. Обчислення виразів
- Знайдіть числові вирази, що містять дію віднімання. Обчисліть їх значення. Підкресліть зменшуване.
5 + 3 7-1 10-10 9-5 1 + 6 10-9
3. Гра «Кращий стрілець»
2
8
7 – 5 =
5 + 0 =
4
6
1 + 5 =
3 + 5 =
9 – 5 =
3
5
8 – 5 =
4. Робота за індивідуальними картками
Картка № 1
А) 10 – 6 =
6 – 3 =
1 + 9 =
2 + 3 =
Б)У Сашка 5 кульок, а в Миколки на 2 менше.
Скільки кульок у Миколки?
Картка № 2
А) 10 – 8 =
6 – 4 =
8 + 2 =
9 – 3 =
Б) У Марійки 3 ляльки, а у Оксанки на 2 ляльки більше.
Скільки ляльок у Оксанки?
5. Каліграфічна хвилинка
В Юлі десять шоколадок, А Наталка має шість. Скільки ж разом їх в дівчаток, Хто нам, дітки, відповість? (10+6=16)
З рисом пиріжків десяток Вовк напік для поросяток А з повидлом тільки п'ять. Треба всі порахувати! (10+5=15)
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота за підручником (с. 90)
Завдання 1
- Полічіть, скільки білих квадратиків у першому стовпці
- Полічіть, скільки блакитних квадратиків у першому стовпці.
- Яке число вийшло?
- Скільки в цьому числі десятків? Скільки одиниць?
Аналогічно учні розглядають наступні стовпці. Числа записують у зошит.
2. Робота з геометричним матеріалом
Завдання 2
-
Накресліть відрізок завдовжки 10 см.
-
Другий відрізок — на 3 см довший від першого.
-
Чому дорівнює довжина другого відрізка? (13 см)
-
Як дізналися? Чому використовували дію додавання?
-
13 см — це 1 дм 3 см.
— Накреслимо цей відрізок у зошиті і підпишемо його довжину: 1 дм 3 см. Фізкультхвилинка
3. Додавання і віднімання числа частинами
Завдання 4
5 + 4 7-4
-
Як інакше можна додати і відняти число 4 частинами?
5+3+1=9 7-1-3=3 5+1+3=9 7-3-1=3
4. Складання і розв'язування задачі за малюнками
Завдання б
-
Що спільного в цих задачах? Чим вони відрізняються?
5. Самостійна робота
Завдання З
-
варіант — 1-й рядок;
-
варіант — 2-й рядок.
Завдання 5
-
Накресліть відрізок завдовжки 1 дм 1 см. Зорова гімнастика
6. Логічна задача
На дереві сиділо 5 горобців і 3 синиці. 4 птаха полетіло. Чи був серед них хоча б один горобець?
7. Робота з зошитом (ст. 18)
Завдання 1
З’єднай різнокольоровими лініями вирази з однаковими значеннями.
3+4
10-6
7-3
9-3
6+3
10-1
10-3
3+3
Завдання 2
Ця задача з двома запитаннями.
А) Скільки всього пиріжків спекла бабуся?
- Яке запитання задачі?
- Якщо питається скільки всього, то яку дію виконаємо?
- Який приклад складемо?
Б) На скільки менше пиріжків з повидлом, ніж з яблуками?
- Яке запитання?
- Якщо питається на скільки менше, то яку дію виконаємо?
- Який приклад складемо?
Завдання 3
Нам потрібно порахувати скільки всього квадратиків, але будьте уважні.
Завдання 5
-
Якщо смужка була довжиною 10 см, а від неї спочатку відрізали 5 см, а потім ще 2 см. Який приклад можна скласти?
-
А як по іншому можна виконати це завдання?
IV. Підсумок уроку
Повторення прямої та зворотної лічби у межах 20.
-
Оцініть свою роботу сонечком, якщо все зрозуміли на уроці.
-
Намалюйте хмаринку, якщо виникли труднощі.