Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / вторник 24.02 / письмо 24.02 дз

.docx
Скачиваний:
7
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22.45 Кб
Скачать

Дата:

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Письмо буквосполучень дз, Дз, слів із ними. Безвідривне поєднання букв. Складання і записування речень

Мета: Вчити учнів правильно вимовляти звук [дз], позначати його двома буквами, поєд­нувати безвідривно букви д і з; розвивати мовлення/навички письма рядкових і ве­ликих букв, уміння користуватися трьома видами з'єднань букв у словах; вихову­вати охайність.

Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи

1. Робота за малюнком зошита (ст. 42)

  • Кого ви бачите на малюнку?

- Що робить хлопчик? (Грає на дзвіночках, які видають різні звуки. Дзві- очки — це музичний інструмент.)

- Що в руках у дівчинки? (У дівчинки дзвоник звичайний і дзвоник — квітка.)

  • Про які дзвіночки йдеться у вірші?

Хто з вас, діти, нас не знає?

Ми у лісі проживаєм,

Дзвоном сонце зустрічаєм,

Маєм гарні сині очки,

Називаємось... (дзвіночки).

  • Одним словом можуть називатися різні предмети (ручка дитини; ручка, якою пишемо; дверна ручка; перо у птаха; перо в авторучці).

2. Гра «Слова у слові заховались»

  • Відшукайте у слові дзвіночок нові слова. Запишіть їх. Віночок, дзвін, ніч, дзвінок, кіно, дзвінко, він, віз, вік.

3. Ознайомлення з буквосполученням дз

- Якими буквами позначається це буквосполучення?

- У яких словах чується звук [дз]?

Спостереження за положенням язика, губ, зубів під час вимови звука [дз].

- На письмі звук [дз] позначається двома буквами — д, з.

4. Читання складів

III. Показ зразка писаної літери д і з у сітці зошита (збільшеної у 20 разів)

IV. Аналіз будови букв з переліком їх елементів

- З яких елементів складається рукописна велика буква Д?

- З яких елементів складається маленька буква д?

- З яких елементів складається мала буква з?

IV. Засвоєння конфігурації цих літер

1. Показ написання буквосполучення на дошці

  • Як поєднуються малі букви д і зі (Безвідривно)

  • Під час письма буквосполучення Дз з великої букви поєднання виходить 1 основи великої букви Д.

Демонструю дітям на дошці і коментую.

2.Писання учнями буквосполучення в повітрі з орієнтацію на показ учителя.

Діти при­гадують їх структуру, «наводять» у повітрі.

3. Аналіз зразка буквосполучення в зошитах

V. Вправи з письма

1.Письмове поєднання буквосполучення Дз, дз

Діти прописують в першому рядку поєднання малої букви д з малою буквою з. В наступному записують поєднання великої букви Д з малою буквою з.

2. Письмо буквосполучень і слів

У буквосполученнях дзе, дзь і словах учні безвідривно поєднують букви, контролюють однаковий нахил букв.

Фізкультхвилинка

3. Письмо речення

Діти читають речення хором.

Учні наводять речення по пунктирах і пишуть його під диктування вчи- теля. Таким чином виробляється темп письма. Рукописне речення учні списують по слову.

4. Диктант

Дятел, дзьоб, дзвін, дзвіночок, жирафа, фара, форма, футболіст.

5. Малюнковий диктант. Робота в парах

  • Які предмети намальовані? (Дзиґа, ґудзик)

6. Розфарбовування малюнка (ст. 42)

VI. Підсумок уроку

  • Яке буквосполучення навчилися писати на уроці?

  • Який звук воно позначає?

Соседние файлы в папке вторник 24.02