Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22.45 Кб
Скачать

Дата: 19.02.15

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Запис чисел під диктовку в нумераційній таблиці. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння чисел (ст. 94)

Мета: Навчати учнів записувати і порівнювати числа другого десятка; розвивати увагу; вміння аналізувати і співставляти; сприяти вихованню допитливості, інтересу до предмета.

Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, «Буратіно»

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Введення казкового героя

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Усна лічба

Пряма і зворотна лічба в межах 20. 2. Математичний диктант

  • Запишіть числа 13; 18; 15,

  • Запишіть числа, в яких 1 десяток 7 одиниць; 1 десяток 2 одиниці; 1 десяток і 9 одиниць.

  • Запишіть число, яке на 1 більше, ніж 15; на 1 менше, ніж 12.

  • Запишіть число, наступне до числа 13; попереднє до числа 17.

  • Запишіть число, яке стоїть між числами 15 і 17.

3. Гра «Допоможи Буратіно»

  • Знайдіть помилки, яких припустився Буратіно.

8-2=5 4+6=9 6+3=10

5+4=10 7-3=2 9-4=6

2+8=9 9-5=5 3+7=8

4. Робота за індивідуальними картками

Картка 1 Картка 2 Картка З

8-2-2 6+3+1 2+5+3

3+3-4 10-5-4 8-6-1

5+3-5 9+1-7 10-1-7

8-7+5 8-8+7 4+4-5

6-1+0 6+4-5 3+6-1

III. Вивчення нового матеріалу

1. Повідомлення теми і мети

2. Робота з а підручником

Завдання 1

- Запишіть числа до нумераційної таблиці.

Завдання 2

  • Запишіть числа під диктування

3. Складання, запис і розв'язування прикладів за умовою підручника

- Скільки грошей в Алли? (10 + 5 = 15)

- Скільки у Наталки? (10 + 10 = 20)

- Скільки у Поліни? (10 + 1 = 11)

- Скільки в Оленки? (10 + 2 = 12)

- У кого з дівчат найбільше грошей? А в кого найменше?

4. Самостійна робота. Завдання 4

Запишіть числа цифрами (під диктовку вчителя).

  • Розгляньте малюнок.

  • Хто сидить ліворуч? праворуч?

—Чия маса більша — кота чи собаки?

  • Обґрунтуйте свою відповідь,

5. Порівняння чисел другого десятка. Завдання 6

Нагадую про місце десятків і одиниць у числі.

6. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 7

  • Скільки всього гвоздик розквітло? Повідомте всі можливі відповіді.

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення та поглиблення набутих знань

1. Робота в зошиті

Завдання 1

Нагадуємо як називаються числа при віднімання. Заповнюємо таблицю.

Завдання 2

Обчислити вирази, в яких від’ємник 6.

9-6=

6-4=

6+4=

1+6=

10-6=

8-6=

Завдання 3

Записати числа:

Менше від 12, більше за 10 - …

Менше від 20, більше за 18 - …

Завдання 4

Порахувати скільки всього чотирикутників. Скільки трикутників.

V. Підсумок уроку

- Скільки десятків мають числа: 15,18, 20, 12,10.

- Молодці, ви гарно попрацювали.

Соседние файлы в папке четверг 19.02