Новая папка_1 / четрерг 05.02 / математика 05.02
.docxНазва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Утворення і назви чисел другого десятка. Лічба в межах 20. Повторення таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10. Розв’язування задач. Побудова відрізка
Мета: Ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел другого десятка; вдосконалювати обчислювальні навички під час розв’язання задач і прикладів у межах 10; розвивати творче вміння, мислення, увагу, навички самостійної роботи, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, індивідуальні картки
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Н уроці не дрімати,
Дружно й плідно працювати!
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Усна лічба
Гра «Ланцюжок»
8 - 4 = – 1 = + 5 = – 1 = + 3 =
9 – 4 = - 1 = – 3 = + 5 = + 4 =
2. Гра «Парашутисти»
- Знайдіть місце посадки кожного парашутиста.
5
2
4
3
9
8
7
6
100000000000
6 +3,7-3, 5-3, 4+3, 5+3, 8+2, 6-3, 3+3, 2+3
3. Робота за індивідуальними картками
Картка № 1 а) 4 + 6 – 3 = 1 + 1 + 8 = 7 – 3 + 5 = 2 + 8 – 9 = б) У двох банках 4 л соку. У першій – 3 л. Скільки літрів соку в другій банці? |
Картка № 2 а) 3 + 5 – 2 = 7 + 1 + 1 = 6 – 3 + 4 = 3 + 7 – 5 = б) У двох кошиках 5 кг грибів. У другому кошику – 2 кг. Скільки кілограмів грибів у першому кошику? |
4. Каліграфічна хвилинка
Васю, ти чому сердитий?
Слив не можу полічити.
Дев’ять було, вісім з’їв.
Скільки мамі залишив?
( 9 – 8 = 1)
Назбирав біля пеньків
Їжачок дев’ять грибків.
Вісім грибочків – маслюків
Він роздав для їжачків.
Хто з вас скаже нам, малята,
Скільки залишилось в тата?
( 9 - 8 = 1)
-
Пропишіть в зошиті рядок цифри 1.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми і мети
- Сьогодні на уроці ми познайомимося з утворенням і назвами чисел другого десятка.
2. Робота з паличками для лічби.
- Викладіть на парту 9 паличок. Як утворити наступне число?
- До 9 паличок покладіть ще 1.
- Скільки тепер паличок?
- Як по-іншому назвати це число паличок? (Десяток)
- Зв’яжіть пучок з 10 паличок.
- Як утворити наступне число?
- Для цього покладіть 1 паличку на десяток. Скільки паличок стало? (11)
- Скільки десятків? (1 десяток)
- Скільки окремих паличок? (1) - Отже, в числі 11 – 1 десяток і 1 одиниця.
- Покладіть на десяток ще паличку.
- Скільки паличок лежить на десятку? (2)
- Скільки всього паличок? (12)
- Скільки десятків і скільки окремих одиниць у числі 12? (1 дес. і 2 од.)
- Яке число іде за числом 12? (13)
- Як одержати число 13? (Узяти 1 дес. і 3 од.). Складіть і покажіть мені.
- Скільки десятків і скільки одиниць у числі 13? (1 дес. і 3 од.)
- Як одержати число 14-20?
- Скільки десятків і скільки одиниць у кожного з цих чисел?
3. Робота за підручником (ст. 85)
Завдання 1
- Скільки білих квадратиків?
- Скільки блакитних?
- Як дізнатися скільки всього квадратиків?
- Прочитайте, як утворилася назва числа 11? (один на десять - одинадцять)
- Зверніть увагу на те, що у назві числа вказується кількість одиниць.
- Порахуйте, скільки білих квадратиків, скільки блакитних?
- Скільки всього квадратиків?
- Прочитайте запис праворуч, як утворилася назва цього числа (два на десять – дванадцять). Аналогічно з іншими числами.
- Діти, зверніть увагу, що в назвах чисел від 11 до 19 перша частина слова позначає число одиниць, а друга частина слова - це десять.
Назвіть «сусідів» чисел 16; 14; 17.
-
Скільки десятків і одиниць у числі 18? 13? 15?
-
У мене є 10 паличок, я кладу зверху стільки ж. Скільки паличок я поклала зверху?
-
Скільки всього паличок? (20)
-
Два десятки – це двадцять одиниць.
-
Як ви вважаєте, чому останнє число назвали двадцять? (Тому що ми беремо 2 раз и по десять, або 2 десятки)
-
Які числа ідуть за числами 12? 17? 16? 14?
-
Назвіть числа від 10 до 20.
4. Фізкультхвилинка (відео)
IV. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота над задачею
- Що відомо про масу індички? А що про масу гуски?
- Повторіть питання задачі.
- Яку дію використовуємо для розв’язання задачі? Чому?
- Запишіть розв’язання у зошити.
- Що в дужках?
2. Самостійна робота
10 – 6
10 – 4
10 – 7 + 3
9 + 1 – 5
8 * 4 – 4
6 – 3 * 4
3. Робота з геометричним матеріалом
Завдання 3
-
Яка довжина першого відрізка?
-
Як дізнатися довжину другого?
-
Накресліть другий відрізок у зошиті.
4. Робота в зошиті (ст.14)
Завдання 1
-
Скільки десятків і скільки окремих одиниць у числі 12?
-
Скільки десятків і скільки окремих одиниць у числі 18?
Завдання 2
-
Яке запитання задачі?
-
Що відомо про кількість дівчат?
-
Що відомо про кількість хлопців?
-
Який приклад складемо?
Завдання 3
Заштрихуй «зайву» фігуру в кожному рядку.
Завдання 4
-
Як називають числа при додаванні?
V. Підсумок уроку
- Сьогодні на уроці ми познайомилися з утворенням чисел другого десятка, їх назвами.
- Скажіть, а яке завдання вам найбільше сподобалося і ви хотіли б його виконати знову?