Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 03,03 / математика

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22 Кб
Скачать

Дата: 27.02.15

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння числа і виразу (ст. 92)

Мета: Формувати в учнів уміння додавати і віднімати в межах 20, розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Усна лічба

17 – 7, 16 + 1, 19 – 1, 12 – 2, 15 – 10, 14 – 4, 11 – 1.

2. Каліграфічна хвилинка

Діти пускали у струмочку 12 паперових човників. Один човник віднесло до берега. Скільки човників попливло за струмочком?

3. Гра «Порівняй не обчислюючи»

6 + 10…10+ 6 14 + 4…14 - 4 13 – 3…15 - З

10 + 7…7 + 10 19 + 1…19 - 1 16 – 4…14 - 4

4. Гра «Упізнай число»

- Яке число складається з: 1 десятка 2 одиниць; 1 десятка 3 одиниць; 1 десятка 5 одиниць; 1 десятка 9 одиниць; з 2 десятків?

5. Математичний диктант

- Зменшити на 5 числа: 15; 10; 8; 6; 9.

- Збільшити на 3 числа: 7; 4; 10; 1; 5.

III. Закріплення та поглиблення набутих знань

1. Робота з а підручником (ст. 99)

1) Знаходження суми і різниці даних чисел. Завдання 1

Учні розв'язують приклади, відповідь записують в зошити.

2) Складання рівностей за малюнками і схемами. Завдання 2

- Обчисліть значення виразів. Запишіть їх у зошити. Підкресліть від'ємники.Підкресліть перший доданок.

3) Самостійна робота. Завдання 3 1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант2-й рядок. 4) Робота над задачею на знаходження невідомого доданка. Завдання 4

- Розгляньте малюнок, що там зображено?

- З чого складається задача? (\Умови і запитання)

- Складіть задачу за малюнком.

- Поставте питання до задачі.

- Як знайти невідомий доданок? (10 – 3 = 7)

5) Гра «Хто швидше?»

15 – 5 – 3 + 10 – 1 – 6 + 2 – 10 =

16 – 6 – 2 + 10 – 1 – 7 + 3 – 10 =

2. Робота в зошиті (ст. 27)

Завдання 1

- За поданими записами знайди суми.

9 + 2 =

8 + 4 =

7 + 5 =

1 1 2 2 3 2

Завдання 2

- За поданими записами знайди різниці.

16 – 7 =

13 – 5 =

12 – 8 =

6 1 3 2 2 6

Завдання 3

- Яке запитання задачі?

- З яких зірочок будуть складатися всі зірочки?

- Якщо подарували зірочку, до тих що вже було, яку дію виконаємо?

- Який приклад складемо?

Завдання 4

  • Знайти довжину ламаної.

Завдання 5

- Відгадай загадку.

Хто за рік чотири рази переодягається?

IV. Підсумок уроку

  • Чого навчалися на уроці?

  • Оцініть свою роботу сонечком.

:

Соседние файлы в папке 03,03