Новая папка_1 / пятница 06.03 / природозн 06.03
.docxДата: 06.03.15
Назва предмету: Природознавство
Затверджую:
Тема: Для чого створено Червону книгу України
Мета: Розповісти учням про Червону книгу, про червонокнижні рослини рідного краю; розширювати світогляд; учити дотримуватися правил культурного поводження серед природи.
Обладнання: ілюстрації, підручник, відеоматеріал.
Хід уроку:
I. Організація класу
II. Перевірка домашнього завдання
А) Підсумок спостереження
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Які місяці ви знаєте?
- Яка наступна пора року?
Б) Безпосередня перевірка домашнього завдання
- Які кущі ви знаєте?
- Які дерева?
- Які дерева ростуть біля вашої домівки?
III. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про охорону рослинного світу і дізнаемось, більш детальніше про Червону книгу України.
IV. Актуалізація опорних знать
1. Бесіда
-
Які дикорослі рослини з гарними квітками вам найбільше подобаються?
-
Які квіти знищують люди у лісах та на луках?
-
Чому не можна зривати квіти у лісі, на луках?
V. Формування нових знань, умінь і навичок
1. Робота з підручником (ст. 76-77)
-
Для чого створено Червону книгу України?
-
Про що сигналізує червоний колір?
-
До чого він закликає всіх людей?
-
Розгляньте на с. 77 малюнки деяких рослин, занесених до Червоної книги України.
-
Чи бачили ви в природі ці рослини?
-
Де ви їх бачили?
-
З'ясуйте, які рослини, занесені до Червоної книги України, ростуть у вашій місцевості.
2. Робота в парах
-
Запропонуйте, що, на вашу думку, можна зробити для охорони зникаючих рослин свого краю.
-
Як ви розумієте прислів'я: «Багато лісу — не губи, мало лісу — бережи, нема лісу посади» ?
-
Разом із дорослими підготуйте розповідь про червонокнижну рослину рідного краю.
3. Робота за фотографіями
-
Подивіться, які прекрасні творіння природи, — ними б тільки захоплюватися, вражаючись, наскільки щедра на вигадки природа! Коли б не одна обтяжлива обставина: усі вони занесені до Червоної книги й усім їм загрожує зникнення з лиця Землі. Справа охорони природи, як і справа миру, стосується кожного, хто живе на Землі.
- Поміркуймо разом: чи буде природі гірше, якщо, збираючи горіхи, ми зламаємо. декілька гілочок? Чи просто так зірвемо дві-три красиві квітки? Чи упіймаємо одного-єдиного незвичайного'метелика?
Кожному із нас потрібно прагнути до того, щоб не завдати природі шкоди.
4. Прегляд ведео про рослини, які занесені до Червоної книги України
- Які рослини ви запам’ятали з відео?
- Які зустрічали в природі?
Фізкультхвилинка
VI. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Вікторина «Яка квітка?»
Я перший розцвітаю серед гаю І білий, наче сніг, я колір маю. Хто я? Відгадайте!
Ви мене не ображайте, Не зривайте, не топчіть. Хочу довго-довго жить. То хто ж я?.. {Підсніжник).
На стеблинці волохатій Шість пелюсток лілуватих. Гарна квітка — навіть в сні Усміхається мені. (Сон-трава)
Лікувальну силу маю, Жовтим цвітом розцвітаю. Називають ключ весни!
Як я звуся? Ти скажи! (Первоцвіт)
Цвіте травневою порою,
Її знайдеш в затінку лісовому, На стебельці, як намистинки вряд, Квіти духмяні висять. (Конвалія)
Я найперша розквітаю Синім цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка?
Бо мене не стане влітку. (Пролісок)
Стоять красуні на воді,
Вінки в них білі й золоті. (Лілії водяні)
Висновок. Таких росли», як конвалія, сон-трава, дзвіночки, підсніж- ники, проліски, у наших лісах мало, вони охороняються законом.
VI. Підведення підсумків
-
Як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?
-
Від кого і від чого потрібно охороняти рослини?
-
Для чого створено Червону книгу України?
-
Які рослини, занесені до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї?