Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
21.56 Кб
Скачать

Дата: 27.02.15

Назва предмету: Природознавство

Затверджую:

Тема: Які рослини ростуть у лісах мого краю

Мета: ознайомити учнів з дикорослими рослинами рід­ного краю, вчити називати їх; розвивати вміння виділя­ти головне в навчальному матеріалі; показати багатство і красу рослинного світу рідного краю; виховувати любов до Батьківщини, її багатств.

Обладнання: підручник, ілюстрації

Хід уроку:

I. Організація класу

II. Перевірка домашнього завдання

А) Підсумок спостереження

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Які місяці ви знаєте?

- Яка наступна пора року?

Б) Безпосередня перевірка домашнього завдання

- Що належить до водойм?

- Чим вони відрізняються?

- Які водойми є в нашому краї?

III. Актуалізація опорних знать

1. Бесіда

- Чи були ви у лісі?

- Чи є ліс у вашій місцевості? Розкажіть про нього.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми ознайомимося з дикорослими рослинами нашого з'ясуємо значення рослин у житті людини.

V. Формування нових знань, умінь і навичок

1. Робота з підручником (ст. 72-73)

1) Читання тексту на с. 72

- Які дерева утворюють хвойні ліси?

- Як виглядає ялиновий ліс? (Він похмурий, темний.)

- Які у ньому рослини ростуть?

- Чим відрізняється сосновий ліс від ялинового? (У сосновому лісі більше сонячного світла, сухо.)

- Які рослини тут ростуть?

- Розгляньте фото. Які із цих рослин зростають у хвойних лісах вашої місцевості?

2) Читання тексту на с. 73

- Які ліси називають листяними?

- Де ростуть листяні ліси? {Там, де навесні і влітку достатньо во­ді, де є багато світла і сонячного тепла.)

- Розгляньте фото.

- Які рослини листяного лісу вам відомі? За якими ознаками ви їх упізнали?

- Крім рослин, ліси багаті на гриби.

- Які їстівні гриби вам відомі? Яких грибів не можна збирати? Чому?

2. Бесіда про значення рослин у житті людини

- Які рослини годують людину? (Яблуня, пшениця, капуста)

- Які рослини одягають людей? (Льон, бавовна)

- Які рослини лікують людей? (Мати-й-мачуха, звіробій, береза)

- Які рослини дають багато корисних речей — меблі, паливо, буді- _ матеріали? (Дуб, сосна)

- Яке ж значення лісу в житті людини?

Фізкультхвилинка

VI. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота над загадками

Живе один батько і тисячі синів має.

Всім шапки справляє, а собі не має. (Дуб і жолуді)

Має гарні жовті вічка

Й фіолетову спідничку.

Запах ніжний і духмяний

Наповняє ліс весняний, (Фіалка)

На дереві гойдається,

Жупан колючий має,

На літо одягається,

А восени скидає. (Каштан)

У зеленім кожушку, костяній сорочці

Я росту собі в ліску — всім зірвати хочеться. (Горіх)

Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло,

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло. (Кульбаба)

Квітка пишна, квітка гожа,

На троянду трішки схожа.

На кущах вона зростає.

Хто із вас цю квітку знає? (Шипшина)

Серед літа — метелиця:

Пух летить і стелиться. (Тополя)

Навесні росте, влітку цвіте,

Восени осипається,

Взимку відсипається;

Лікує від грипу,

Кашлю і хрипу. (Липа)

І літом, і зимою

Одне вбрання у нас,

А можна нас побачить

Як рік почавсь у вас. (Ялина і сосна)

  • Які з цих рослин ви зустрічали у лісах свого краю?

  • 2. Ознайомлення з їстівними дикорослими рослинами

  • У нашому краї росте значна кількість дикорослих рослин. Серед них є й їстівні.

  • Чи збирали ви у лісі ягоди? Які?

  • Чи подобається вам збирати гриби? Які?

  • Яких правил необхідно дотримуватися під час збирання рослин і грибів? (Точно знати зовнішній вигляд їстівних рослин; збирати да­леко від доріг і тільки за. містом; краще вживати їх у травні-червні, поки відчувається їх смак.)

  • V. Підсумок уроку

  • Які дерева і кущі поширені там, де ви живете?

  • Наведіть приклади інших дикорослих рослин нашого краю. « — Які з них можна вживати в їжу?

  • Чи могла б людина існувати без дикорослих рослин? Яке їх зна­чення?

Соседние файлы в папке пятница 27.02