Новая папка_1 / среда 04.02 / письмо 04.02
.docxДата:
Назва предмету: Письмо
Затверджую:
Тема: Аналіз складових елементів малої і великої букв Її. Письмо малої і великої букви Її, складів, слів і речень з нею. Списування друкованого речення
Мета: Вчити учнів правильно писати малу і велику букву Її, склади, слова із нею; розвивати спостережливість, охайність у роботі, мовлення, вміння спів ставляти і порівнювати; закріплювати знання про написання великих букв; виховувати самостійність, інтерес до предмета, любов до рідної мови, патріотичні почуття, посидючість та терпіння.
Обладнання: відео фізкультхвилинка, казковий герой «Незнайко», зошит, зошит з друкованої основи
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Введення казкового героя
II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи
1. Виділення слів з буквою Ї
Київ, місяць, огірок, їжак, лінія, їжа, великий, їх, українка, квіти, солов’ї
-
Скажіть мені, скільки звуків має буква ї?
2. Виконання завдання Діда Буквоїда
Ранн_ птахи солов’_,
Покаж_ть нам букву Ї!
Буква Ї така ж, як _,
Т_льки крапок зверху дв_.
III. Аналіз будови букви з переліком її елементів (повторення)
IV. Засвоєння конфігурації літери Її
1. Показ написання букви на дошці з поясненням
Демонструю дітям на дошці і коментую.
2.Писання учнями букви в повітрі з орієнтацію на показ учителя.
3. Писання літери в зошиті
Діти прописують 2 рядки малої букви ї, потім великої.
V. Вправи з письма
1. Читання вірша про українку
Перед тим, як ми почнемо писати слова з літерою ї, я вам зачитаю віршик, який має назву «Дівчинка - українка»
Я дівчина-українка І цим я пишаюсь, В Українську вишиванку Залюбки вдягаюсь. Рід мій з діда і прадіда Жив на Україні І тепер моя родина Тут живе й донині.
Все ми любим українське: Свята і гулянки, Борщ, вареники в сметані Й веселі співанки. А як танок заведемо, То радіє серце, Для настрою покуштуєм «Українську з перцем» Закусимо ковбасою Та ще шматком сала, Заспіваємо про землю, Що вільною стала. Поклонимось Україні Під гімн, під державний. Українці – народ мужній І народ незламний. В нього є своя культура, Є мова єдина, А головне, що є одна Ненька-Україна.
2. Письмо слів і речень з великою і малою буквами Її
Українка, українець,українська мова
3. Фізкультхвилинка (відео)
4. Дописування слів
5. Складання з одним зі слів на вибір речення
Наприклад: Я люблю свою Україну.
6. Розфарбовування малюнка
Розфарбуйте квіти каштанів
VI. Підсумок уроку
-
Яку букву ми сьогодні писали?
-
Скільки звуків вона має? Які?
Незнайко дуже задоволений, йому сподобалось вчитись з вами, може його ще колись до нас запросимо?