Новая папка_1 / пятница 06.02 / математика 06.02
.docxНазва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Лічба предметів в межах 20. Десятковий склад чисел другого десятка. Утворення чисел 11 – 20. Порівняння чисел. Вправи на знаходження невідомого доданка. Задачі на визначення віку дітей. Побудова відрізка
Мета: Навчати учнів утворювати числа із двох доданків, одне з яких - 10; формувати вміння порівнювати числа в межах 20, розв’язувати задачі на визначення віку, вміння будувати відрізки; розвивати творче вміння, мислення, увагу, навички самостійної роботи, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, приклади
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Ланцюжок»
- Продовжіть лічбу: від 1 до 13; від 3 до 16, від 10 до 20; від 19 до 2.
2. Веселі задачі
У Надійки три копійки,
А Світлана має п’ять.
Допоможемо дівчаткам
Гроші всі порахувати.
(3 + 5 = 8)
На березі біля криниці,
Їли зернята чотири синиці,
Та ще п’ять маленьких птиць.
Скільки їх біля криниці?
(4 + 5 = 9)
3. Гра «Лисячий хвіст»
- Лисиця від мисливців тікала, сліди хвостом замітала. Так поспішала, що навіть наші математичні знаки повитирала. Відновіть рівності. Розставте правильно знаки.
6 4 1 = 3
2 1 5 = 8
8 2 1 = 7
3 5 4 = 4
2 4 2 = 8
7 1 6 = 2
4. Математичний диктант
-
Число 5 збільшити на 2, отриманий результат збільшити на 1.
-
Від 9 відняти 2, отриманий результат збільшити на 3.
-
До 2 додати вдвічі по 4.
-
Від 9 відняти двічі по 3.
-
Записати число, яке стоїть перед числом 12.
-
Записати число, яке іде за числом 17.
-
Задумане число збільшити на 10 і одержали 10. Яке число задумали?
III. Вивчення нового матеріалу
1 Повідомлення теми і мети
-
Сьогодні на уроці ми будемо утворювати числа з двох доданків., одне з яких – 10.
2. Робота за підручником (ст. 86)
Завдання 1
-
Полічіть у кожній смужці окремо білі й голубі клітинки.
-
Поясни, як слали приклад?
2. Порівняння чисел
Завдання 2
Полічить клітинки у кожній парі смужок, потім ми їх порівняємо.
3. Розв’язування прикладів на знаходження невідомого доданка на основі знань про склад числа
Завдання 3
-
Наприклад, 6 – це 4 і 2. Отже, у порожню клітинку пишу 4. Одержую приклад 4 + 2 = 6.
(Інші приклади розв’язуємо аналогічно.)
4. Робота над задачею
- Скільки років Вадимові?
- Що відомо про Ольгу?
- Як дізнатися скільки Олі років?
- Чому ви використали дію додавання?
- Запишіть розв’язання в зошит.
5. Завдання з логічним навантаженням
Завдання 5
Звертаю увагу на те, що якщо Микола на 2 роки старший від Олі, то Оля на 2 роки молодша від Миколки. Щоб дізнатися скільки Олі років, потрібно 6 зменшити на 2.
-
Який приклад складемо?
6. Робота з геометричним матеріалом
- Накресліть відрізок завдовжки 10 см.
- Як накреслити другий відрізок, якщо він на 4 см коротший? (10 – 4 = 6 (см))
- Накресліть другий відрізок і підпишіть його.
7. Фізкультхвилинка (відео)
IV. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота в зошиті
Завдання 1
Потрібно обвести відповідну кількість паличок.
-
Скільки паличок потрібно обвести на 1 малюнку?
-
Число 14 складається з ..
-
1 десяток – це..
2. Пальчикова гімнастика
Ми ділили апельсин(ліва рука обхоплює праву),
Багато нас, а він – один.
Ця часточка – для їжака(правою рукою по черзі розтискаємо пальці),
Ця часточка – для чижа,
Ця часточка – для кошенят,
Ця часточка – для каченят,
Ця часточка – для бобра,
А для вовчика лише шкоринка одна! (Струшуємо обидві кисті рук.)
Завдання 2
Нам потрібно полічити квадрати і встановити відповідність, ми вже таке виконували, тому виконуйте самостійно, а потім ми перевіримо.
V. Підсумок уроку
- назвіть наступне число до числа 11;
- попереднє число до числа 14;
- скільки місяців у році?