Новая папка_1 / середа 11.03 / трудове навч 11.03
.docxДата: 11.03.15
Тема: Ознайомлення з основними матеріалами, які використовуються для виготовлення одягу і взуття. Практична робота: Оздоблення сукні для ляльки
Мета: Ознайомити учнів з основними матеріалами, що використовуються для виготовлення одягу і взуття; вчити доглядати за одягом; навчити прикрашати святкову сукню аплікацією за зразком; розвивати увагу, охайність, самостійність; виховувати працьовитість.
Обладнання:
а) матеріали: кольоровий папір, клей
б) інструменти: олівець, ножиці, пензлики, серветки для рук
в) наочні посібники: таблиця послідовності виготовлення матеріалу, ілюстрації із зображенням одягу та взуття, відеозапис, мультфільму «Як кріт собі штани зшив»
г) об’єкт праці: сукня з паперу для ляльки
Хід уроку:
І. Огранізація класу
1. Привітання
2. Перевірка готовності учнів до уроку
II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Оголошення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над темою «Самообслуговування», дізнаємося про матеріали, з яких виготовляють одяг та взуття, та прикрасимо святкову сукню аплікацією.
2. Вступна бесіда
-
Одяг має велике значення в житті людини. Він зігріває її, приховує недоліки фігури, прикрашає. Уявити людину без одягу неможливо. У ньому вона вчиться, працює, займається спортом, відпочиває. Для того щоб речі, які ми носимо, служили довше, за ними потрібно правильно доглядати. Довговічність одягу здебільшого залежить від охайності людини. Але якою б не була вона акуратною, одяг може розпоротися по шву, порватися або протертися. Потрібно вміти усувати ці недоліки, щоб виріб і після ремонту був придатним для використання.
-
Як одягалися первісні люди?
-
Де вони брали одяг та взуття?
-
Для одягу первісна людина використовувала все те, що могло виконати захисну функцію: листя і волокна тропічних рослин, м'яку кору дерев і т. ін. Вибір матеріалів для первісного одягу обумовлений самою природою, у якій жив чоловік, і головним матеріалом повселюдно були шкури тварин. Такий одяг мав захищати тіло від несприятливих впливів зовнішнього середовища — холоду, вогкості, спеки.
-
Звідки береться тканина для одягу? (Відповіді дітей.)• Хто одежу шиє всім, І дорослим і малим, Дружить з голкою й тканиною, Строчить швейною машиною? (Швачка)
-
Що робить швачка?
-
А зараз ми переглянемо мультфільм про крота, який хотів пошити собі штани з великими кишенями. Навіщо? Зараз дізнаємося, а ще побачимо, який значний шлях долає така рослина, як льон, щоб стати тканиною.
3. Перегляд та аналіз мультфільму
- До яких тварин звертався по допомогу кріт?
- Як вони йому допомагали?
- З якої тканини він зшив собі штани?
4. Демонстрування і аналіз зразка
- Діти, як вважаєте, які матеріали потрібні для виготовлення аплікації?
Фізкультхвилинка
-
Розгорніть підручник на с. 88. Розгляньте малюнки. Знайдіть: святковий одяг, шкільну форму, робочий одяг, спортивний одяг.
5. Повтореня правил роботи з ножицями та клеєм
- Як ви вважаєте, які інструменти нас сьогодні стануть в пригоді?
- Хто мені скаже, я ними потрібно користуватися?
6. Гра «Одягни ляльку»
- З’єднайте стрілочками одяг та місце, куди в ньому можна піти.
Сукня
Джинси Школа
Краватка
Костюм Спортивний майданчик
Комбінезон
Піжама Театр
Фартух
Шорти Домівка
Майка
-
А зараз розгорніть альбом-посібник на с. 45 і розгляньте зразок аплікації святкової сукні. Одяг має бути не лише зручним, а й гарним. Отже, спробуємо виготовити таку святкову сукню.
7. Інструктаж учителя
-
Зігніть аркуш кольорового паперу навпіл (колір оберіть за бажанням).
-
Намалюйте олівцем половину контуру сукні.
-
Виріжте за лінією контуру, розгорніть папір.
III. Практична робота
Діти починають працювати, я слідкую за роботою учнів, допомагаю їм.