Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / середа 11.03 / письмо 11.03

.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
21.85 Кб
Скачать

Дата: 11.03.15

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Удосконалення навичок письма вивчених букв, слів і речень з цими буквами. Списування друкованих речень. Встановлення відповідності між друкованими і рукописними літерами. Виконання творчих письмових завдань.

Мета: Удосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами, списувати друковані речення; вчити встановлювати відповідності між друкованими рукописними літерами, виконувати творчі письмові завдання; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма.

Обладнання: зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Вправи з письма

1. Встановлення відповідності між друкованими і рукописними літерами (с. 60)

- З'єднайте лініями відповідні друковані і рукописні літери.

- У яких великих друкованих буквах є спільні елементи? (Е, Т, Ш) Учитель читає вірш про букви Е — Ш.

- Букво Е, поглянь в люстерко. Хто у ньому?

- Е...тажерка.

- Ляж, будь ласка, на підлогу,

-Підніми угору ноги...

Буква Е тремтить від страху:

- Схожа я тепер на Ш...афу.

  • У яких великих рукописних буквах є спільні елементи? (У, Т, А; Ш, Т)

  • У яких малих друкованих буквах є спільні елементи? (е, с; т, ш)

  • У яких малих рукописних буквах є спільні елементи? (у, ш, а)

2. Виконання завдання зі знаком питання

  • Напишіть спільні букви у назвах тварин.

Кіт — тигр, коза — корова.

3. Гра «Добери протилежну ознаку»

  • Морозиво холодне, а чай гарячий.

  • Гиря важка, а пір'їна легка.

  • М'яч великий, а м'ячик малий.

  • Кішка біла, а кіт чорний.

4. Письмо речень

Учні читалоть речення в зошиті, доповнюють друге речення, використо­вуючи малюнок. Перетворюють друковані букви на рукописні. Потім пишуть речення, звертаючи увагу на однаковий нахил складових елементів букв. Учи­тель перевіряє написане.

Фізкультхвилинка

До річки швидко ми спустились,

Нахилились та умились.

Побачили камінці —

Потримали у руці,

Потім кинули у воду.

Перестрибнули колоду.

Почали всі разом плавать.

Руками — раз, це брас.

Одною, другою рукою — це кроль.

Усі, як один, пливемо, як дельфін.

На берег вийшли, і потому

Ми вирушаємо додому.

5. Встановлення відповідності між друкованими і рукописними літерами (с. 61)

  • З'єднайте лініями відповідні друковані і рукописні літери. У яких ве­ликих друкованих буквах є спільні елементи? (П, Т, Р, Б, В,Д)

  • У яких великих рукописних буквах є спільні елементи? (П, Т, Р, Б, В)

  • У яких малих друкованих буквах є спільні елементи? (п, тп,р, в, д)

  • У яких малих рукописних буквах є спільні елементи? (в, д, б; р, п, ш; п, пі)

6. Письмо букв Аа, М м, Єє, Гг, Уу, Бб, Дд

Учні наводять букви, потім пишуть такі самі букви на рядку. Слід звернути увагу на особливості написання кожної букви.

7. Гра «Дорослі й діти»

  • Як звали цих людей, коли вони були дітьми? Запишіть за зразком. Галина — Галинка

Євген — Євгенко

Ірина — Іринка

Дем'ян — Дем'янко

IV. Підсумок уроку

  • Які букви повторили на уроці?

  • Яке завдання найбільше сподобалося?

Соседние файлы в папке середа 11.03